folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vitesli Motor Kullanmak Zor Mudur ?

Vitesli Motor Kullanmak Zor Mudur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Vergisi kart ücreti kursu ıvır zıvır 800 -900 ü bulur 

Hacı daha geçen dönem sordum totalde 500 küsüre patlar dediler kurstan.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

hocam aynı niyet bende de var bu aralar.. kurslar genelde 350 fiyat çekiyolar ama motor satan bi dayı önermişti biryer 250ye bırakır demişti toplamda da 500 civarına patlar demişti.. onun yalancısıyım

Zugzwang
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

öyle bir şart olduğunu zannetmiyorum

yazıldığın sürücü kursunda hangi tip motor varsa onla sınava girersin

belki scooter vardır veya kendi motorun varsa onunla girersin

zaten turnikenin aralarından geçiyorsun bi tur o kadar sınav dedikleri o amk

ama şimdilerde değiştiyse mevzular bilemem

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    zndmn bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

hocam aynı niyet bende de var bu aralar.. kurslar genelde 350 fiyat çekiyolar ama motor satan bi dayı önermişti biryer 250ye bırakır demişti toplamda da 500 civarına patlar demişti.. onun yalancısıyım

Ben de karşılayabileceğim 125'lik falan bir cruiser alayım diyorum Temmuz gibi felan. Ondan bakıyorum arada.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    zndmn bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Ben de karşılayabileceğim 125'lik falan bir cruiser alayım diyorum Temmuz gibi felan. Ondan bakıyorum arada.

hocam bende aynı kafadayım.. regal raptorun klasik diye bi modeli var 150lik ben beğendim bi bak onlara derim.. bide daytona diye bi modeli var onlar 250lik ama aslında onları daha çok beğeniyorum =)

Zugzwang
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

öyle bir şart olduğunu zannetmiyorum

yazıldığın sürücü kursunda hangi tip motor varsa onla sınava girersin

belki scooter vardır veya kendi motorun varsa onunla girersin

zaten turnikenin aralarından geçiyorsun bi tur o kadar sınav dedikleri o amk

ama şimdilerde değiştiyse mevzular bilemem

Bak onu bilmiyordum. Sınava giren birisi olayı anlatırsa güzel olur. Birde benim araba ehliyetim var test Sınavına girmek zorunda miyim ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

öncelikle kolaydır şöyledir böyledir sağa dönerken götünü sola kaydır demek yerine işin mantığını anlatayım ona göre kolaylığını çözersin.

vitesli motorların genel standardı şöyledir.

1: vitesli motorların sağ taraftaki kontrol elemanları motoru durdurmak için tasarlanmıştır.

a: herzaman sağ eldeki fren pedalı ön frendir. sağ ayak ise herzaman arka frendir.

b: çalıştırma butonu, lamba yakma gibi düğmeler ise yine sağ frenin yanındadır. 

2: motorun sol tarafındaki kontrol elemanları ise motoru ilerletmek için tasarlanmış ve yerleştirilmiştir.

a: sol elde debriyaj elciği sol ayakta ise vites pedalı vardır.

b: sinyal ve korna butonları ise sol debriyaj elciğinin yanındadır.

bu şekilde tasarlanmış bir vitesli motoru kullanan kişinin yolda ,rampada , inişte ,yavaşlama ve özellikle rapmpada kalkışlarda en az hatayla devam etmesine olanak sağlar.

yine standartlara göre bütün motorların tekere güç aktarma aksamları (kayış, zincir,şaft vb.)sol taraftadır.

aracı durdurma aksamları ise sağ taraftadır. (disk , kampana , sıkıştırmalı tambur vb.)

geriye kalanlar ise kişinin denge kurarak hislerine ve insan oğlunda bulunan denge ,hız tahmini ,yavaşlama hesaplama tahimini gibi içgüdüleri kullanarak kusursuz bir sürüş yapmaya çalışmasına bağlıdır.

tekerleri dönen herhangi 2 tekerli bir araç ile öküz gibi viraja dalarsan fiziğe aykırı hareket etmiş olursun ve asfaltta lahmacun gibi yayılırsın.

ama aracın ağırılığına göre gücüne ve dengesine göre tatlı tatlı kendini alıştırırsan sende herkes gibi motor kullanırsın.

bol şanslar.

Güzel aciklama. Eyvallah

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

Kup Tarzı motor lar var ustad yarı otomatik Debriyaj yook

http://www.motosikletsepeti.com/Images/Urun/23042013180350.jpeg

bu alltaki resimde gördüğün soldaki 2 ucu olan metal renk pedal vites ileri barsan yükselir geri basarsan düşük vites olur

http://i662.photobucket.com/albums/uu350/tolme76/IMG_2992.jpg

ve son olarak şekil olsun
     fiyatıda  2000-3000 Tl cik olsun dersen

http://www.yuki.com.tr/AnaResimler/YK130-16YILDIZ-yuki5.jpg

aynı mantık motordur çoğu kişi bilmez

ben Cup aldım kullanıyorum ancak

yuki lerin sağlamlığı konusunda bişey diyemem kuba kee100 kullanıyorum

80-100 km yi geçmez  4 vites dir yakıtı en son ne zaman aldıgını unutuyorsun

sağlamdır ancak şehir içi kısa mesafe motorudur.

çin malı schooter lara sakın bulaşma her gün biyeri bozulur. 

eğer vitesli 100 km yi geçen rahat bişey ararsan honda CBF al ömür boyu yaz dan yaza kullan 

blackstone_tr tarafından 10/May/15 00:58 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

arabada gaz, fren ve debriyaj ayakla kontrol edilirken,

motosiklette gaz, ön fren ve debriyaj el ile kontrol edilir, ekstradan arka fren sağ ayakla kontrol ediliyor.

bunun dışında bir de bisiklet geçmişin olması gerekiyor, eğer ki bisiklet kullanmayı bilmiyorsan motosiklete hiç başlama derim.

çünkü en hafifi bile 100 kg ağırlığında oluyor. ayağının üstüne felan devirirsen sıkıntı olabilir.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Arkadaş güzel açıklamış.. sol taraf vites ve debriyaj, sağ taraf ön ve arka fren.. 5-10 dakikalık bi tecrübeyle kendine ufakta bi güvenle anında kendini yollara atabilirsin (hannibalgan üzerinde denendi onaylandı)

150cc ve altındaki motorlarda benzin cok cüzzi rakamlardır.. 250cc ve üzerinde farkı görür,tork ve cekiş anlamında da bunu farkedersin..

scooter kullanacak olanlara tavsiyem çin malı almamaları, vitesli olarakta çin olarak 125kt (asya,kuba v.b markaların benzer modelleri) gibi motorlar gaddar ve tam acemi arkadaşlar veya alıp motoru hemen hemen hiç değiştirmek istemeyenler için çok güzel alternatif..

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
Toplam Hit: 4650 Toplam Mesaj: 41