Windows 10 Ekran Parlaklığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

allahını seven windowsa gelsin :)

hocalar yeni bir bilgisayar aldım lenova 510 free dos aldık dün dedim gidiyin format attırıyım neyse w10 attılar kör olcam artık ne yaptıysam ekran parlaklığını azaltamıyorum sağ alt köşede hiç işaret ibaresi dahi yok

fn tuşları hiç işlemiyor bile başka bir yerdede ayar çıkmıyor youtube videolarının yüzde doksanını denedim bi el atın gözünüzü seviyim 

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ekran kartı driverı düzgün kurulmadıysa parlaklık ayarı olmaz hocam. Driverı kurdun mu ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

hocam kurulu olmasa heralde başka eksiklerde olur anlamıyorum valla çok dün verdik attılar işte format çok bi fikrim yok windows 10 ilk defa kullanıyorum çözümlüyemedim yani

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek
    HoLYSeRo bunu yazdı

hocam kurulu olmasa heralde başka eksiklerde olur anlamıyorum valla çok dün verdik attılar işte format çok bi fikrim yok windows 10 ilk defa kullanıyorum çözümlüyemedim yani

Merak ettim az sonra acip bakayim hocam. Elbet vardir bisiler.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

hocam halledemediysen bi team viewer kur id şifre gönder gelip bakayım

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam lenovoya has bi durum :D sitesinden model versiyona uygun "Hotkey Driver" indir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

saatin yanındaki pil şeysine sağ tıkla "windows mobility center" ı aç

ordan kısmayı dene

ordaki parlaklık şeysi pasifse ekran kartı ve/veya güç driveri eksiktir

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Masaüstü sağ tık / Görüntü ayarları / Açılan pencerede altta, "Parlaklık Seviyesi Ayarlayın" komutu göreceksin.

Kullandığın w10 sürümüne göre komutlar farklılık gösterebilir...

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Bu sorun, windows 8'den sonraki bütün sürümlerde yaşanan bir sıkıntıdır. 
    (Aşağıda anlatacağım çözüm önerisi bütün hotfix driver ve ekran kartı driverlarının kurulu olması ama yine de parlaklık sorununun yaşanması durumunda geçerlidir.)

Hocam Başlat > Çalıştır'dan "regedit.exe" gir. Çıkan pencerede aşağıdaki yola ulaş.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\

Sonra bu adres altında klasörler var hepsine bak içinde iki tane bulman gereken ayar var onları bulman lazım. Bu ayar isimleri "
    KMD_EnableBrightnesslf2" ve "KMD_EnableBrightnessInterface2"
    Bunlardan herhangi biri yahut ikisi de olabilir. Bulduğunda üzerine çift tıkla ve "değer verisi" yazan kutucuğu "0" yap. Yeniden Başlat...

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

hocalar windows centerde parlaklık ayarı var fakat işlevsiz.

bildirim merkezinde orda hiç yok zaten

hocam regedit aratıyorum ama çıkmıyor ki ayar yapayım çözünürlüğüde değiştiremiyorum pc nin sabahları neysede geceleri kör ediyo meret

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Güç seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz olmazsa display driverı kontrol edin

Toplam Hit: 2918 Toplam Mesaj: 27
windows 10