folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Vmware Sanallaştırma Yaparken %98 Error

Vmware Sanallaştırma Yaparken %98 Error

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba, bu sanallaştırma işini yapan birkaç kişi vardı diye hatırlıyorum buradan. Bu hatayı alan oldu mu ?

Hata : FAILED: Unable to find the system volume, reconfiguration is not possible.

Localdeki pc yi yine aynı pc nin boş bir diskine convert ettireyim derken aldım bu hatayı. Sistemim Win10 Ram miktarı 2-4-6-8 seçip denedim hiç bir seferde de olmadı. 

internetten falan baktım da ingilizce olmadığından bişey anlamadım. 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Başka ıso deme şansın var mı ?

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

emin degilim böyle bir hata almıstım çözümü biosta sanallaştırmayı mı birşeyi aktif veya deaktif ediyorduk emin degilim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Hocam ben direk kendi çalışan sistemim üzerinde yapıyorum. Başka isodan kasıt başka bir bilgisayar mı yoksa ? 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

emin degilim böyle bir hata almıstım çözümü biosta sanallaştırmayı mı birşeyi aktif veya deaktif ediyorduk emin degilim

Dediğin ayarı VMware da sanal pc kurmak için yapıyoruz evet onu yapıp zatene 6-7 tane sistem kurdum çalışıyor da bu sanallaştırma farklı bir tool la yapılıyor. (VMware vCenter Converter Standalone Client)

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    nevorapat bunu yazdı

Hocam ben direk kendi çalışan sistemim üzerinde yapıyorum. Başka isodan kasıt başka bir bilgisayar mı yoksa ? 

Yok hocam yanlış anlamışım ben. O hatayı bilmiyorum.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    calpazhan
    calpazhan's avatar
    Erkek

Vmware'in sitesinde bu sorunla alakalı bir iki tane makale var. Sorunun boot.ini file dan kaynaklandığını belirtiyorlar. Lakin windows 10 sisteminin desteklenmeyn boot.ini dosyasına sahip olduğunu düşünmüyorum :/

Sorunun çözümleri bunlar gibi, google translate atsan bile anlarsın bu makaleleri bence.

https://kb.vmware.com/s/article/1037507

https://communities.vmware.com/thread/218684

http://terenceluk.blogspot.com.tr/2011/12/vmware-vcenter-converter-fails-with.html

Hayatım Beni Bile Güldüren Bir Oyuncak...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Sorun çözüldü. Nasıl çözüldü ? Ben hatayı gördükden sonra wmx dosyasını açmayı denememiştim hiç bir açayım bakayım dedim baktım açıldı onarma ekranı geldi başlangıç onar dedim açıldı alskjdfahgsdf. 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

@ilteris

Sanallastirma icin server makineye esxi kurman gerek. Esxidan sonra vCenter (appliance) kurup bununlar vmachine migrationlari v.s. kolayca yapabilirsin.

Sen ne yapmak istiyorsun tam ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

@ilteris

Sanallastirma icin server makineye esxi kurman gerek. Esxidan sonra vCenter (appliance) kurup bununlar vmachine migrationlari v.s. kolayca yapabilirsin.

ben , tamamen halihazırda kullandığım bilgisayarı wmx e dönüştürmek istedim hani tamamen nasıl oluyor aceba diyerek. Diğer türlü senin dediğin için makale var mı hocam önerebileceğin onlara da göz atayım zaman oldukça. 

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

@ilteris

ben , tamamen halihazırda kullandığım bilgisayarı wmx e dönüştürmek istedim hani tamamen nasıl oluyor aceba diyerek. Diğer türlü senin dediğin için makale var mı hocam önerebileceğin onlara da göz atayım zaman oldukça. 

@ilteris wmx sanal makinenin configurasyon dosyasidir. Sen ne yapmak istiyorsun ? Senin pcnin ozeliklerini sanal makineye aktarmak mi ? Yoksa senin pcnin bir sanalini kurmak mi ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 2195 Toplam Mesaj: 14
sanallaştırma vmware virtual system win10 sanal windwos