folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Windowsta Kullanip Linuxta Kullanilan , Kullanilamayan Programlar

Windowsta Kullanip Linuxta Kullanilan , Kullanilamayan Programlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

C# geliştiricisi isen hiç gelme bu tarafa.

Bu tarafta .NET i  unut.

Monodevelop falan mantıklı çözümler değil.

Peki ya php, java, python , raspberry, android dersem gelmeli miyim ? Iste bunlara grafik te lzm ama. Arayuz tasarimi sanki iyi degil linuxta

o dillerin çoğu linux üzerinde yazıldı ilk. 

Linux Windows kadar sıkıntısız değil. Arada sıkıntılar çıkarıyor. Bunu bilin sorun olduğunda uğraşacaksanız gelin.

Windows ise özgür ve esnek değil. Windows ta elim kolum bağlanıyor benim.

Linux topluluğu herkese gel Linux kullan demez. 1 kullanıcı olsun ama kaliteli olsun yeterli der. 

@SkynetX hocam o sitede soyle bir kisim vardi.

"Eğer ABD'de yaşamıyorsanız, lisanslı bir yazılım satın aldığınızda (ör. Windows), ödediğiniz paranın yarısı doğrudan yazılım şirketinin merkezine gider (ör. Microsoft): diğer yarısı ülkenizde kalırken (satış komisyonları, vs.: teknoloji kazancı yok) bu para ülkenizi terkeder. Ülkeniz hiçbir şey üretmez; yazılım kutularını satmak için vasıflı elemana bişe ihtiyacınız yoktur. Bu, ülkenizin bilişim uzmanlarının bilgi seviyesinin düşük kalmasına sebep olur. Bilişim uzmanlarınız sadece lisanslı yazılımı kuran ve ayarlarını yapan kişiler olarak kalır ve yazılım geliştirme/öğrenme/düzenleme ile ilgili hiçbir şey kazanmazlar"

Bu dogru olabilir

Yani...

RasPi alırsın Linux ç ekirdeğini edinir, -sırf yazılım öğrenme amaçlı-  bir pecere yöneticisi yazabilirsin. Bu öğretir.

Ama gider Windows u indirir kopyala yapıştır yükler bir şey bildiğini zannedersin.

Öğrenme merakın varsa Linux kullan.

Hocam bu aralar android dev calisiyorum. Onun disinda pythona baslayacagim iste IoT devri geliyor :) Belki proje cikar

Çoktan geldi benim şu anda iş listemde 4 adet IoT ve endüstiri 4.0 projesi var

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Bu tarafta .NET i  unut.

Peki ya php, java, python , raspberry, android dersem gelmeli miyim ? Iste bunlara grafik te lzm ama. Arayuz tasarimi sanki iyi degil linuxta

Linux Windows kadar sıkıntısız değil. Arada sıkıntılar çıkarıyor. Bunu bilin sorun olduğunda uğraşacaksanız gelin.

Linux topluluğu herkese gel Linux kullan demez. 1 kullanıcı olsun ama kaliteli olsun yeterli der. 

"Eğer ABD'de yaşamıyorsanız, lisanslı bir yazılım satın aldığınızda (ör. Windows), ödediğiniz paranın yarısı doğrudan yazılım şirketinin merkezine gider (ör. Microsoft): diğer yarısı ülkenizde kalırken (satış komisyonları, vs.: teknoloji kazancı yok) bu para ülkenizi terkeder. Ülkeniz hiçbir şey üretmez; yazılım kutularını satmak için vasıflı elemana bişe ihtiyacınız yoktur. Bu, ülkenizin bilişim uzmanlarının bilgi seviyesinin düşük kalmasına sebep olur. Bilişim uzmanlarınız sadece lisanslı yazılımı kuran ve ayarlarını yapan kişiler olarak kalır ve yazılım geliştirme/öğrenme/düzenleme ile ilgili hiçbir şey kazanmazlar"

Bu dogru olabilir

Yani...

RasPi alırsın Linux ç ekirdeğini edinir, -sırf yazılım öğrenme amaçlı-  bir pecere yöneticisi yazabilirsin. Bu öğretir.

Ama gider Windows u indirir kopyala yapıştır yükler bir şey bildiğini zannedersin.

Hocam bu aralar android dev calisiyorum. Onun disinda pythona baslayacagim iste IoT devri geliyor :) Belki proje cikar

sandman hocam peki sen hangi dilde ? ortamda fln yaziyorsun ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    sandman bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Bu tarafta .NET i  unut.

Bu dogru olabilir

Yani...

sandman hocam peki sen hangi dilde ? ortamda fln yaziyorsun ?

ben yazılımcı değilim daha çok mimari taraftayım ama bizim ekipler data science ve iot için python tercih ediyorlar bazı sistemlerde tabii eski uygulamalar, mes ve scada sistemleri olunca c/cpp devreye giriyor ama çekirdek şu anda python

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

linux de .net yok demek yanlış. Microsoft .net core ile agrasif bir şekilde ilerliyor. Araştır derim. .net core 2 temmuzda çıkması planlanıyor. (WEB için konuşuyorum)

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

EDIT : yanlis konuya yazmisim :(

dhmm tarafından 05/Mar/17 17:51 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 2485 Toplam Mesaj: 16
linux