folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Vize Alırken Banka Borcu Etkisi ?

Vize Alırken Banka Borcu Etkisi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Cemaatte yurtdışı ile içli dışlı olan çok olduğu için direkt tecrübe bilgisi almak istedim. Banka borcu vize işleminde etkili bir şey midir? Ülkesine göre değişen bişey mi? Bir sınırı var mı yoksa 1 tl bile borcu olana vize verilmez mi? Nedir ne değildir?

not: Vize İsviçre ya da Finlandiya için alınacak

Mod not. Konu yerine dikkat

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Tamamen konsolosluğun hatta o anda vize dokümanlarını inceleyen memurun insiyatifi. Mesela kredi borcun vardır ama düzenli gelirin, tapun varsa felan borç çok önemli değil

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ne vizesi hocam bu? 

konsolosluklarin öyle yetkisi yok bildigim kadariyla yani gidip tr'deki bankalari arayip bu elemanin borcu var mi yok mu söyleyin diyemezler. Ama acik bir sistem varsa oradan ögrenebilirlerse o baska. Ya da senin verecegin belgelerde görünüyorsa..

Turistik vize alacaksan bir problem olmaz. Onemli olan, gidip geri dönecegini ispatlamaya calismak. Yani türkiye'de evinin, arabanin olmasi, sabit bir isinin ve gelirinin olmasi önemli. Yani hesaptaki para miktarindan cok, hesabin aktif sekilde kullanildigi daha önemli. 

gidecegin ülkede tanidik olmazsa senin acindan daha iyi olur ya da tanidigin varsa da vize formuna yazma. Cünkü o zaman, bu kisinin tanidigi varmis, olur da bu tanidik yardimci olur kacak kalmasina diye düsünebilirler.

Isvicre konsoloslugu araci bir firmayla calisiyor, yani direk konsolosluga gitmiyorsun (en azindan ben giris vizesi alirken böyleydi).

Not: kisa dönem vizelere türkiye'deki konsoloslar karar veriyor, uzun dönem vizelere ise, gidecegin ülkedeki yabancilar polisi/ofisi karar veriyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Alakasi yok hocam. Erişemezler. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

yok öyle bişey ulaşamazlar zaten o bilgiye. örneğin :  a bankasından kredi çek b bankasına yatır. a bankasının hesap dökümünü verme haberi olmaz 

mahkeme kararı olmadan senin banka bilgilerine erişemez kimse

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

gostermezsen gormuyorlar diye biliyorum bende 110k borc vardi aldiydim usa vizesini...daha cok tr ye geri donebilecek bir profil gostermen daha uygun oluyor diye biliyorum.

senin okul isleri vardi sanki ne oldu? universty istiyordun yurt disinda onun icinse daha kolay olur diye dusunuyorum.

317seref tarafından 20/Oca/23 23:49 tarihinde düzenlenmiştir

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

üniye devam ediyorum bir yandan da istediğim bişey değil hele ki hakkari gibi yerde :D

İsviçre ve Finlandiya mesleğimden alım yapıyormuş yani danışmanlık parası bayılmadan önce bu mevzuyu öğreneyim dedim, bakalım olursa kurtulucam insallah bu ülkeden.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

üniye devam ediyorum bir yandan da istediğim bişey değil hele ki hakkari gibi yerde :D

İsviçre ve Finlandiya mesleğimden alım yapıyormuş yani danışmanlık parası bayılmadan önce bu mevzuyu öğreneyim dedim, bakalım olursa kurtulucam insallah bu ülkeden.

Abi link varsa atar misin bizde bakalim , bende kredi cekip yuksek yapcam polonyada boyle bir planim var

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Öncelik ile hangi bankaya ne kadar borcun var cikmaz ama borcun olup olmadiği kredi puanından cikar. Her düzgün ödemelerinin borcuna oranına göre puan etkileneceği için senin seviyende borc ne kadar etkiler orada bellli olacaktır. O an memurun zikinin taşağının keyfine buna bakmaya bile bilir.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Nikoteen bunu yazdı

danışmanlık parası verme bence, kendin araştırıp çözersin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Yahu bir de ben borç derken öyle masum bir borç değil, avukatlık olmuş haciz işlemleri gerçekleştirilmiş bir borçtan bahsediyorum.

Bu durumu etkilemez mi ? 

Toplam Hit: 1894 Toplam Mesaj: 20
banka vize borç