W32/Mydoom@MM

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    Beyler W32 Mydoom adli virusu duymussunuzdur. iki gunde tam dort adet W32 Mydoom yakaladi benim norton. Kullanmayin su outlook"u falan ya. Virus kendini outlook ile ona buna gonderiyor. Microsoftun programlari kullanilir mi ya!

Neyse oldukca vahsi ve sekzi bir virus anladigim kadariyla. Ben gelen kutumda su tip mail geldiginde anliyorum ki mydoom gelmis.. Baslik genellikle "hi" ve "Mail Transaction Failed" seklinde geliyor. Maili actiginizda icinde zip dosyasi bulunuyor ve tersten ayri dunyayi seyre daliyorsunuz. Neyse saka bir yana Norton sadece taniyor ama bir halt edemiyor. Symantecten okudugum kadariyla cok tehlikeli ve daha iki gunluk.. Isteyen varsa mail hesabini soylesin yollayayim :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    outlook u kulanma bence...

bak bende msn messengerı kullanıyorm.. devamlı açık mail geldimi alta yeni msj geldi diyor...

+ eğer bu şekile hotmaili kullanıyorsanız çok güvendesiniz demektir.. çünkü hotmailden istersen 7 kere ziple genede vürüsü buluyor... adamlara sanıyorum saatlik düzenleme yapyorlar.. güncel vürüslere karşı..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bezginadam
    bezginadam's avatar
    Erkek

bilgisayara etkileri nelerdir biliyorsan yazarmısın
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kısaca bilgi vermek gerekirse.

mail başlıkları

test
    hi
    hello
    Mail Delivery System
    Mail Transaction Failed
    Server Report
    Status
    Error

aham bunlar
    dosyalarda şu adlarla geliyor.

doc.bat
    document.zip
    message.zip
    readme.zip
    text.pif
    hello.cmd
    body.scr
    test.htm.pif
    data.txt.exe
    file.scr

Böle şeyler gelirse açmayın..
    ha yok saten yediyseniz buraya bakın

ftp://ftp.metu.edu.tr/popular/virus-updates/mcafee/

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    call_of_love
    call_of_love's avatar
    Erkek
    Mydoom bilgisayarlar boom.

Ben bir internet cafede çalışıorum şu ana kadar 4 bilgisayara format attığımız halde virüsler silinmio. Nortonla karantinaya aldığımız virüsler karantinadayken bile aktif

Allah yardımcımız olsun.

©aL/¯oƒ _L°ve³
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    BU haberi bi gazeteden kestim sizinle paylaşmak istedim:
    İnternette önceki gün ortaya çıkan ve 100 milyondan fazla postaya ulaşan "My doom" virüsünün yayılma hızı herkesi şasırttı. Novargolarakta adlandırılan solucan tipi yeni virüs bulaştığı bilgisayardaki adres defterlerini kullanarak yayılıyor. Bilgisayar kullanıcılarının anti-virüs programlarını güncellemeleri gerekiyor.
    Ayrica Fbı My doomhakkında federal soruşturma açtığı bildiriliyor...Microsoft My doom virüsünü yazanı ihbar edene 750.000 dolar ödül vereceğini açıkladı.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyHaNN
    AyHaNN's avatar
    Erkek
    Stifler bunu yazdı:
    -----------------------------
    İnternette önceki gün ortaya çıkan ve 100 milyondan fazla postaya ulaşan "My doom" virüsünün yayılma hızı herkesi şasırttı. Novargolarakta adlandırılan solucan tipi yeni virüs bulaştığı bilgisayardaki adres defterlerini kullanarak yayılıyor. Bilgisayar kullanıcılarının anti-virüs programlarını güncellemeleri gerekiyor.
    Ayrica Fbı My doomhakkında federal soruşturma açtığı bildiriliyor...Microsoft My doom virüsünü yazanı ihbar edene 750.000 dolar ödül vereceğini açıkladı.

ir2 yazdi

FBI e nasil ulacam ben?

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    AyHaNN bunu yazdı:
    Stifler bunu yazdı:

ir2 yazdi

FBI e nasil ulacam ben?

microsoft türkeyi ara ayhan orada sana yardımcı olurlar!!!

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_Rock_ula
    the_Rock_ula's avatar
    Erkek
    http://sarc.com/avcenter/venc/data/w32.mydoom.b@mm.html
    burda removal tool için download adresi ve virüsün ayrıntılı açıklaması var ama virüs Symantecede bulaşmı galiba sitesi açmıyo bitürlü :O)

Her Hakkı Sakıncalıdır (S)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    call_of_love
    call_of_love's avatar
    Erkek
    S.a

Turkcell"in mail adresinden bile virüs geliyor. MyDooooom pardon ya
    mygooood

©aL/¯oƒ _L°ve³
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    AyHaNN bunu yazdı:
    Stifler bunu yazdı:

ir2 yazdi

FBI e nasil ulacam ben?

008811111
    sanırım buydu tam meraklıysanızız yazarım
    dünyanın neresinden arasan ara bu fbi:)
    Mozargi zozargi:p
    Koyarlar adama...:))
    puahahah

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 4451 Toplam Mesaj: 13