Windows.Old Klasörünü Silmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Win 8 i Consumeri Win 7 nin üzerine kurdum haliyle win 7 yi old da toparladı.Şimdi silicem izin gerekli diyo adminde açılmıyo bu meret.Admin açılsa silenecekmi onuda bilmiyorum.Yokmu böyle önüne geleni silecek bir program arkadaşlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Windows.old klasörünü nasıl kaldırabilirim?

Özel yükleme yoluyla Windows 7 yüklüyorsanız ve yükleme işlemi sırasında bölümü biçimlendirmiyorsanız, daha önceki Windows sürümünüzde kullanılan dosyalarWindows.old klasöründe depolanır. Bu klasördeki dosya türleri bilgisayarınıza bağlıdır. Bir süre, örneğin bir iki hafta Windows 7 kullandıktan ve dosyalarınızın ve ayarlarınızın olmasını istediğiniz yerde olduğundan emin olduktan sonra, Disk Temizleme'yi kullanıpWindows.old klasörünü silerek disk alanını güvenle geri kazanabilirsiniz.

1. Disk Temizleme'yi açmak için Başlat düğmesini Başlat%20düğmesinin%20resmi tıklatın. Arama kutusuna Disk Temizleme yazın ve sonuç listesinde Disk Temizleme'yi tıklatın.

Bir sürücü seçmeniz istenirse, yeni Windows yüklediğiniz sürücüyü tıklatın ve sonraTamam'ı tıklatın.

2. Disk Temizleme iletişim kutusunda, Disk Temizleme sekmesinde, Sistem dosyalarını temizle'yi tıklatın.

Bir sürücü seçmeniz yeniden istenirse, yeni Windows yüklediğiniz sürücüyü tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.

3. Önceki Windows yüklemesi (yüklemeleri) onay kutusunu seçin, silmek istediğiniz dosyaların onay kutularını seçin ve sonra Tamam'ı tıklatın.

4. Görüntülenen iletide Dosyaları Sil'i tıklatın.

İşe yaramadı söyliyeyim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

hocam unlocker denesene . kalıramadığı bişeyi görmedim daha.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Unlocker'ın kilidini açamadığı birçok klasor gördüm. Hiç uğraşma unlocker filan.

Klasore sağ tıkla özelliklerden güvenlik sekmesine geç, orada kontrol et senin kullanıcı adında bütün izinler var mı?

İzinler eksikte düzenleden gerekli izinleri ver kendine, tam ise altta gelişmişe tıkla, Sahip sekmesine gel orada senin kullanıcı adın yoksa ekle.

Şimdi dene olması lazım. Olmaz ise aynı şeyleri güvenli kipte uygula. Ya da direk güvenli kipte aç dene.

Alt klasorleri de etkiliyormuş gibi gözüksede bazen işlemiyor alt klasorlere tek tek hepsine aynı işlemi yapmak gerekebiliyor.

Edit: Alternatif olarak cmd ye gir administrator olarak, oradan sil. 

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Hocam Windows.old dosyası başından beri senin için önemli değildiyse Windows 8' i kurarken kurulum esnasında C diskini formatlasaydın keşke birdaha böyle uğraşmana gerek kalmazdı.

Bazen işim aceleye geliyor C' yi formatlamayı unutuyorum kurulum bitince bi bakıyorum Windows.old klasörü var. Sil diyorum banamısın demiyor bir celsede siliyor. Sen neden böyle bir sıkıntı yaşadın ki ?

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Herhangi bir linux live cd ile bilgisayarı başlatıp o klasörü silebilirsin.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Bende zink diye siliyor dayilar neden sende ule oluyor ki?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

biçimlendirip kursaydın bu klasör oluşmazdı

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

RaAmLis bunu yazdı:
    -----------------------------

Unlocker'ın kilidini açamadığı birçok klasor gördüm. Hiç uğraşma unlocker filan.

Klasore sağ tıkla özelliklerden güvenlik sekmesine geç, orada kontrol et senin kullanıcı adında bütün izinler var mı?

İzinler eksikte düzenleden gerekli izinleri ver kendine, tam ise altta gelişmişe tıkla, Sahip sekmesine gel orada senin kullanıcı adın yoksa ekle.

Şimdi dene olması lazım. Olmaz ise aynı şeyleri güvenli kipte uygula. Ya da direk güvenli kipte aç dene.

Alt klasorleri de etkiliyormuş gibi gözüksede bazen işlemiyor alt klasorlere tek tek hepsine aynı işlemi yapmak gerekebiliyor.

Edit: Alternatif olarak cmd ye gir administrator olarak, oradan sil. 

kullanmazsını bilmezsen kilidi açman zor.mesela sağ tıkla unlocker menüsüne giriyosun.Silinmeyen dosyanın üzerinden onu hangi dosyanın tuttuğunu gösteriyo explorer.exe yada onun gibi başka yazılımlarda tutabilir.Kilidi açmazsa şayet onu görev yöneticisinden.iptal edip.Unlocker penceresinden bütün kilitleri aç dediğinde nesneyi gayet rahat silebilirsin...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Live cd linuxların birinde rahatlıkla silersin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

flickR bunu yazdı:

kullanmazsını bilmezsen kilidi açman zor.mesela sağ tıkla unlocker menüsüne giriyosun.Silinmeyen dosyanın üzerinden onu hangi dosyanın tuttuğunu gösteriyo explorer.exe yada onun gibi başka yazılımlarda tutabilir.Kilidi açmazsa şayet onu görev yöneticisinden.iptal edip.Unlocker penceresinden bütün kilitleri aç dediğinde nesneyi gayet rahat silebilirsin...

Peki kullanmasını bilmediğimi nereden biliyorsun?  combofixin oluşturduğu sistem klasorlerini unlocker silmiyor istersen git araştır ondan sonra gel burada bana karşı atıp tut.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 3388 Toplam Mesaj: 14