Webmaster Olmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Senin durumunda bi aralar ben vardım o yüzden sallamıyorum adam akıllı yazıyorum. İstersen sana p.m den ulaş bana yardımcı olayım ... 

İlk olarak fronpage ile başla dreamwever ile kasmanın anlamı yok. Arkadaşların bazıları gözünü korkutmuş korkma salla sen onları dedikleri doğru ama en azından direk görünce korkma onlara sor direk dünyaya geldiklerinde biliyolarmıymıiş ki şimdi insannın gözünü korkutuyolar salla sen onları.

Bu aralar gerçeden bi şey öğrenmek isteyen müridlere yardımcı olmaya hazırım ben şişir kafamı sorun değil ...

Frontpage i karıştır ilk olarak tablo yapmayı öğren içlerini doldur tasarım yap kendince sonra git hareketlendirmek için hazır java scriptler bul netten nasıl html koduna giriiyolar onu öğren mantığını salla gitsin..

Sonradan mantığıda oturacak çünkü amatörle başla tabloları oluşturdukdan sonra yine hazır css menüler var mantığını salla entegre etmeye çalış googledan araştır bi süre sonra göreceksin ki kendi web sayfanı yada bloğunu yapabiliyo olacaksın sana en azından bu yetiyo olacak. Amatör olacak ve yine göreceksin ki bunları yaptıkdan sonra sana yetmiyo ...

Aktif sistemler arayışına gireceksin o zamanda TBT kardeşimize p.m den at :) link varmı diye o anlar :) yada bende atarım sana PHP ye başlarsın ama ...

1. Frontpage adam akıllı öğren
    2. işte Burda hazır kullandığın Javaların ve css lerin mantığını kavramaya başla Üstüne git yine öğrenme Hazır bir sürü var
        İnsanların ypmış olduklarını kullan..
    3. Siteyi amatör olarak yaptıkdan sonra HOST et gönder...

-----------------

Amatör bi siten oldukdan sonra
    1. Dreamveawer öğrenmeye başla kaynak olarak forumda arattır m.e.b in videoları var ordan öğrenebilirsin..
    2. Flash öğren ama şart değil Photoshop kas ve entegresini öğren yine yukarıdaki gibi arat forumda bir sürü var

bunları yaptıkdan sonra göreceksin ki amatörlükden çıkmışsın ve bunlar sana yetmiyo

1. Php öğren .net teknolojisini hiç bilmiyom ama kasabilir bende yeni başlayacam ona...
    2. PHP öğrendikden sonra bi şeyler sana yine yetmez olacak o zaman
    3. Ajax Kullanacaksın işte bu kadar kasma

Süreleri yazıyorum Front Page öğrenmek max. 2 gün....
    Host işlemlerini öğrenmek göndermek almak MAX. 2 gün ...
    Siteyi yapmak sana kalmış günü sen bilirsin
    Photoshop öğrenmek max. 2 AY Orta düzey
    Flash Öğrenmek orta düzey max. 2 Ay

PHP öğrenmek bildiklerine sınırlı kalabileceğin bi ortam ama max. 5 6 AY yani profesyonel bi şekilde.

Kardeşim bana göre bunlar bu şekilde ama senin çalışmana ve zaman ayırmana bağlı her şey..

umarım yapabilirsin umarım hayal ettiğin şeylerin peşinden koşmayı bırakmazsın..

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

biri bişi diyince niye direk gogıl gösterilir siz mi çok zekisiniz adam size danışıor gogılı kullanacak kadar aklı yetiyordur

yeni moda oldu bu sinir ediyorsunuz :W 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    Zxone bunu yazdı:
    -----------------------------

Senin durumunda bi aralar ben vardım o yüzden sallamıyorum adam akıllı yazıyorum. İstersen sana p.m den ulaş bana yardımcı olayım ... 

İlk olarak fronpage ile başla dreamwever ile kasmanın anlamı yok. Arkadaşların bazıları gözünü korkutmuş korkma salla sen onları dedikleri doğru ama en azından direk görünce korkma onlara sor direk dünyaya geldiklerinde biliyolarmıymıiş ki şimdi insannın gözünü korkutuyolar salla sen onları.

Bu aralar gerçeden bi şey öğrenmek isteyen müridlere yardımcı olmaya hazırım ben şişir kafamı sorun değil ...

Frontpage i karıştır ilk olarak tablo yapmayı öğren içlerini doldur tasarım yap kendince sonra git hareketlendirmek için hazır java scriptler bul netten nasıl html koduna giriiyolar onu öğren mantığını salla gitsin..

Sonradan mantığıda oturacak çünkü amatörle başla tabloları oluşturdukdan sonra yine hazır css menüler var mantığını salla entegre etmeye çalış googledan araştır bi süre sonra göreceksin ki kendi web sayfanı yada bloğunu yapabiliyo olacaksın sana en azından bu yetiyo olacak. Amatör olacak ve yine göreceksin ki bunları yaptıkdan sonra sana yetmiyo ...

Aktif sistemler arayışına gireceksin o zamanda TBT kardeşimize p.m den at :) link varmı diye o anlar :) yada bende atarım sana PHP ye başlarsın ama ...

1. Frontpage adam akıllı öğren
    2. işte Burda hazır kullandığın Javaların ve css lerin mantığını kavramaya başla Üstüne git yine öğrenme Hazır bir sürü var
        İnsanların ypmış olduklarını kullan..
    3. Siteyi amatör olarak yaptıkdan sonra HOST et gönder...

-----------------

Amatör bi siten oldukdan sonra
    1. Dreamveawer öğrenmeye başla kaynak olarak forumda arattır m.e.b in videoları var ordan öğrenebilirsin..
    2. Flash öğren ama şart değil Photoshop kas ve entegresini öğren yine yukarıdaki gibi arat forumda bir sürü var

bunları yaptıkdan sonra göreceksin ki amatörlükden çıkmışsın ve bunlar sana yetmiyo

1. Php öğren .net teknolojisini hiç bilmiyom ama kasabilir bende yeni başlayacam ona...
    2. PHP öğrendikden sonra bi şeyler sana yine yetmez olacak o zaman
    3. Ajax Kullanacaksın işte bu kadar kasma

Süreleri yazıyorum Front Page öğrenmek max. 2 gün....
    Host işlemlerini öğrenmek göndermek almak MAX. 2 gün ...
    Siteyi yapmak sana kalmış günü sen bilirsin
    Photoshop öğrenmek max. 2 AY Orta düzey
    Flash Öğrenmek orta düzey max. 2 Ay

PHP öğrenmek bildiklerine sınırlı kalabileceğin bi ortam ama max. 5 6 AY yani profesyonel bi şekilde.

Kardeşim bana göre bunlar bu şekilde ama senin çalışmana ve zaman ayırmana bağlı her şey..

umarım yapabilirsin umarım hayal ettiğin şeylerin peşinden koşmayı bırakmazsın..

Teşekkür ederim. Ben böyle bir öneri bekliyordum. Hocam seninle irtibatı koparmayalım madem bu kardeşine bulaştın biraz usandırayım seni :)

Kreyzinin dediği gibi gugılı ben de biliyorum allaha şükür. Bildiğim bir şey daha var bi boka yaramadığı. Hayır insan ihtiyacı olanları bilse hedefleri olsa anlarım ama dediğim gibi önce kilometre taşlarını tespit edelim sonra yavaş yavaş girişelim.

Gün gelir sizin sitelere de index atarım. Nede olsa idolüm hekır okan :D

We can be more, we can be much more.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Zxone bunu yazdı:

aynen katılıyorum yol baya bi uzun ama peşini bırakmadıktan sonra yapamıyacağın şey yok yeterki uğraş.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    millet cemyılmaz ya biri ciddi bişey söylediğinde anında dalga... heh çok komik aferin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

sRcN bunu yazdı:
    ahh ahh biz web kodlama öğreniceemiz zaman google bilem yoktu vitamijn bile değildi daha :} pehh ne kadar hazır olmus net alemi artık :}

Pöff sende iyicene emrah 'a bağladın.Tamam o zaman öğrenmek zordu anladık uzatma sunu.

Bir şey yazmaya gerek kalmamış yazanlar yazmış ama sen kafana göre takıl dreamweaver'da html bilgisi gerektirmeden rahat rahat html site hazırlayabilirsin hazır php yada asp kodları ekleyerekte rahat rahat dinamik sayfalar hazırlaya bilirsin kendi siteni rahat yaparsın ama farz edelim düşük bir ihtimal kodlarda bi karışıklık oldu ozaman html bilgisi lazım olcak tabiki sana.

Temel olarak Dreamweaver-HTML-CSS-Photoshop-Php vs. gibi diğer yazılan çizilen şeyler fazla kafanı takma resmi olarak wepmaster olamasanda kendi siteni taşarlayabilcek istediğin değişikleri yapabilecek istediğin şekilde içeriği değiştirebileceksin.Bi başla hak verceksin emin ol.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

webmasterdan kastın ne onu netleştir önce , programcımı , sistem uzmanımı, tasarımcı mı ? bunların hepsi farklı işler yapan insanlar biri gsf biri mühendislik mezunu - o kadar alakalı yani ama hepsi birden olcam diyosan önce birini seçip başlayacan. okulunu , eğitimini fln alacak bir imkan yarat kendine en azından.

zırcahilim diyosan en başta html öğrenecen bence bundan sonra php, asp, .net gibi bir programlama dili seçecen onu öğrenecen ha arada js kullanmayı ve veritabanı kullanmayı da öğrenecen ama kod yazmak zor geliyorsa tasarım için grafik araçlarını kullanmayı öğrenecen ama bu da yetmez kullanarak nasıl yapacağını öğrenecen

her halükarda çok çalışacan, gözün yemiyosa hiç bulaşma başka bir meslek seç kendine 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 9662 Toplam Mesaj: 38