Vps/Vds İle Twitch Yayını Mümkün Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Bir şekilde twitch üzerinden yayın yapmak istiyorum ama kullandığım internet bağlatısıyla bu mümkün değil

Bulunduğum mahallede fiber kullanma imkanım maalesef yok , adsl kullanıcısıyım ve alabildiğim maksimum yükleme hızı 0.90

Bütün internet sağlayıcılarını araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım , artık kendim alternatif çözümler oluşturmaya çalışıyorum.

Vps/Vds ile Twitch yayını yapabilir miyim? Mantıksal olarak bakıldığında olmayacak gibi görünse de belki bir yolu vardır diye sormak istedim size 

Eğer mümkün değilse de , başka bir yolu var mı? 

Şimdiden teşekkürler

Anarsistherif...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Oyun nasıl oynayacaksın hocam vps vds de ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

işte ben de onu düşünüyorum , çaresizlikten saçmalamaya başladım artık herhalde

vps alsam bile twitch serverına değil bu defa vps serverına yükleme yapmam gerekecek , değişen bişey olmayacak herhalde

bilemiyorum altan....

Huerfanos tarafından 05/Şub/18 01:23 tarihinde düzenlenmiştir

Anarsistherif...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

olmaz hacı öyle. imkansız değil ama astarı yüzünden pahalıya patlar yani

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

Valla hocam astarını yüzünü gözden çıkarttım artık, varsa bir yolu anlatırsan sevinirim 

http://www.biryoo.com/vds-vps-veya-kiralik-sunucularin-internetini-ev-bilgisayarinda-kullanma-hizi-dahil/

Şöyle bişey buldum ama daha önce bu yöntemi deneyen aekadaşlar var mı? İşimi görür mü?

Eğer cidden vps bağlantısını kendi bilgisayarımda kullanabiliyorsam olay çözülür gibi duruyor 

Huerfanos tarafından 05/Şub/18 01:41 tarihinde düzenlenmiştir

Anarsistherif...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

Valla hocam astarını yüzünü gözden çıkarttım artık, varsa bir yolu anlatırsan sevinirim 

http://www.biryoo.com/vds-vps-veya-kiralik-sunucularin-internetini-ev-bilgisayarinda-kullanma-hizi-dahil/

Şöyle bişey buldum ama daha önce bu yöntemi deneyen aekadaşlar var mı? İşimi görür mü?

Eğer cidden vps bağlantısını kendi bilgisayarımda kullanabiliyorsam olay çözülür gibi duruyor 

Teorik olarak mümkün değil, bu değişik ne anlatmış bilemiyorum, güncelleme yazamayıp "günçelleme" yazan bir insan nasıl olmuş da linux öğrenebilmiş hayret ettim :)

nvidia cloud gaming diye bir nane var, o da temel anlamda bir vps/vds üzerinde oyun oynamaya yönelik bir olay, ekran kartının kaldırmadığı oyunları "nvidia coud" sistemi üzerinden oynamanı sağlıyor.

Eğğğeer ki sıkıntısız oynayabilirsen 

(upload 0.9 mbit alıyorsan DL hızın tahminimce 8mbit, yetersiz)

belki yayın seçenekleri vardır, yayını kendi serverları üzerinden yaparlar...

Yahut dizüstü üzerinden hızlı bağlantı veren bi cafeye falan gideceksin, ordan oynayıp yayınlayacaksın.. :)

Telekoma kafam girsin, 100mbit pardon 100mbite kadar bağlantı alıyorsun, up yine 3mbit veriyor....

aslında hakem heyetine falan başvuramaz mıyız ben 100 mbite kadar parasını veriyorum hızımın yarısını kesiyorlar diye.. :) bak çok mantıklı bu, üf, deneyeceğim, abbooovvv, s2tim ananı ttnet :D

emsal internet hızları göstericem sağdan soldan farklı ülkelerden, fiyatlarını da göstericem, pahalı kullanıyoruz taahhütü verdik razıyım, veleevvv ki hızımı bana eksik veriyorlar uploadımı yükseltin dicem :D

ulan başarılı olursak bunlar bi de itiraz eder tüketici mahkemesine düşer, oradan da alnımın akıyla çıkarsam emsal karar olur hepinizin hızı yükselir :D

Yaaalnııızz bir sorun var ki tüketici mahkemesini kaybedersem yüksek olasılıkla dava ve avukat giderlerini bana kilitleyecekler. Bu gider ne kadar olur avukatçı arkadaşlar tahmini meblağ söyleyebilirler mi?

Olur da beni aşacak olursa önce bağış toplamam sonra bu başvuruyu yapmam gerek...

öhöm..

neyse çok yazdım

bu güzel fikri beynime ışınlayan bu harika kkonu için teşekkürler @huerfanos 

p.s. hangi oyunu yayınlayacaksın? neden yayıncılık?

edit, adam efsane gerçekten :D

http://www.biryoo.com/hakkimizda/ben-kimim/

noname tarafından 05/Şub/18 02:29 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

Evde 76/4 mbit sabit internet var, Digitaloceanda ubuntu kurulu 2 gbit vps var, Yani evdeki upload hizini fiziken arttiramiyoken proxy ile mi arttirabiliyoruz? Anlatan arkadasin hayal gucu enteresanmis

Kernel_Panic tarafından 05/Şub/18 02:28 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

Hocam senin istediğin olayın mümkünatı yok ve ayrıca attığın linkteki olayın senin isteğinle alakası da yok. Harbiden saçmalamaya başlamışsın.

Git bi yüzünü yıkayıp ülkedeki internet hızına küfrettikten sonra kitap falan oku geçer ;)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

arkadaşlar hayal gücü falan demişsiniz de verdiği linkte tam olarak da vps bağlantısını evinizde aynı hızla kullanmaktan bahsediyor :D

boş zamanımda inceleyeceğim çok uzun yazmış, bence de mümkün değil, lakin MTU ile AKK aşmayı gördü bu gözler :))

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı

Bir şekilde twitch üzerinden yayın yapmak istiyorum ama kullandığım internet bağlatısıyla bu mümkün değil

Bulunduğum mahallede fiber kullanma imkanım maalesef yok , adsl kullanıcısıyım ve alabildiğim maksimum yükleme hızı 0.90

Bütün internet sağlayıcılarını araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım , artık kendim alternatif çözümler oluşturmaya çalışıyorum.

Vps/Vds ile Twitch yayını yapabilir miyim? Mantıksal olarak bakıldığında olmayacak gibi görünse de belki bir yolu vardır diye sormak istedim size 

Eğer mümkün değilse de , başka bir yolu var mı? 

Şimdiden teşekkürler

Eger mustafanin konusundaki vodafone sinirsiz internet acigi hala devam ediyorsa onu dene. Mobil cihazdan wifi hotspot ile yayin yapabilirsin. Ping baya yukselir ama denenebilir. Usb tetheringde olur cep telefonu pc'le arada 4g modem mazifesi gorur.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

@noname

oynayacağım sabit bir oyun yok hocam şu an path of exile oynuyorum. Oyunlara fazla vakit harcıyorum e zaten oynuyorum bi yandan da neden yayın yapmayayım ki kafasındayım

@torpedo_XL

haklısın galiba hocam , eğer seçilmiş kişi değilsen , yani mahallende fiber yoksa mümkün değil gibi duruyor

attığım linkte arkadaşın anlattığı şeyler bozuk türkçesinden dolayı mümkün değilmiş gibi geldi bana da , yazmayı beceremeyen adam bunları biliyor olamaz dedim kendi kendime

Anarsistherif...
Toplam Hit: 2795 Toplam Mesaj: 21
twitch vps vds