Vista Sapıttı :|

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

vista da böle gözükmeye başladı pencereler :S çok şaşkınım nedir bu ? oyunlarda problem yok.ama 2 hafta önce crysis i oynarken gökyüzünü böle kareli kareli gösteriyodu oyunu kaptmıştım düzelmişti. kapat tuşu da acayip acayip oldu.driver mriver falan hiç kurcalamadım.yorumlarınız ? :S

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

enteresan bi mevzu,

masaüstüne sağ tıkla  kişiselleştirme'ye gel. ordan da tema ya tıkla.  tema nı windows klasik  olarak seç ve uygula de.

eğer renklerde bi kayma varsa buraya yazarsın. yoksa tekrar  windows aero'ya çevir.  çevirdikten sonra renklerde bi problem oluşursa  buraya yazarsın ;)

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

hocam peki sana bişey sorucam.  mesala bilgisayarı yeniden başlattın ( veya ilk açışın)  bu gibi problemler oluyomu ?(oyuna girmediğin süre içerisinde)

çünkü bu oyunlarla aero arasında enteresann bi olay var. buna benzer bişey gelmişti başıma ama çok sık yaşamadım .çünkü ben temayı klasik kullanıyorum(alakası olabiliceğini düşünüyorum).

vista service pack 1 yüklümü , hangi vista sürümünü kullanıyosun ?

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

GrN bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam peki sana bişey sorucam.  mesala bilgisayarı yeniden başlattın ( veya ilk açışın)  bu gibi problemler oluyomu ?(oyuna girmediğin süre içerisinde)

çünkü bu oyunlarla aero arasında enteresann bi olay var. buna benzer bişey gelmişti başıma ama çok sık yaşamadım .çünkü ben temayı klasik kullanıyorum(alakası olabiliceğini düşünüyorum).

1)ilk açılışta problem olmuyo.belli bi süre geçtikten snra oluyo.ne kdar geçiyo bilmiyorum :)

2)bnde aero ile ilgili diye düşünüyorum. sp1 yüklemedim home pre. 32bit kullanıyom.laptopu aldım 2.5 ay öncesine kdar daha format atmadım. aklıma gelmişken söliyim bilgisayar uzun süreler açık kalıyo onla alakası da olabilir ama harbi çok acayip bi durum 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    ekrankartı ve işlemci ısılarını kontrol et normalin üzerinde değerler varsa sorun soğutma sistemindedir şayet herşey normalse hatayı wista da ara
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    böyle bi hatanın donanımsal olma olasılıgı bana düşük geliyo .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    nickneyime bunu yazdı:

GrN bunu yazdı:

1)ilk açılışta problem olmuyo.belli bi süre geçtikten snra oluyo.ne kdar geçiyo bilmiyorum :)

2)bnde aero ile ilgili diye düşünüyorum. sp1 yüklemedim home pre. 32bit kullanıyom.laptopu aldım 2.5 ay öncesine kdar daha format atmadım. aklıma gelmişken söliyim bilgisayar uzun süreler açık kalıyo onla alakası da olabilir ama harbi çok acayip bi durum 

Bir RAM cleaner programı indirip onu kullanmayı dener misin?

Ha, bir de log off olup tekrar log in olmak da sorununu çözebilir.

Bu 2 sini dene lütfen. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    logoff yaptım oldu hatta şu anda problem yok ama tekrar bozulmayacagı anlamına gelmez heralde ? :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

bana kalırsa sistem dosyalarında bi arıza var gibi

service pack 1 yükle veya  dvdyi(vista) tak sfc /scannow   yap    veyahut ikisini birden yap.

şimdi bir kez daha düşündümde, sfc işlemi daha mantıklı geldi bana :)  

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hoobastank
    hoobastank's avatar
    Erkek
    xp de bana oldu sanırım miton mandles mi ne bi oyun oynarken alt tab sırasında olmuştu o zamanlar çömezdim masa üstü sağ tık özellikler ayarlar ordan bakıverbir olmadı bilgisayarını 15 16 gün falan geri al crysis oynarken peyda olan olaydan öncesine almaya çalış donanımsal bişey yok gibi geldi bana ama
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

problem ara ara tekrarlıyo bu sefer bu şekilde oldu, bi fikri olan var mı 

ps:bu ne amk ya :|

Toplam Hit: 2597 Toplam Mesaj: 12