Windows 10 Format Sorunu(Ekran Gitti)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Arkadaşlar sorun düzelmedi ve ekranda titreme oluyor anlık pembe yeşil çizgiler oluşuyor.

Bu cihaz laptop mu ?

Evet 

Marka ve Model nedir ? 

Lenovo ideapad 520

şuan öyle bir sorun yok 1 saat önce falan ekran titrmesi yeşil pempe çizgiler aşırı fazlaydı ve ekran dahi gözükmüyor PrtScrn de gözükmüyor. CPU, GPU Stres testi yaptım o zamanda olmadı bu sorunun neyden olduğunu anlamadım cidden arada bir olmaya başladı format olayından sonra 

Ekran titrmesi yeşil pempe çizgilerin ilk şüphelisi ekran kartı bellekleridir, sonrasında ekran flex kablosu da olabilir başka bir şey de olabilir, bu hatalar pek hayra alemet değil haberin olsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    Jubei bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Arkadaşlar sorun düzelmedi ve ekranda titreme oluyor anlık pembe yeşil çizgiler oluşuyor.

Bu cihaz laptop mu ?

Evet 

Marka ve Model nedir ? 

Lenovo ideapad 520

şuan öyle bir sorun yok 1 saat önce falan ekran titrmesi yeşil pempe çizgiler aşırı fazlaydı ve ekran dahi gözükmüyor PrtScrn de gözükmüyor. CPU, GPU Stres testi yaptım o zamanda olmadı bu sorunun neyden olduğunu anlamadım cidden arada bir olmaya başladı format olayından sonra 

Ekran titrmesi yeşil pempe çizgilerin ilk şüphelisi ekran kartı bellekleridir, sonrasında ekran flex kablosu da olabilir başka bir şey de olabilir, bu hatalar pek hayra alemet değil haberin olsun.

Windows bilgisayarlara harcadığım paraya en iyisinden macbook alırdım hepsinden çok giderdi şu bilgisayarlardan çektiğim nedir böyle 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    oldwolf bunu yazdı

Windows 10 setup iso dosyasını flash diske nasıl aktardın? Rufusta csm ve uefi seçeneği var mesela. Uefi seçerek tekrar hazırla bir daha dene çözülecektir.

Rufus ile hazırladım MBR UEFİ(CSM YOK)

CSM'siz MBR'den boot edemezsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

GPT Türünden boot edince EFİ olarak gördü diski format attım düzeldi ekran konusunda zamanla göreceğiz hafif bir iki kere kırpıyor ama belli olur. 1 2 aya kronik hale gelirse garantiye yollarım 1.5 sene garantisi var daha

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Win 10 son update  sıkıntılı benim pc de ekran sorunu yoktu ama ne zaman update yaptım bütğn dengesi gitti geç geliyor ekran photoshop filan açamıyom vb.. 

Toplam Hit: 2078 Toplam Mesaj: 16
format