folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows10 Güncelleştirmeleri Kesin Olarak Nasıl Kapatırız?

Windows10 Güncelleştirmeleri Kesin Olarak Nasıl Kapatırız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba bu güncelleştirmeler bilgisayarı aldığım günden beri bela oldu. En son 2-3 gün önce bir güncelleme geldi onay vermedim yeniden başlatmaya 4 kere felan erteledim en son bir baktım kendi kafasına göre otomatik başlattı ve kurdu sinir oldum.

Güncellemeden sonra laptop çok yavaşladı, başlat da arama yapıyorum donuyor, ağ bulmuyor bağlanmıyor, ağ ve paylaşım merkezini açmıyor. Bir kaç pencere ve programda daha donma yapmaya başladı sinir oldum. Kısacası çöpe döndü lap top. Nasıl güncellemeden kaynaklı olduğuna eminsin derseniz; güncelleştirmeyi geri alınca hepsi düzeldi bunların.

Eskiden servislerden durdurup 1-2 işlem yapınca kalıcı olarak kapanıyordu. Şu an malesef araştırdım bulamadım. İnternete bağlı olunca her türlü açılıyor update çalışıyor bir şekilde. Ne yapaibiliriz, nasıll kapatabiliriz? Eminim benim dışımda da çok sorun yaşayan vardır bu konudan....

Come On Cj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Bir ara ben regeditten kapatmıştım bir kaç ayarı elle yapınca güncellemiyordu ama hatırlamıyorum

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Win7 kur kurtul.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Maalesef win10 da güncelleştirmeleri tam anlamıyla kapatamıyorsun. Birsürü policy ayarı ve firewall ile windows update adreslerini bloklayınca ancak güncelleştirmeler engelleniyor.

İkinci alternatif win10 ltsc kurup sadece güvenlik güncelleştirmeleri almak.

torpedo_XL tarafından 20/Oca/19 21:06 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Win7 kur kurtul.

Aklıma geldi ama 2 driver windows7 uyumlu değil.

Come On Cj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bi tweak vardı onla yasaklıyordun baya güzeldi ama bulamadım 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ultimatewindowstweaker 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

ultimatewindowstweaker 

+++++++

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

winaero tweaker ile kapanıyor kasmaya gerek yok hem temiz uygulama

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

ultimatewindowstweaker 

Teşekkürler hemen bakıyorum 

Come On Cj
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

valla ben arka plan aktarım hizmetlerini ve windows update i durdurup devre dışı bırakıyorum bir daha update başlamıyor. 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
Toplam Hit: 2880 Toplam Mesaj: 25
sorun windows10 update güncelleme