folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Sosyal Etkinlikler
linefolder Webend.Org Backend Teknolojileri Etkinliği

Webend.Org Backend Teknolojileri Etkinliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakat-at
    sakat-at's avatar
    Erkek

Netsparker ana sponsorluğunda düzenlenen WebEnd Backend Teknolojileri Konferansı usta yazılımcılar ile yazılımcı olmayı düşünenleri bir araya getiriyor.

Yazılımcı olmayı düşünen, kullandığı dili değiştirmek için motivasyon arayan veya yazılımla ilgili bilgilenmek isteyen herkes için ücretsiz olarak  Ankara ODTÜ’de düzenlenecek WebEnd Backend Teknolojileri Konferansı 8 Ekim'de başlıyor.

ODTÜ KKM A Salonunda gerçekleştirilecek ve gün boyu sürecek etkinlikte, 8 usta geliştirici kullandıkları dil hakkında tüm soruları cevaplamak için hazır olacak.

Konferansta neler olacak?

Sabah 08:30 da kahve servisi ile başlayacak etkinlikte Serdar DoğruyolCrystal dili hakkında, Barış Yüksel Google’ın geliştirdiği Go dili hakkında, Atölye15’den Alpcan Aydın NodeJS hakkında, Adphorus’danArguman.org baş geliştiricisi Fatih Erikli Python dili hakkında, Osman Üngür Java dili hakkında, Lab2023 ve  Bulutfon’dan Tayfun Öziş Erikan Ruby dili hakkında, “Modern Javascript”kitabının yazarı Fatih Kadir Akın Javascript dili hakkında, aynı zamanda organizatör olan Emre YILMAZ isePHP hakkında konuşmalar yapacaklar.

16-09/03/webend.jpg

Etkinlik boyunca yapılacak konuşmalarda ilgililere anlatılan dilin çıkış sebeplerinden kullanılış amaçlarına ve performans değerlendirmelerine kadar tüm detaylara yer verilecek. Özellikle dillerin ekosistemleri hakkında konuşulacak etkinlikten çıktıktan sonra artık “Hangi dili kullanmalıyım?” ve “Neden bu dili kullanmalıyım?” gibi sorular kalmayacak.

Travis-CI, Jetbrains, DikeyEksen’den katılımcılar için sürpriz hediyelerle devam edecek etkinliğe Onedio, HipoLabs, Lab2023 ve Bulut Yazılım altın sponsor olarak destek oluyorlar. 

Kayıt işlemi nasıl yapılıyor?

ODTÜ Mühendislik Binası MM25 amfisinde yapılacak konferans tamamen ücretsiz. Etkinlik kayıt işlemini web sitesi(webend.org) üzerinden sağlanabilir kontenjan sınırı belirtilmediği için ne zaman kontenjanın dolacağı belli değil. Bu sebeple katılmak isteyenlerin acele etmesi gerekiyor. 

AnkaraPHP (http://ankaraphp.github.io) kullanıcı grubu organizatörlüğünde yapılan etkinliğin her yıl farklı konseptlerde tekrarlanması planlanıyor.

Ayrıca twitter.com/webendorg ve facebook.com/webendorg adresleri üzerinden Webend organizasyonunu gelişmeler için takip edebilirsiniz.

Dipnot: Etkinliği ve ankaraphp grubunun organizatörlüğünü yapıyorum. O yüzden ankarada olan müridleri mutlaka bekliyorum.
    sakat-at tarafından 16/Eyl/16 11:59 tarihinde düzenlenmiştir

a.k.a. wyrus , kelle verilir kal-a verilmez!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

vay arkadaş c#, vb gibi .net kütüphanesini kullanan dilleri adamdan saymamışlar. Bırakıyorum bu işi :D

Şaka bir yana bu dillerden neden konuşmacı bulunmuyor hocam? Organizatörlüğü sen yaptığın için soruyorum.

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakat-at
    sakat-at's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

vay arkadaş c#, vb gibi .net kütüphanesini kullanan dilleri adamdan saymamışlar. Bırakıyorum bu işi :D

Şaka bir yana bu dillerden neden konuşmacı bulunmuyor hocam? Organizatörlüğü sen yaptığın için soruyorum.

Özgür yazılımı iplemeyen dilleri zaten okullarda öğretiyorlar. Okulda göstermediklerini öğrensin insanlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

başvurduk bakalım

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hocam konuşmaları, yayınları vs. neden youtube'da paylaşmıyorsunuz?

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakat-at
    sakat-at's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

Hocam o kadar çabalayıp koşturup etkinlik yapıyoruz, yayınlasak insanlar zahmet edip gelmiyor bile. Boşu boşuna o kadar adamı uğraştırdığımıza değmiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    sakat-at bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

Özgür yazılımı iplemeyen dilleri zaten okullarda öğretiyorlar. Okulda göstermediklerini öğrensin insanlar.

Özgür yazlım iplememekle ne alakası var ki şimdi o sorunun.

Özgür yazılım adına iyi bir adım olarak .NET'in kaynağının açılması falan bir yana, yahu sizin ana sponsorunuzun ürünleri .NET teknolojileri üzerine kurulu :D

buzukatak tarafından 04/Eyl/16 16:10 tarihinde düzenlenmiştir

anlıyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

twitter da görüyordum,burda da gördüm.Niye hep bu kişiler yok konferans yok işte toplantı bıdı bıdı her ne ise,tesadüf mü bilmiyorum ama aga neredeyse tüm etkinliklerde bu insanlar var ? ülkede başka yazılımcı yokmu aga ? yada bu arkadaşlar mı türkiyenin usta yazılımcıları : (

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    sakat-at bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı

Hocam o kadar çabalayıp koşturup etkinlik yapıyoruz, yayınlasak insanlar zahmet edip gelmiyor bile. Boşu boşuna o kadar adamı uğraştırdığımıza değmiyor.

youtube'da yayınlarsak kime şekil yapıcaz diyosun yani :D zaten ücretsiz bir konferans. amaç bilgi paylaşmak olsa kim geliyor kim gidiyora bakılmaz bence. ama sponsorlardan üç beş bişeyler kazanıyoruz, kariyerimize faydası oluyor diyosan da saygı duyarım. neyse başarılar dilerim hocam. umarım güzel bir etkinlik olur. php ile alakalı olanı paylaşırsanız da izlemek isterim :D

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakat-at
    sakat-at's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı
    sakat-at bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı

youtube'da yayınlarsak kime şekil yapıcaz diyosun yani :D zaten ücretsiz bir konferans. amaç bilgi paylaşmak olsa kim geliyor kim gidiyora bakılmaz bence. ama sponsorlardan üç beş bişeyler kazanıyoruz, kariyerimize faydası oluyor diyosan da saygı duyarım. neyse başarılar dilerim hocam. umarım güzel bir etkinlik olur. php ile alakalı olanı paylaşırsanız da izlemek isterim :D

Bi etkinlik organize ettiğinde konuşuruz kardeşim :) Millete faydamız dokunsun istiyoruz ancak istanbuldan antalyadan adanadan bu etkinliği dinlemek için kalkıp gelen insanlar varken, kızılaydan kıçını kaldırmaya üşenip de insanlar "nasıl olsavideosu var yea" dediğin de benim sinirime dokunuyor. Video içerik üreten değil etkinlik organize eden kişileriz.

Neden bu adamlar oluyor sorusunun cevabı:  "FKA, Modern javascript kitabını yazdı. Serdar Doğruyol Kemal Framework'ü yazdı, Fatih Erikli Arguman.org gibi bir proje yazdı yazıyor ve daha bir sürü böyle projesi var, Tayfun Bulutfon gibi bir sistemi yazdılar yönetiyorlar, emre yılmaz yani ben, organizatörüm sponsor çıkarsa konuşmacı çıkartmak isterse yerimi vereyim diye kendimi yazdım çıkmadı anlatacaz artık gibi gibi. "

Bir de şu var, bu insanların etrafındaki insanlar etkinlik organize ediyor. Ben 1 yıla yakın zamandır ankarada her ay meetup yapıyorum 10-20 kişi aylık ya geliyor ya gelmiyor. O gibi etkinliklerde gelen konuşmacılar genelde ilk konuşmalarını yapıyorlar. O durumlarda bu tarz büyük etkinlikler için insan seçiyoruz aslında. Bir insanın çok iyi bilmesi farklı birşeydir çok iyi anlatması farklı birşey. Etkinlikte konuşma yapacak kişilerin anlatabilecek kişiler olması gerekiyor. 

Ana sponsorun teknolojilerini neye dayandırdığı bizi bağlamıyor, adamlar destek olmak istediler yok biz .net parası yemeyiz demeyeceğiz heralde. Microsoft'un açık kaynağa bakışı ceosu değişince değişti, ancak tam oturmuş da değil.  Ama benim bahsettiğim şey "Özgür Yazılım" dediğin şeyin farkını biraz araştırmanı öneriyorum. Kaldı ki .net c# gibi şeyler zaten okullarda anlatılıyor neden crystal gibi çok az insanın bilgi sahibi olduğu bir konu varken .net konuşulsun?

haricen merak ettiğiniz bi konu varsa bilgi@webend.org adresine yahut buradan özel mesaj olarak gönderebilirsiniz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

hocam katılmaya katılamayacağım ama konuşma detayları yokmu 

mesela sen php hakkında konuşacaksın ama php deniz derya 

hangi konulardan bahsedeceksin 

bence detay verirsen katılmak isteyenler  için aydınlatıcı olur 

misal yeni başlayan bir adam gidipde design pattern dinlerse amaca ulaşmış olmazsınız

yada tam tersi

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 3226 Toplam Mesaj: 17
javascript php java python nodejs ruby ankara etkinlik golang