folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Volkswagen Polo Classic 2000 Geri Vites Yok

Volkswagen Polo Classic 2000 Geri Vites Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhabalar; 

bugün öğlen itibari ile arabam sadece atara kalkar oldu otomatik vites araba r ye takıyorum hiç bir tepkime yok yani çalışmıyor. kütahyada yaşıyorum belki sabahtan beri 50 ustaya götürdüm biri diyor bunun müşürü çıkmıştır elektrikciye götürüyorum elektriciki geri lambaları yanıyor çıkmamıştır diyor. diğerine götürüyorum şanzıman inicek ama burda yapımı yok. diğeri diyor önde hidrolik beyni var onu sökcez temizlicez olmazsa şanzımanı indircez vs. kısacası arıza şundandır bu fiyata olur şu kadar güne olur diyen bir allahın kulu yok herkes orda olabilir burda olabilir diyor kafayı yemek üzereyim. 

daha önce benzer bir durum başına gelmiş olan varmı ? 

p - n - d -d1 -d2-d3 sıkıntısız çalışıyor araç otoparktan çıkarıldı park edildi tekrar binildiğinde geri vitesi çalışmadı her hangi bir zorlama vs yok. geri vitese takıldığında geri lambaları yanıyor yağına baktırdım her hangi bir kaçak yok

furkiak tarafından 08/Ağu/17 21:18 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Eskişehire götür

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aynisi bende ford explorer da oldu hocam vites gitti saglam bi masrafi var lambanin yanmasi hic bisey ifade etmiyor. Otomatik vites araca bir arac omrunde 2 yada 3 kere vitesi bozuyor. Tecrubeyle sabit.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

şanzıman inecek dediğin gibiyse.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

selenoid değişimi.

aracına göre 500 liradan 4000 liraya kadar gidiyor.

kimi araçta lift yeterken kiminde motordan ayırmak gerekiyor.

boktan bi durum geçmiş olsun.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yucel
    Yucel's avatar
    Erkek

bizde R yok dedikleri şey bu olsa gerek yahu :) hocam şaka bir tarafa, volkswagen'in fan kitlesi tarafından oluşturulan forumlar var oralarda problemini yazıp sana usta önermelerini isteyebilirsin. Gerçekten çeşitli usta'ya gittiğinden her kafadan bir ses çıkıyor, herkes ezbere konuşuyor tahmin edebiliyorum ondan en sağlıklısı işin ehli olan adamı bulabilmekte.

less than one, more than zero.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Hocam çok geçmiş olsun. Bizimkilerde de Golf Plus otomatik var. Korkuyorum bi gün böyle bi arıza çıkaracak diye. Umarım en az masraf ile atlatırsın.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

arabayı alalı daha 5 gün oldu olmadı çok moral bozucu bişi ya :( 

selenoid değişimi dedi bi adam ama sıkıntı şuki bunda değilse şanzıman inecek dedi selenoid değişimine 250 işcilik diyor açması sadece sorun kesin bile değil

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ulan nasıl bir ahlak var bu millete bile bile itelemiş sorunlu şanzıman .

Geçmiş olsun .

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

2015 polo 1.2 tsi comfortline var ben alırken 5 bin tl fark ile DSG şanzıman seçeneği vardı , sırf otomatik vitez ocağınıza incir ağacı diker zengin değilseniz almayın dedikleri için ( otomobil ve volkswagen forumları ) dsg almaktan son anda vaz geçmiştim. En kısa sürede en ucuz şekilde atlatırsın umarım hocam.

Çok çok dikkat edilmesi gereken şey eski model otomatik araçların sorun çıkartma olasılığı yüksek oluyor. Sıfır araçta bile otomatik sıkıntı yaratabilirken 17 yaşında araba da herşey olabilir. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Tam yerini bilmiyorum ama, Elektronik sentesinin devreye girmediğini düşünüyorum. Arıza mekanik değil, elektronik bence. Dişliyi ileri geri iten motor geri viteste, çalışmıyor, ilgili kartı bulabilirsen üzerindeki ilgili rölededir suç, röle işlemeyince mil geriye yönelmiyor, buda elektronik arıza izlenimini güçlü kılar. Araba tamircisi değilim bu arada. Elektronikçiyim. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!