Windows Etkinleştirme Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek

Antivir ile virüs taraması yaptırdım. 5-6 adet virüs buldu. Ondan sonra yeniden başlat yaptım. Fakat windows etkinleştirme diye birşey çıktı. Benden windows şifresi (yada ismi neyse) onu istedi. Ama bende yok. Oturum açmıyor pc. :) ne yapcam arkadaşlar!.

Not: bu iletiyi windowsun net sayfasına gimek için tıkladıktan sonra tahribata ulaşarak yazdım.!.. :) acil yani!

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
     Başlık içerik hakkında bilgi vermiyor :S

Sen hiç kaval çaldın mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    Dalgamı geçiyon dostum.başlık içerik hakkında bilgi içeriyor dikkat et. yardım diyoruz görmüyomusun?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Başlık içerik hakkında hiç bir bilgi vermiyordu yardım demişsin ama ne yardımı neye yardım neden yardım gibi birşey belirtilmemiş ona uygun bir şekilde degiştirdim...

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    domain_admin
    domain_admin's avatar
    Erkek

f8 le güvenli mod felan damı yemiyo

yemiyosa yeniden windows kurman gerek kurdukdan sonra ilk dizini uçurursun

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abi microsoftun numarası var ücretsiz ara sen orda 6 gruptan olusan 6 haneli rakamları veriorsun onlarda sana etkinleştirme

şeyini  veriyorlar aynısı banada oldu , bende  aradım hallletiler tabi orjinalse :)

[22817//kaanabak]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
     Başlık güzel olmuş :| Şimdi daha kolay yardım bulursun.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    domain_admin bunu yazdı:
    -----------------------------

f8 le güvenli mod felan damı yemiyo

yemiyosa yeniden windows kurman gerek kurdukdan sonra ilk dizini uçurursun

yemiyo :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek

tam olarak anlayamamakla beraber, eğer windowsu orijinal hale getirmek için sorun yaşıyorsan 100% çözümü bu dur.

http://rapidshare.com/files/76794232/woriginal.rar.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    1-Başlat/Çalıştır'a "regedit" yazın,onaylayıp Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisine'ne girin ve HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents kısmına gidin.

2-Sağ taraftaki "oobetimer" anahtarını bulun,çift tıklayıp açın, açılan pencerede görünen anahtar değerinin son iki rakamını değiştirin,onaylayarak pencereyi kapatın.

3-Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresini kapatın.

4-Başlat/Çalıştır'ı açın ve şu komutu yazıp,onaylayın:

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

5-Karşınıza "Windows Etkinleştirelim" Penceresi gelecek.Bu pencereden ikinci seçeneği, yani "Evet,Windows u etkinleştirmek için bir müşteri hizmeti temsilcisine telefon etmek istiyorum" seçeneğini seçip, ileri'yi tıklayın.

6-Karşınıza "Telefonla Windows etkinleştir" penceresi gelecek.Bu ekranda
    "Ürün anahtarını değiştir'i tıklayın;bir sonraki ekranda, gerekli yere yeni ürün anahtarınızı girin,"Güncelleştir"i tıklayın ve karşınıza tekrar "Telefonla Windows etkinleştir" penceresini gelecek, hiç bir işlem yapmadan kapatın.

7-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

8-Tekrar, Başlat/Çalıştır a gelin,4 ncü adımda uyguladığınız prosedürü bir defa daha uygulayın.Eğer herşey yolunda gittiyse "Windows Zaten etkinleştirildi, Çıkmak için Tamam'ı tıklayın" yazan pencere gelecektir.Tamam'ı tıklayıp buradan çıkın, yeni ürün anahtarınız etkinleşmiştir...

SERİAL : V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı:
    1-Başlat/Çalıştır'a "regedit" yazın,onaylayıp Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisine'ne girin ve HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents kısmına gidin.

2-Sağ taraftaki "oobetimer" anahtarını bulun,çift tıklayıp açın, açılan pencerede görünen anahtar değerinin son iki rakamını değiştirin,onaylayarak pencereyi kapatın.

3-Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresini kapatın.

4-Başlat/Çalıştır'ı açın ve şu komutu yazıp,onaylayın:

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

5-Karşınıza "Windows Etkinleştirelim" Penceresi gelecek.Bu pencereden ikinci seçeneği, yani "Evet,Windows u etkinleştirmek için bir müşteri hizmeti temsilcisine telefon etmek istiyorum" seçeneğini seçip, ileri'yi tıklayın.

6-Karşınıza "Telefonla Windows etkinleştir" penceresi gelecek.Bu ekranda
    "Ürün anahtarını değiştir'i tıklayın;bir sonraki ekranda, gerekli yere yeni ürün anahtarınızı girin,"Güncelleştir"i tıklayın ve karşınıza tekrar "Telefonla Windows etkinleştir" penceresini gelecek, hiç bir işlem yapmadan kapatın.

7-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

8-Tekrar, Başlat/Çalıştır a gelin,4 ncü adımda uyguladığınız prosedürü bir defa daha uygulayın.Eğer herşey yolunda gittiyse "Windows Zaten etkinleştirildi, Çıkmak için Tamam'ı tıklayın" yazan pencere gelecektir.Tamam'ı tıklayıp buradan çıkın, yeni ürün anahtarınız etkinleşmiştir...

SERİAL : V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J

Dostum öncelikli olarak ilgin için tşk. fakat benim windows sayfam hiç açılmıyor. Yani oturumu açmak için kullanıcı adına tıkladığımda etkilentirme sorusu geliyor.(yani başlat menüsüne ulaşmam sözkonusu değil.) Ama sonraki adımlarda telefonla etkinleştirme var. dediklerini harfiyen yaptım. ama "ürün anahtarı yanlış" yazıyor. ondan sonrası yine aynı. :(

Toplam Hit: 10128 Toplam Mesaj: 12