Vestelcell Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Anlaşıldı hem trollsün hemde espri yeteneğin sıfır. Sana hayırlı işler bol güneşler.

Adam vestel çalışanı falan herhalde ben de anlamadım ısrarla neden savunuyor :)

Bortubocek sever
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Anlaşıldı hem trollsün hemde espri yeteneğin sıfır. Sana hayırlı işler bol güneşler.

Vestel geldi, rakabet başladı işine gelmeyen herşeye troll deme. 

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

O vestelin anasıni siki...

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

4. Operatör falan değil. Tük Telekom altyapısını kullanan sanal operatör olacak. Bimcell gibi.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/vestelcell-faturali-5-gb-paketi.aspx

Türkiye'de sıfırdan altyapı kurup 4. operatör olmak günümüz şartlarında hem maddi hemde fiziki olarak imkansız. 

NetGSM ?

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    Bloom bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Adam vestel çalışanı falan herhalde ben de anlamadım ısrarla neden savunuyor :)

ben ısrar etmiyorum ki, geri durmadım sadece cevap ta mı vermiyim, o söyleniyor, Koç holding çalışanı heralde. :)  (bakış açısı)

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    aylmz bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

4. Operatör falan değil. Tük Telekom altyapısını kullanan sanal operatör olacak. Bimcell gibi.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/vestelcell-faturali-5-gb-paketi.aspx

Türkiye'de sıfırdan altyapı kurup 4. operatör olmak günümüz şartlarında hem maddi hemde fiziki olarak imkansız. 

NetGSM ?

NetGSM devlet yasa çıkarsın biz baz istasyonu kurana kadar 3 operatörden birinin altyapısın kirasını verip kullanalım demişti. Ancak devlet umursamayınca tepki gösterip ihaleye bile katılmadılar.

Kaldı ki bu altyapı kullanma muhabbetini 2000'lerin başında da yaşamıştık. O dönem İtalyanların Aria firması vardı bilenler bilir Galatasaray ve Fenerbahçe'nin efsane dönemlerinde forma sponsorlarıydılar.

Neyse bu Aria efendi Türkiye'ye girerken devletten teminat istemişti. Biz gireceğiz ama Telsim ve Turkcell almış yürümüş. Bize bir ayrıcalık tanıyın. Devlette iki operatörden birisinin altyapsını kiralayıp kullanabilirsiniz demişti. Ancak Turkcell ve Telsim götlük yapıp çok yüksek kiralar istemişti. Aria'da önce tutunmayı denedi baktı olmuyor devlete ait olan Aycell'e tüm haklarını satıp Türkiye'den çekildi. Sonrasında AveA oldu malum.

http://arsiv.ntv.com.tr/news/119377.asp

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Cep telefonundan daha fazla vergi alınmasını sağlayıp klavye uygulamasını bile kendileri yazamadıkları çöp telefonları millete yerli üretim diye itelediler. Ne TV'leri ne de başka ürünleri 5 para etmez. Mümkün olduğu kadar yerli üretim tercih etmeye çalışırım ama konu vestelse 1 kuruş para vermem.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    rahmandaburda bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

Zorlu holdingin yaptıkları unutulmaz, umarım büyüdükçe büyürler. Bu ülkede fakirin evine beyaz eşya zorlu holding sayesinde girmişti. 

Umarım trollsündür yada aşırı cahilsin. Bu ülkede beyaz eşyayı evlere sokan firma Koç Holding'in Arçelik firmasıdır.

1974'ten selamlar :

Umarım okumayı biliyorsundur, evlere değil, Fakir evlere dedim :)
    Arçelik, Beko bunlar çok pahalı idi, garibanın evine giremezdi, zenginler bilmez.

köylüyüm, köyde baya yokluk içinde büyüdüm. 70 - 80 lerden kalma eski buzdolabı var köydeki evde. biri profilo biri arçelik. vestel namına hiç ama hiç bir beyaz eşya görmedim küçükken. gördüğüm ilk vestel köydeki nispeten zengin bi ailenin aldığı kırmızı renk vestel buzdolabıydı, sene 2002 falandı sanırım.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vestel'in piyasaya girişi 80'lerin sonunda Commodore tarzı bilgisayarlar ile oldu. Onlarıda zaten kendisi üretmiyordu. Koreli Lucky Goldstar isimli marka üretiyor Vestel' üstüne Vestel-Goldstar markası basıp satıyordu. Lucky Goldstar sonradan isim değiştirip şuanki LG oldu. Vestel ise Almanya'dan tüplü televizyon getirdi o dönem. Baktılar olmuyor 99'da beyaz eşya fabrikası kurdular. 

https://www.youtube.com/watch?v=xKE5LyFMw9Y

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

Zorlu holdingin yaptıkları unutulmaz, umarım büyüdükçe büyürler. Bu ülkede fakirin evine beyaz eşya zorlu holding sayesinde girmişti. 

Umarım trollsündür yada aşırı cahilsin. Bu ülkede beyaz eşyayı evlere sokan firma Koç Holding'in Arçelik firmasıdır.

1974'ten selamlar :

Umarım okumayı biliyorsundur, evlere değil, Fakir evlere dedim :)
    Arçelik, Beko bunlar çok pahalı idi, garibanın evine giremezdi, zenginler bilmez.

köylüyüm, köyde baya yokluk içinde büyüdüm. 70 - 80 lerden kalma eski buzdolabı var köydeki evde. biri profilo biri arçelik. vestel namına hiç ama hiç bir beyaz eşya görmedim küçükken. gördüğüm ilk vestel köydeki nispeten zengin bi ailenin aldığı kırmızı renk vestel buzdolabıydı, sene 2002 falandı sanırım.

bu örneklere gerek yok ki, illaki istisna vardır, bu ülkede yaşayıp az bişey bu piyasadan haberi olanlar vestel in bu ülkede nasıl bi rekabet sağladığının farkındadır, büyüklere sorun ne biliyim, o zamanın bim dergisi gibi bi dergisi olsada fiyat karşılaştırması yapsak.

-Vestel telefonu tamam 5 para etmez ama Beko nun telefonu, Arçeliğin telefonları 3 para bile etmez. 
    bu işler sandığınız gibi gelişmiyor ki, İlk çıkan ürünler hep kötü çıkar zaten, Oraya para yatırdıkça, ürünleri satın alındıkça firma büyür daha iyilerini çıkartmaya başlar. Ama bu ülkede dışardan ürünler tercih ediliyor normal olarak. Vestel gibiler de piyasa da eriyorlar. Nokia bile pazarda duramamış, Microsof bile telefon pazarında duramamış. Vestel i bunlarla aynı kefeye koyarsan haksızlık etmiş olsun. 

Bu arada, Tesla nın uyducell i çıkınca, Bu operatörlerin belki de hepsi birden hapı yutacak.

rahmandaburda tarafından 19/Oca/20 16:31 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 5164 Toplam Mesaj: 42
vestel vestelcell gsm