folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wifi Tekrarlama Sorunu Ustalar İçeri....

Wifi Tekrarlama Sorunu Ustalar İçeri....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

TP-LINK TL-WA801ND cihazı aldım repetaer olarak kullanmak için videodaki herşeyi aynı yapıyorum... https://www.youtube.com/watch?v=Xvf2H2vOcug  cihaza bağlanıyorum ama internete giremiyorum bu işten anlayan baba yiğit yokmu yardım edecek....

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

DHCP sunucusu kapalı olmalı tekrarlayanlarda DNS sunucularına dikkat et kendin el ile ver ip alabiliyormusun yoksa 169.254.VS bi yerdemi kalıyorsun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Ben sana sorunun çözümünü soyleyim dostum :)

Bu videodaki ayarlari aynen yapiyorsun sonra tekrar baglaniyorsun arayuze ve modemin eğer airties ise tplink in gateway adresini 192.168.2.1 yapiyorsun. Modemin zyxel,Huawei vs ise tplink gateway kismini 192.168.1.1 yapiyorsun. 

Yukardaki markalardan farklı ise ana modem arayuzune hangi adresle giriyorsan onu yazabilirsin. Ana modem arayuzune girmek icin adresi bilmiyorsan cmd komut kismina ipconfig yaz sana verilen ip adresine bak. 

Telefondan yazdigim için biraz karışık gelebilir sonuç olarak gateway kismini degistirmen lazim. 

Bu arada en büyük belayi başına sarmışsın şimdiden sinir krizleri gecirmeye hazir ol :) wa901nd modelide bende var

enesshn18 tarafından 02/Oca/17 19:37 tarihinde düzenlenmiştir

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı

Bu videodaki ayarlari aynen yapiyorsun sonra tekrar baglaniyorsun arayuze ve modemin eğer airties ise tplink in gateway adresini 192.168.2.1 yapiyorsun. Modemin zyxel,Huawei vs ise tplink gateway kismini 192.168.1.1 yapiyorsun. 

Yukardaki markalardan farklı ise ana modem arayuzune hangi adresle giriyorsan onu yazabilirsin. Ana modem arayuzune girmek icin adresi bilmiyorsan cmd komut kismina ipconfig yaz sana verilen ip adresine bak. 

Telefondan yazdigim için biraz karışık gelebilir sonuç olarak gateway kismini degistirmen lazim. 

Bu arada en büyük belayi başına sarmışsın şimdiden sinir krizleri gecirmeye hazir ol :) wa901nd modelide bende var

Senin gateway kisminin görüntüsünü çekip atabilirmisin bana onu örnek alarak hareket etsem hocam ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı
    enesshn18 bunu yazdı

Senin gateway kisminin görüntüsünü çekip atabilirmisin bana onu örnek alarak hareket etsem hocam ?

Type kısmını kendine göre düzenle hocam. Genelde static ip yapmanızı isterler ama ben static ip de çok sıkıntı yaşadım en sonunda smart ip yaptım. Tplink arayüzüne girerken ilk modeminkine girip tplinke hangi ip yi verdiğini öğrenip onunla tplink arayüzüne giriyorum.Onun dışında bi sorun yaşatmıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek
    cemkrc bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı
    enesshn18 bunu yazdı

Type kısmını kendine göre düzenle hocam. Genelde static ip yapmanızı isterler ama ben static ip de çok sıkıntı yaşadım en sonunda smart ip yaptım. Tplink arayüzüne girerken ilk modeminkine girip tplinke hangi ip yi verdiğini öğrenip onunla tplink arayüzüne giriyorum.Onun dışında bi sorun yaşatmıyor.

Ben şifresini bildiğim ( yani kırdığım ) modemden gelen zayıf sinyali tekrar dağıtmak için kullanmak için aladım ama dediğim gibi bir işe yaramadı... universal repetaer olarak kullanıcam yani.. ayarları yapıyorum ama internete giremiyorum bağlantı oluyor.  ayrıca adam modemin arayüz şifresini değiştirmiş modeminin içine giremiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

cemkrc paylaşmış benim paylaşmama gerek kalmadı hocam.

Sen static ip yap alttaki gateway kısmınıda söylediğim yöntemlerle bularak uygun değerleri gir sonra bağlanabilirsin internete.

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Yardımlarınız için teşekkür ederim sağolun müsait oldugumda deniyeceğim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

cihazı resetle. client modunda aratıp modem ile eşleştir. işin bitince bilgisayarının local ip adresini otomatiğe almayı unutma.

client modunda sadece kablo ile bağlanabilirsin. yani senin cihazın arkasından bilgisayarına kablo.

bu şekilde bağlanmaz ise karşı cihazda bir mac filtreleme söz konusu olabilir. connect olursun ama nete çıkamazssın.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

ben kablo ile bağlanmıyacağım nete, gelen sinyali güçlendireceğim yani wireless üzerinden bağlanıcam menzil genişleticem kablo ile işim yok yani telden laptoptan girecem

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

ben kablo ile bağlanmıyacağım nete, gelen sinyali güçlendireceğim yani wireless üzerinden bağlanıcam menzil genişleticem kablo ile işim yok yani telden laptoptan girecem

Bağırma biliyoruz :) eğer client modunda çalışırsa. onunda çaresi var lan bacağına bir ap koyarsın senin orada wifi olur. ben sadece test için dedim.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 1723 Toplam Mesaj: 13
wifi