folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Kullanıcıları, Bilgisayarınız Microsoft Torrent Ağında Olabilir

Windows 10 Kullanıcıları, Bilgisayarınız Microsoft Torrent Ağında Olabilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google olmasaydı Halen bazı şeyler değişmeyecekti. Bilmem kaç liraya zorla Office lisansı satıyor olurlardı. Google ofisi buluta entegre etti, üstelik anında yedekleme ile. Microsoft mecbur rekabet etmek için Office 365'i çıkardı. 

Google yakında işletim sisteminide çıkarır oyun firmaları ile anlaşmayı sağlarsa Microsoft'u zor günler bekliyor demektir. Zaten işletim sisteminin yazılmasına başlandı. Bknz : Funchia OS

Bu senaryoyu Google, Android ile yaptı mesala. Büyük uygulama ve oyun geliştiricilerine Windows Mobile için oyun çıkmasın karşılığında alın size harçlık dedi. 

mkyb tarafından 03/Kas/16 13:23 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Vay anasını hocam iyi ki yazmışsın 3 gün içerisinde 15 cigabört kullanmışım sözde.

Şafak 1152!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Google olmasaydı Halen bazı şeyler değişmeyecekti. Bilmem kaç liraya zorla Office lisansı satıyor olurlardı. Google ofisi buluta entegre etti, üstelik anında yedekleme ile. Microsoft mecbur rekabet etmek için Office 365'i çıkardı. 

Google yakında işletim sisteminide çıkarır oyun firmaları ile anlaşmayı sağlarsa Microsoft'u zor günler bekliyor demektir. Zaten işletim sisteminin yazılmasına başlandı. Bknz : Funchia OS

Bu senaryoyu Google, Android ile yaptı mesala. Büyük uygulama ve oyun geliştiricilerine Windows Mobile için oyun çıkmasın karşılığında alın size harçlık dedi. 

Google'ın Chromebook'larındaki işletim sistemi Chrome OS, windows'a rakip gösterilmeye başlandı bile. Oyun,vs işleri şu an için yalan. Bunu da aşmak için Android uygulamalarının ChormeOS'ta çalışabilmesi için çalışıyorlardı. Yine de bir oyuncu bilgisayarı çıkmaz, ancak internet gezginleri için son derece yeterli Chrome.

Blue Screen of Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=BiOnLkc3boY

Bu adam her ne kadar sinir hastası olsa da hakkını vermek lazım. Render yaparken "sen takıl sisteminde bişiler yapıp kapatacağız sen de mal gibi bakacaksın" demek nedir?

Adamlar twitch'de yayın yapıyorlar. Oyunun ortasında "sistem update kuruyor iki dakka bi bekle" diyor.

Bu kadar yardıma ihtiyacı olanlara kurulumda ekstra bir seçenek versinler madem. Her şeyi ayarla bana bir şey bırakma desinler. O sistemde istediği gibi at koşsun. 

MS kullanıcı sözleşmesinin güncel hali tam evlere şenlik. Sadece bir şey kursa, silse bir şey değil. Sağolsunlar her şeyi loglayıp güya "istatistiki sebeplerle" kullanıyorlar. Alternatifi olan ardına bakmasın değiştirsin derim. Ya da eski sürümlere yönelmek lazım. 10'a göbekten bağlayan ne var ki? DX sürümü ile birkaç oyunda "yüksek" performans almak dışında 7, 8.1 gibi sürümlerin neyi eksik?

Böyle diktatöryal şeyler gördüm mü celalleniyorum.

bence saçmalık. madem güncelleme istemiyorsun kapat gelmesin bir daha... evet win10 çok fazla şeyi arkada kullanıcıdan habersiz döndürüyor fakat sen bunları kurarken onaylıyorsun. İstemiyorsan kapatırsın yada kurmazsın sistemi.

@Skynetx hocam win10 paralı şimdi. ayrıca şirketlerde para ödemek zorunda. bizim şirkette 10'a geçmediler para ödememek için.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

kimseyi sevemedim ben xp den güzel 

kimseye bakamadım ben xp den güzel

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Sikecem bu windows10u, 

Arkadaş kafayi yedirtiyor bana, 4gb/sn okuma yazma hızı var pcnin, downloads klasörüne tıklayınca 10saniye bekletiyor. 

Default programları sürekli değiştiriyor, başlat menüsü boktan. 

Win7 proya geri donecem. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

windowsu sildim, kafam rahat

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

vortex.data.microsoft.com
    vortex-win.data.microsoft.com
    telecommand.telemetry.microsoft.com
    telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
    oca.telemetry.microsoft.com
    oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
    sqm.telemetry.microsoft.com
    sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
    watson.telemetry.microsoft.com
    watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
    redir.metaservices.microsoft.com
    choice.microsoft.com
    choice.microsoft.com.nsatc.net
    df.telemetry.microsoft.com
    reports.wes.df.telemetry.microsoft.com
    wes.df.telemetry.microsoft.com
    services.wes.df.telemetry.microsoft.com
    sqm.df.telemetry.microsoft.com
    telemetry.microsoft.com
    watson.ppe.telemetry.microsoft.com
    telemetry.appex.bing.net
    telemetry.urs.microsoft.com
    telemetry.appex.bing.net:443
    settings-sandbox.data.microsoft.com
    vortex-sandbox.data.microsoft.com
    survey.watson.microsoft.com
    watson.live.com
    watson.microsoft.com
    statsfe2.ws.microsoft.com
    corpext.msitadfs.glbdns2.microsoft.com
    compatexchange.cloudapp.net
    cs1.wpc.v0cdn.net
    a-0001.a-msedge.net
    statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net
    sls.update.microsoft.com.akadns.net
    fe2.update.microsoft.com.akadns.net
    diagnostics.support.microsoft.com
    corp.sts.microsoft.com
    statsfe1.ws.microsoft.com
    pre.footprintpredict.com
    i1.services.social.microsoft.com
    i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
    feedback.windows.com
    feedback.microsoft-hohm.com
    feedback.search.microsoft.com
    rad.msn.com
    preview.msn.com
    ad.doubleclick.net
    ads.msn.com
    ads1.msads.net
    ads1.msn.com
    a.ads1.msn.com
    a.ads2.msn.com
    adnexus.net
    adnxs.com
    az361816.vo.msecnd.net
    az512334.vo.msecnd.net

Bunları host dosyasından engellerseniz Windows'un Microsoft ile iletişimini büyük oranda kesersiniz.

Bu işlemi otomatik yapan program : http://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.html?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hem netten tasarruf hem  aynı lokasyonda bulunan kullanıcılar üzerinden daha hızlı güncelleştirme  yapmak için yapılan bir mevzu hocam 

serverlar üzerinde de var bu olay wusus mantığı önce tek bir kullanıcı indiriyor  bir ortamda test bilgisayarı gibi bir şey oluyor eğer güncelleştirme sorunsuzsa diğerlerine aktarılıyor 

bütün akinaların birden bağlanıp güncelleştirme indirirken kasmasından sa bir makina indirdiyse diğerleri yerel ağ üzerinden ondan çekiyor bence çok mantıklı bir olay  ama tabi ev kullanıcıları için pek iyi olmuyor 

bir de şöyle düşün tr lokasyondan birinden çekmek varken güncelleştirmeyi gidip direk microsoft serverinden çekmek daha zor ve uzun 

Tavsiyem kapatmak yerine yerel ağımda ki bilgisayarlar olarak işaretlemek en mantıklısı yarın öbür makinalarından biri güncvelleme yapmak ister kotandan gitmez hocam senin pc açıkken oradan çeker 

yada diğer makina güncelse sen de oradan çekersin 

https://privacy.microsoft.com/tr-TR/windows-10-windows-update-delivery-optimization

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 4431 Toplam Mesaj: 28
microsoft windows 10