Windows'a Mecbur Muyuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

selam arkadaşlar...

malum herhangi bir pc , notebook..vs  alırken üzerinde işletim sistemi hazır geliyor.  acaba işletim sistemini geri iade edebilirmiyiz diye araştırdım   sonuçta kişisel olarak  işletim sistemini kendim seçmek isterim..aslında  ben cebimden  daha az  para nasıl cıkar onun derdindeyim. 

aşağıda  "alıntı dır "  bir yol var bu yolla başarı sağlayan arkadaşlar olmuş. ve   en kısa surede notebook  aldıgım yere gidip   aşağıdaki yolu izlemeyi düşünüyorum ama kafamı kurcalayan. 3. madde yani  çok kısa bir süre kullandım ( 2 veya 3 gun) işletim sistemini net baglantım da olmadı  lisanslı  işletim sistemimle. ama yinede deneyeceğim. umarım paylaşım faydalı olur.

Windows İadesi İçin İzlenecek Yol

1) Öncelikle satıcı firmaya, satın almak istediğiniz bilgisayar ile birlikte Windows işletim sistemini almak istemediğinizi bildirin ve bu konuda alınmış örnek bir mahkeme kararının olduğunu belirtin.

2) Satıcı firma yanaşmazsa, bilgisayarı olduğu gibi satın alın.

3) Bilgisayarı açtığınızda kurulum adımlarını gerçekleştirmeyin ve son kullanıcı sözleşmesini onaylamayın.

4) Satın alındıktan sonra 1 hafta içinde ya da garanti belgesi veya fatura üzerinde yazan süre içerisinde, en yakın PTT şubesine giderek, Windows işletim sistemine ait ne varsa (CD, etiket, broşür, kutu) iade taahhütlü olarak satıcı firmaya gönderin ve işletim sisteminin ücretinin vereceğiniz hesap numarasına yatırılmasını isteyin.

5) Satıcı yine olumsuz karşılarsa, en yakın Tüketici Sorunları Hakem Heyetine iadeli taahütlü postanın fotokopisi ve sitemizde bulabileceğiniz 1. Ankara Tüketici Mahkemesine ait örnek karar ile başvuruda bulunun ve çıkacak kararı alıp, ilgili firmaya iletin. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, illerde Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.

6) Satıcı yine olumsuz karşılarsa, icra memurlarıyla işletim sisteminin ücretini faiziyle birlikte tahsil edebilirsiniz.  

kaynak : http://www.mecburdegilsiniz.com/

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dilekçe ile başvurulduğunda iade almak zorundalar, 2009da kanunen hak verilmişti bu duruma. Özellikle ubuntu türkiye kullanıcıları ve yöneticilerinin çok emeği var bu konuda. Varolsunlar.

yardırmak bizim işimiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bu yolla lisanslı windowsu verip parayı alırız sonra torrentden Windows indiririz yine :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Laptop'un garanti dışı kalma olasılığıda var tabi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Bu yolla lisanslı windowsu verip parayı alırız sonra torrentden Windows indiririz yine :D

Tabisiii :)))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Laptop'un garanti dışı kalma olasılığıda var tabi.

garanti donanıma verilir benim bidiğim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

ne kasıyosunuz arkadaşlar Freedos laptoplar varken?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Adamlar Windows 8 ile 10 numara işletim sistemi yaptılar kasmayın bence kullanın gitsin,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

akrabalarda birsürü lisanslı laptop var lisanslarını iade etsem zengin olrum 

mümkünmü acaba ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

3) Bilgisayarı açtığınızda kurulum adımlarını gerçekleştirmeyin ve son kullanıcı sözleşmesini onaylamayın.

4) Satın alındıktan sonra 1 hafta içinde ya da garanti belgesi veya fatura üzerinde yazan süre içerisinde, en yakın PTT şubesine giderek, Windows işletim sistemine ait ne varsa (CD, etiket, broşür, kutu) iade taahhütlü olarak satıcı firmaya gönderin ve işletim sisteminin ücretinin vereceğiniz hesap numarasına yatırılmasını isteyin.

Şu 2 si bozar olayı.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

satan işletme ne yapacak o windowsu götüne mi sokacak?

windowssuz satılan makinelerden almak varken neden böyle bir şey yapma gereği duyulur?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2744 Toplam Mesaj: 27