folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Vodafone Ev İnternet Düşük Hız

Vodafone Ev İnternet Düşük Hız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

TTNET tekelinden kurtulalım diğerlerine bir şans verelim dedik sanırım hata yaptık.

Geçen hafta cumartesi babam başvurmuş eve gelip modemi kurmuşlar fakat sinyal yok demişler.

Bu akşam eve geldim üniversiteden geldi falan dediler ama sonra abim bakmış 2 Mbps hız var.

Aramış Müşteri Hizmetlerini demiş bizden gelmiyor o sinyal,

Eskiden TTNET vardı onun taahüt bitince kapattırdım, babam kendi üzerine Vodafone aldı.

IP adresini incelediğimde,

Az öce baktığımda Diyarbakır olarak gösteriyordu IP adresini.

Speedtest sonucu

Şimdi bu internet nereden geliyor? TurkTelekom'da hat kapattığım gün gitmişti net bugün gelmiş sinyal?

Kaç güne kadar gelir? İptal ettirip yine TTNet'e mi dönelim fikirlerinizi bekliyorum.

pSkpt tarafından 17/Haz/16 22:46 tarihinde düzenlenmiştir

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hiç sesini çıkarma öyle kullan hocam :D

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hiç sesini çıkarma öyle kullan hocam :D

Hocam eninde sonunda bu internet bağlancak.

1 aylık faturayı bana sokup da 1.5 Mbps'de şükretmenin anlamı yok ama. :)

İmza...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Twitter dan yüklen. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼 - 🅷🅾🅻🆈 @Kaptan ın daha delikanlı olduğunu kanıtlayan şahsiyet ile tanıştım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Sinyal gelmiyorsa 2 mbit nasıl alıyorsun hocam ? Eve gelip kurmadan önce Türktelekom sinyal ölçümü yapar kapıya kadar. Kapıdan ev içine sen çekersin kabloyu. Sonra telekom vodafone'a der ki eve biz hat verdik sinyal gidiyor sorun yok. Vodafone ondan sonra gelir kurulum yapar. Normalde işler böyle yürür zaten.

Modemin arayüzünde varsa bir kontrol et, maksimum desteklenen hat hızını gösterir orada, internet hızı ile karıştırma tabi modemde o özellik varsa;

2 mbit hız alıyor olman ya ara kablodan, ya da vodafone'dan kaynaklanıyordur. Türktelekom hat verir gerisine karışmaz. Hız kota vs. alayı abone olduğun şirketin yönetiminde.

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Az önce SMS geldi babama şu nolu şeyinizin aktiviasyonu tamamlanmıştır diye.

Modemi kapatıp açtım. Yine aynı.

Arayıp konuşayım mı adamlarla aktifleşti dedi ama hız aynı?

İmza...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Ben de 4-5 ay önce superonline bağlattım aynı sorunları yaşadım. 1 gün 8 Mb kullandım sonra 1'e düştü aradım 8 yaptılar devamlı kesiliyordu bağlanamıyordum. Sonra kesiliyor diye 1'e düşürdüler. 10 gün falan uğraştım en son aradığımda epey fırçaladım o günden sonra sorun yaşamadım. Sorun ttnet kaynaklı da olabilir hattı onlar veriyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

ben o vodafone net'in ta anasını avradını z..... oku hocam bugün mail attım piçlere ,

açıklama ; bu ibneler beni aradı taahhüt bitti dsmart net ile bende tamam dedim, adamlar 10 günde interneti bağlayamadı, hocam neyse telefon açtım gönder dediler kargoyla 1 gün sonra aleti edavatı toplayıp gönderdim 0 kutusuyla,  bugün mesaj geldi telefonuma yasal süreç içerisinde teslim etmediğiniz için modem ve fillbox tarafınıza tekrardan kargolanıyor diye böyle bir orospuçocukluğu varmı hayır bağlansa kullansak tamam lan ne internet geldi eve nede tv

Merhaba ;

Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum ,

Bundan yaklaşik 20 gün önce vodafone net için benimle iletişime geçip internet ve tv hizmeti almamı sağladınız ve gerekli işlemlerin ardından evime kargo yolu ile modem ve filbox uydu alıcılarını gönderdiniz müşteri temsilciniz beni aradığında 3 gün içerisinde hizmetimin aktif olacağını söyleyip gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra benim işimin yazılım olduğunu ve internet’in çok önemli olduğunun onayını alıp telefonlarımızı kapattık.,

Aradan geçen 3 gün içerisinde m.h’lerini aradığımda sürenin 3 ile 7 gün olacağını söyleyip hala internet hizmetini sağlayamadınız.4. gün 5.gün ve 10.gün sonunda ben artık internet hizmetimi iptal etmemi söylediğimde gerekli kontrolleri yapıp en kısa sürede işleminizi gerçekleştireceğiz demiştiniz, 10 günde bağlanmayan internet’in nasıl bir kontrolü olur çok merak ediyorum kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz  ve sizin ile görüşüp tüm ekipmanlarınızı kargoya vermemi söylediniz anlaşma kodu ve özel numara ile bunları teslim ettikten sonra bana gelen mesaj’da fillbox yasal süresi dolmuş iade alamıyoruz gibi saçma sapır bir mesaj bunun sorumlusu ben miyim yoksa 10 günde internet bağlayamayan sizmi , üstelik hizmeti aktif bile edemediz bir gün dahi kullanamadık ne uydu alıcısını nede interneti. Sizden sonra Türk Telekom ile 1 iş günü içerisinde internetim bağlanmasına rağmen.

Şimdi gerekli mecralara mail atarak ve bimer’e başvurarak yasal haklarımı arayacağım, gerek sosyal medya gerekse diğer tüm yönlerden, sizin ile yaşadığım sorunları tek tek sıralayacağım.

Bu görüşmelerin hepsinin sizde telefon kaydı var lütfen dinledikten ve onay aldıktan sonra benimle iletişime geçin.Gelen mesajın içeriği ekte’dir.

DevilKingtr tarafından 17/Haz/16 23:42 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://goo.gl/m53wkv
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

Az önce SMS geldi babama şu nolu şeyinizin aktiviasyonu tamamlanmıştır diye.

Modemi kapatıp açtım. Yine aynı.

Arayıp konuşayım mı adamlarla aktifleşti dedi ama hız aynı?

Hocam senin hat kendinde gördüğün üzere 16 mbit civarı alabiliyor. Şimdi sistem hat kalitesi düşükse en azından kopma yaşanmasın deyip 2 mbit vermişte olabilirler sana, @DarkSkull hocamın yaşadığı durum gibi.

Çağrı merkezinden rica et sinyal kalitesini kontrol etsinler, ona göre de sorun yoksa hızı yükseltebilirler. Sorun varsa söylerler zaten sana.

imza.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Aradım güncelledim hızınızı dedi kapatıp açtım yine aynı, tekrar ararsınız dedi olmazsa arıza kaydı açarız dedi.

Tekrar aradım arıza kaydı açıldı 24-72 saat de düzelir dedi, hadi bakalm, c.tesin'den beri bekliyoruz dedim, aciliyetinizi ekledim dedi. :)

72 değil de işte 71 saatte yaparlar. :))

İmza...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

Aradım güncelledim hızınızı dedi kapatıp açtım yine aynı, tekrar ararsınız dedi olmazsa arıza kaydı açarız dedi.

Tekrar aradım arıza kaydı açıldı 24-72 saat de düzelir dedi, hadi bakalm, c.tesin'den beri bekliyoruz dedim, aciliyetinizi ekledim dedi. :)

72 değil de işte 71 saatte yaparlar. :))

Bırak bu ayakları deseydin hocam :) ölçüm yaparlar sonra duruma göre sana ev içindeki kabloyu değiştir falan derler ama ayar olduğum konu hemen ihaleyi başkasına yıkmaları, bizle alakası yok telekomla görüşün deyip kaçıyorlar :)

Buradaki telekomda bi abim var sağolsun işin çakallıklarını anlatıyor böyle ;)

imza.
Toplam Hit: 2141 Toplam Mesaj: 12
internet ev vodafone iss isp