Windows 10 Antikorsan Uygulama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

İyi akşamlar öncelikle demin bir rus forumunda karşılaştığım bir bilgiyi sizinle pylaşmak istedım işsızın biri bütün microsoft anlaşmasını okuyup ve anlaşmada bulunan bir bölümü foruma yazmış aralarında şuanda tartışıyolar

Konu şu Microsoft un anlaşımasındaki bir bölüm der ki anlaşmayı kabul eden herkez ayvayı yedi nedeni microsoft bilgisayarınızda bulunan lisans sız uygulamaları tespiti halinde izinsiz silme hakkına sahiptir şuan için böyle bir uygulama bulunmuyor fakat gelecek güncellemelerle böyle bir yazılım beklenilyor. Olay bu Kaynak çok aman aman sağlam degil ama forumda harbi büyük tartışma yarattı ve başka insanlar da anlaşmada bu bölümü bulmuş ve doğruladılar siz bu duruma ne diyorsunuz ?

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

kendi yazılımlarını korumak için olabilir. (office vs.) veya en fazla şunu yapabilir. örneğin adobe microsoftla anlaşarak ücret karşılığında korsan adobe ürünlerini sildirtebilir. onun harinde koluy kolay müdahale edeceğini zannetmiyorum. Ama gene o korumada kırılır çözüm bulunur. sıkıntı yok korsana devam :)

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Microsoft kendisine ait olan office gibi lisanssız yazılımlarını silebilir pek tabi ancak büyütülecek bir şey yok windows bir kişinin bile dosyasını otomatikman silemez kan alırlar. windows 7 deki etkinleştirme teknolojisi updateini bile seçeneğe bağlı vermek zorunda kalmışlardı hatırlatırım. Bununla beraber sene olmuş 2015 parmağında oynatıyor elemanlar windowsu bir kaç güne ona da fix çıkarırlar örneğin şuan halihazırda windowsun telemetry ile bilgi alamasını engelleyen fixler mevcut her yerde.

telemetry destroyer 

http://forums.mydigitallife.info/threads/63874-REPO-Windows-10-TELEMETRY-REPOSITORY 

Bu da privacy ile alakalı konu (şimdiden öneriler mevcut)

http://forums.mydigitallife.info/threads/63733-PLEASE-READ-Microsoft-and-Privacy 

Kısaca keyfinize bakın.

pesimistzombie tarafından 08/Ağu/15 23:11 tarihinde düzenlenmiştir

:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bu win 10 da bi boklar var zaten. Bedava güncellemeler vs. derken microsoft'un tam planını anlayamadım.

Birkaç amaç var sanırım:

1-) Bir çok ekrana uyumluluk ve yeni uygulama standartıyla cep telefonu, bilg. aynı uygulamaları kullanabilmek. Microsoft için avanjı ise büyük. Zira desktoptaki kullanıcılarının sayısı o kadar büyük ki, win10 a geçen kullanıcıları gören yazılımcılar ynei yazılımlarını windows phone içinde yazmış olacak bir nevi. Bu da windows mobile için büyük bir ilerleme olabilir.

2-) win 8 ile tükürdüğünü yalamak, kullanıcıların win 7 ile yetinebilmesini engellemek,

3-) win 8 ile büyüyemeyen marketi win 10 ile büyütmek doğal olarka gelirlerini arttırmak

4-) Karanlık işler :D Burada komplo teorisi sokacağım, yeni lisans ta bir çok yenilikler var aynı söylediğin gibi hocam.

Microsoft bu ne yapacağı belli olmaz. Adamı siker parasını vermez.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=__d5_rRlf48

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

yok be aga o kadarda olmaz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

böyle bişey yapamaz yaparsa kendi sonunu hazırlar zaten

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

niye hazırlasın adamlar anlaşmada onu yazıyor sende babalar gibi agree diyon dedikten sonra donunu çıkarıp sokakta koşsan ne fayda :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek

@emuxa hocam merhaba! ben anlaşmayı imzaladım ama 2 gün sonrasına erteledim henüz upgrade etmedim nedeni ise yabancı forumlarda win10in 3ds max programını düzgün çalıştırmadığını okumuş olmam, tabii doğrudur diyemiyorum. Şimdi bir de bu dediğinizi okuyunca yükseltmesem de olur dedim veya kısaca tırstım diyelim xd

şunu sormak istiyorum bunu erteledim ama işlemi iptal edemedim.. Güncellemeleri kapatmam yeterli olur mu yoksa bunu iptal etmemin başka yolu var mıdır?

DBD 3docean.net/user/nokuf exarch.artstation.com Instagram.com/exarch.art
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

windows 10 güncellemeleri ya seve seve ya sike sike kuruyor bi de bildiğim kadarıyla. seçme şansınız yok..

black implies white, self implies other, life implies death.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

allahtan sunum bilgisayarımda açık dı güncellemeler asıl pc hiç güncellenmedi ilk gün kü gibi win 7 duruyor :D sp1 bile degil :D

Toplam Hit: 2115 Toplam Mesaj: 18
windows 10 korsana karşi