folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Web İşleriniz Çok Ucuza Yapılır (Portfolyo Oluşturabilmek İçin)

Web İşleriniz Çok Ucuza Yapılır (Portfolyo Oluşturabilmek İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Bugüne kadar işi ederinden aza yapan insanlara hep kızdım hala da fikrim değişmedi. Kimsenin ekmeğiyle oynamaya lüzum yok fakat şöyle bir sıkıntım var: Liseden mezun oldum aradan bir sene geçti üniversiteye hazırlandım tam istediğim olmasa da idare eder bi sıralamam var yani artık iş hayatına atılabilirim :) Bodoslama işe atlamadan önce portfolyö oluşturmak istedim fakat sırf portfolyö için fikirsiz projeler yapacağıma cüzi bir ücret alıp hem başkasına faydalı hem de bana faydalı bi proje yapayım dedim.

Belirli şartlar kurallar öznitelikler şunlar:

• Portfolyö oluşturacağımdan elimden gelenin en iyisini yapacağım yani 1 saatlik bir iş 1 günü bulabilir ama yok ben istemiyorum derseniz yarım güne düşürebilirim güzel birşeyler yazmam gerek
    • Bilgisayarım (bunu söylemekten gına geldi artık ama kusura bakmayın :D) çok eski. Yani çalışma ortamım pek yok notepad vs ile yazmam gerekecek. Zaten çok uğraşacağım. Süre uzamaması için bana host sağladıktan sonra (sitenin kendi adresi olabilir beta.site.com olabilir ip adresinden girebileceğim biyer olabilir..) c9.io ile ftpden bağlanıp çalışma ortamı oluşturmam gerek.
    • Classic ASP, PHP, Node.js ile yazabilirim. Classic ASP'yi pek tercih etmem onda doyum noktasına ulaştım yıllar önce lüzumsuz. Node.js'ten zevk alırım ama PHP'den daha amatörüm
    • Elimden geldiğince seçici olmaya çalışacağım
    • Daha çok hız, seo, altyapı, veritabanı optimizasyonu, güvenlik önlemleri gibi back-end işlere öncelik vereceğimden front-end kısmında pek bişi beklemeyin. css3 ile bikaç tablo yapmayı biliyorum ama themeforestteki temalar gibi olsun derseniz maalesef :(
    • Fiyat aralığı 50-200 lira civarı. O yüzden maç kolik, sahadan ve bilimum iddaa sitelerinden oranları karşılaştırıp ortalama bi oranla çalışan bitcoin destekli sanalposun alası veri yönetiminin dik alası olan siteler istemeyin acıyın biraz.
    • Kendi durumuma göre ölçüp biçip 2 hafta sürecek çalışmalara öncelik vereceğim (1 saat 1 gün olayı tabiki abartıydı)
    • Maalesef iş bitimi teknik destek sağlayamayacağım. Bu sebepten site bitince beraber kullanırız yok ya olmamış bu beğenemedim cıks dediğiniz takdirde gönlünüzden kopan 5-10 lirayı atıverirsiniz (yok olmaz derseniz onu da vermeyin) yazdığım sistemi de kullanmazsınız ben de farklı alanlarda onu değerlendiririm anlaşırız.

Başlangıç zamanı: Çalışma ortamım için gerekli hostu sağladıktan ikibuçuk saniye sonra..

Tekliflerinizi bekliyorum

Ha iş yaptırmam ben öylesine girdim diyorsanız da boş gitmeyin hocalar portfolyoma ne ekleyebilirim bir fikir verin gidin 

Şimdiden teşekkür ederim

Ekleme1: Aklımdan çıkmış istediğiniz bir framework varsa onunla yazabilirim kodlar spagettiye dönmesin diye (node.js sails, php codeigniter vs. her anlamda olabilir ama örneğin phalconda hostun desteklemesi lazım bunları da göz önünde bulundurmak gerek)

Ekleme2: ASP.net bilgim yoktur daha önce hiç kurcalayamadım sistem yetersizliğinden. klasik aspyi klasik yöntemlerle biliyorum aç notepadi at iis'e çalıştır localhosttan şeklinde biliyorum bunu da belirteyim

Ekleme3: Çok önemli dipnot şeklinde yeni bir mesaj ekledim aşağılarda onu mutlaka okuyun. Özetle çok büyük projeleri yapamam üzgünüm..

Ekleme4: Elimde 3 dilde de yazılmış 3 farklı örnek mevcut. ASP ile yazılmış olan şuan aktif değil ama videoları mevcut. İsteyene onları da gönderebilirim hani 50 lirama bile değmez diye düşünmesin kimse sadece portfolyo için ucuza yapıyorum elim boş durmasın :)

by_Tet tarafından 04/Tem/15 16:47 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

blog yaz, ama oyle 'steve jobs on yil once bunlari dusunmustu' tarzi haberlerle dolu sikko blog degil

sunu ornek al, adam javaci mesela : http://www.melihsakarya.com/

insanlar sitene baktiginda biseyler bildigini gorsun

ufak tefek seyler yaz, belese dagit piyasada dolassin zaten is gelir sana piyasayi sikmene gerek kalmaz

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

blog yaz, ama oyle 'steve jobs on yil once bunlari dusunmustu' tarzi haberlerle dolu sikko blog degil

sunu ornek al, adam javaci mesela : http://www.melihsakarya.com/

insanlar sitene baktiginda biseyler bildigini gorsun

ufak tefek seyler yaz, belese dagit piyasada dolassin zaten is gelir sana piyasayi sikmene gerek kalmaz

Teşekkür ederim hocam mantıklı artık ismime bi blog açma vakti gelmiş :)

Piyasayı sikme olayına gelince aslında en nefret ettiğim iş fakat düşününce 2-3 kişiye yapacağım bir kıyak gibi geldi yani piyasa 2-3 kişiden zarar görmez devamlılığı olmaz diye düşündüm. Aslında direk beleşe yapmayı da düşündüm fakat evdekilere bikaç kuruş gösterip bakın görüyorsunuz aynı şekilde oturuyorum bukez para geliyor diyebilmek istiyorum bişeylerin farkına varsınlar aile faktörü de önemli hocam :)

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Çok önemli dipnot!

PM'den bikaç işi sağolsun bazı işler teklif etti fakat şunu belirteyim

Piyasada bulunan herhangi bir websitesinin (ki bu kocaman kocaman siteler oluyor) aynısını 200 tlye yazamam 500tlye de yazamam 1000 tl de olmaz. Benim bahsettiğim tam olarak şudur

ufak bir kontrol panelinden sayfalar eklenebilecek bir firma websitesi (bakın bunda da tema desteği ddos koruması veya sanal satış sistemi olmayacaktır zaten gerek yok) bunu piyasada 200-500-1000 tlye yapıyorlar. Hazır sistem olarak 75-150 tl satıyorlar. Ben bunu size 50 tlye yazarım 1-2 haftada elinizde

Veya websitenize herhangi bir yerden birşeyler çekip veritabanınıza kaydettireceksiniz (binevi bot yani) Bunu piyasada 500tlye felan satıyorlar özel bot çünkü. Ben 150-200 tlye yaparım

Ama büyük işlerde hiç bir referansım olmasa bile belli bir çıtanın altına düşmem hocalar. bunu belirteyim

Tekrar teşekkür ederim

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

herhangi bir referans varmı hocam , piyasada çok farklı portfolyo var biribirinden güzel. bence de kişisel bir web sitesi iyi olabilir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    mavitutku bunu yazdı

herhangi bir referans varmı hocam , piyasada çok farklı portfolyo var biribirinden güzel. bence de kişisel bir web sitesi iyi olabilir.

Şuana kadar kendim için ve eşe dosta yaptıklarım haricinde bir referansım yok hocam bu yüzden böyle bi yola gittim.

İsteyenlere belirttiğim gibi asp, php ve node.js olmak üzere 3 farklı dilde 3 farklı sistem gösterebilirim elimde şuan mevcut ama tutmamış projeler. node.js daha henüz bitti gerçi ama olsun :)

Kişisel websitesini tuttum güzel fikir ona en kısa zamanda başlayacağım :)

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Cok saglam muriddir (: Up.

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

mail & telefon pm atarmısın yarın bır konu ıcın arayacagım basıt bır ama devamlı ısım oluyor vbu sıra cok zaman harcayamıyorum pc de ekstradan bırlıkte calısırız  iyibu ıyıydı oradan bılıyorum senı desteklıyorum

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

mail & telefon pm atarmısın yarın bır konu ıcın arayacagım basıt bır ama devamlı ısım oluyor vbu sıra cok zaman harcayamıyorum pc de ekstradan bırlıkte calısırız  iyibu ıyıydı oradan bılıyorum senı desteklıyorum

Hocam konuyu 4 temmuzda açmıştım şuan elim dolu da sonra ilgileniveriyim olur mu

Ayrıyeten teşekkürler hocam :)

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

İyidir güzeldir işlerinide severim daha önce fikir alışverişimizde oldu güvenin bu adama :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Bir site projem vardi. Sitenin db gidince konuda gitti bi murit yardim edecekti ama sözünü tutmadi. Neyse.

Wordpress üzerine yapilabilecek bir şeydi. 

Yapabilirim dersen PM ile detayli bir şekilde anlatayim.

Yazmak bile yoruyorda tekrar tekrar 😊

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 2271 Toplam Mesaj: 18
php nodejs node.js web tasarım web sitesi ucuz portfolyo freelance