VW Polo 45K Vs Opel Astra 47K

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

@emnimax

hocam polo ya bindim arkadaşta var zaten önce onun araçla bi deneme sürüşü yapıcam ama yolcu olarak diyebilirim ki çok konforlu , hiç opele binmedim fakat bir parçası için çok yüksek para istediklerini biliyorum 2005 corsa bulmuştum dizel 20 ye bırakıyor adam biraz arızalı yaptırsan sürekli masraf çıkacak.

motor olayına gelince arkadaştada 1.2 motor var eski aracı opel idi çok çok az yakıyor dedi 2014 modelinde BMT ve TSI var buda büyük bir etken.

1 litre fark var öyle düşün mesela bodrum istanbul arası 110 tl ye giden arabalar var 1 litre fark 30 tl ekliyor üstüne.

@narcobs

hocam aslan beslemiom :D konfor polo da da çok iyi , tabi astra çok daha üstün gözüküyor görüntü olarak ama dayanıklılık hiç hoş değil diyorlar.

@zalimadam

wv cilerin hepsi öyle diyor zaten adamlar okadar satabiliyor :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

polo ile astra kıyaslanmaz bile farklı klansman.

polo ile corsa'yı kıyaslarsın anca.

1.2 tsi 90 ps comfortline. ne motor güçlü ne beygir iyi, ne de üst paket. hiçbir zevk vermez bu araba hocam git fiesta al daha iyi.

astra derim ben bu ikisi arasında kaldıysan.

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek

2012 astra 1.6 sürdüm yol tutuşu çok iyi, konforlu ama çok hantal bir araç(Focus 1.6'ya göre). Polo'ya binmesem de Astra derim, şehirler arasında inanılmaz konforlu.  

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

2004 te opel astra almıştık ailemle 1 kere yolda kalmadık 1 kere motorda problem cıkmadı kaya gibi araba 1.4 olmasına ragmen otobanda milletle dassak geçiyorum resmen geçen sene model yükselticektim yine opel alacaktım nasip olmadı hayırlısı.

amcamda polo vardı dizeldi resmen kokluodu gidebildigi kadar gidiodu oda cok saglam arabaydı ikiside güzel tercih opelin servisi pahalıdır parcaları pahalıdır ama kaya gibi arabadır bana göre ama ileride kız arkdasıma bende polo alacam cok tatlı duruo pololar 

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    caldii10 bunu yazdı

VW.........  neden dersen?

polo trendline tdi var. tek soru dizel olması sebebiyle gürültülü çalışması  (teybi açınca ses gidiyor :)))

arkadasımda astra var 2012 sürekli de kullanıyorum o aracı .ancak arabamın zevkini vermiyor.

+ VW  porshe motoru kullanır. yağını suyunu unutmazsan  ömür boyu kullanırsın.

VW yi tek geçerim. bir önceki aracım vw polo .97 modeldi. 

sonrasında vw transporter 2500 motor 130 hp aldım.  resmen yer uçağı.

servis meselesinde ise ; yağ,hava,mazot-benzin,polen filtre değişimi + 4 lt yağ 200 tl.

aq. opelinin bi anahtarının immobilizeri 1000 tl.  

araştırın. seçiminizi iyi yapın.

yanılıyorsun :) Porsche dizel motor üretimi yapmaz Porsche adı altında dizel motorlu sattığı arabaların (Cayenne gibi) dizel motorlarını GM (General Motor)' dan satın alır. General Motor' da Peugeot' un markasıdır. Porsche kendi benzinli yüksek hacimli motorlarını üretir. O zaman Fiat' ın bir Enzo Ferrari markası olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. O zaman Fiat' ta Ferrari motoru mu kullanıyor :) Emin olmadığımız konularda yorum yapmayalım insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen...

Konuya gelecek olursak VW ile Opel karşılaştırması yapmam iki markayı da çok seven bir adam değilim ama Opel' in halen eski teknoloji kullandığı konusunda Opel' i satın alma aşamasında Fiat belirtmiş ve Opel' i alımdan vazgeçmişti. Bu sebepten dolayı VW seçerdim iki araç arasında kalsaydım . 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    caldii10 bunu yazdı

VW.........  neden dersen?

polo trendline tdi var. tek soru dizel olması sebebiyle gürültülü çalışması  (teybi açınca ses gidiyor :)))

arkadasımda astra var 2012 sürekli de kullanıyorum o aracı .ancak arabamın zevkini vermiyor.

+ VW  porshe motoru kullanır. yağını suyunu unutmazsan  ömür boyu kullanırsın.

VW yi tek geçerim. bir önceki aracım vw polo .97 modeldi. 

sonrasında vw transporter 2500 motor 130 hp aldım.  resmen yer uçağı.

servis meselesinde ise ; yağ,hava,mazot-benzin,polen filtre değişimi + 4 lt yağ 200 tl.

aq. opelinin bi anahtarının immobilizeri 1000 tl.  

araştırın. seçiminizi iyi yapın.

yanılıyorsun :) Porsche dizel motor üretimi yapmaz Porsche adı altında dizel motorlu sattığı arabaların (Cayenne gibi) dizel motorlarını GM (General Motor)' dan satın alır. General Motor' da Peugeot' un markasıdır. Porsche kendi benzinli yüksek hacimli motorlarını üretir. O zaman Fiat' ın bir Enzo Ferrari markası olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. O zaman Fiat' ta Ferrari motoru mu kullanıyor :) Emin olmadığımız konularda yorum yapmayalım insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen...

Konuya gelecek olursak VW ile Opel karşılaştırması yapmam iki markayı da çok seven bir adam değilim ama Opel' in halen eski teknoloji kullandığı konusunda Opel' i satın alma aşamasında Fiat belirtmiş ve Opel' i alımdan vazgeçmişti. Bu sebepten dolayı VW seçerdim iki araç arasında kalsaydım . 

kardeşim iyi güzel çok biliyorsun da gerçekten amerikanın 4 general şirketinden birinin sikko fransız markası pejonun olduğunu mu düşünüyorsun? aralarında sadece anlaşma var.

yuh mercedes bile chrysler ile ortaklık kuramadı.

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek

OPEL'i tek geçerim. Evet 2. el satarken poloyu rahat satarsın belki ama en bi 3-5 sene bineceğini baz alırsak ASTRA hertürlü gider.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

Hocam bu iki araba sinif farki var biliyorsun , fiyatlar yakin Astra daha sağlikli bir seçim olacaktir. İkiside alman zaten.Astra hem geniş hem daha yakisikli.

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

sen bu paraları bu arabalara veriyorsan gerçekten yazık üstelik birde kredi kullanıp

istersen bi aldım satıyorum dediğinde ne kadar zarar ettiğine bak galericilerin aracı kaç paradan aldığına bir bak :)))))

bu paralara çıkıcam gidicem bu kıytırık arabalara bakıcam vay be...

bari git birinden temiz şöyle w211 bul anlaşta adam arabasına bin hiç olmadı e90 be kardeşim...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Dedemde yadigar 2001 model astra var, o arabanın tadını aynı sınıf modellerden alabilmiş değilim. Motoru mükemmel, kaporta çok sağlam ve sert.

Bu karşılaştırmada mantığım VW'e kaysada; sınıf, rahatlık, konfor gibi nedenleri işin içine katınca Astra diyorum. VW Golf olsa, başka sınıf arabalara bile bakma kesinlikle Golf derdim ancak Polo aklımı karıştırıyor.

--

Öte yandan birisi 1.2, diğeri 1.6. Eğer şehir içinde kulanacaksanız ve şehirdışı yolculuğu çok yapmıyorsanız kesinlikle Polo. Şehir dışına senede 8-10 kez gider gelirim derseniz polo uzun yolda eziyet olabilir. Öte yandan Polo comfort olması ve Astra'nın temel hali olması, üzerin Passat kullandığım ve memnun kaldığım için Polo daha cazip geldi.

Toplam Hit: 4452 Toplam Mesaj: 48