folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Wireless Modeminden Düşük Sinyal Alanlara...

Wireless Modeminden Düşük Sinyal Alanlara...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar 2 haftadır süren sinyal alamama problemini gidermiş bulunmaktayım hemde çok kolaymış.
    Konuya gelelim...
    1 sene içinde bina içerisinde bir sürü modem yayılmış ve ben bir çok ağ bulmaya başladım. Ben buldukça benim sinyal seviyemin azaldığını gördüm en son hiç alamadım ve sinirden modemin antenini kırarak ethernetle bağlanıyordum.
    Sonra modemin arayüzünde gezerken kanal diye birşey gördüm bu modemin sinyalinin yayıldığı kanal ve 13 tane farklı kanal var. Düz modemler 6.kanalda geldiği için sinyaller sürekli karışıyormuş.
    O kırık antenle kanalı 1 e getirerek sinyali 10 kat arttırdım resmen 7 duvar bile geçiyor ve hız düşmeden.
    Sinyali az olan arkadaşlara modem arayüzünden kablosuz kanallara bakmalarını ve değiştirmelerini tavsiye ederim.
    Böylece daha yüksek sinyal alabilir.
    Baya da uzun kastım :D

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

:D senin adına sevindim

Uzun okumak istemeyen arkadaşlar wireless ın yayın yaptığı kanalı değiştirin

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    Alpn bunu yazdı:
    -----------------------------

:D senin adına sevindim

Uzun okumak istemeyen arkadaşlar wireless ın yayın yaptığı kanalı değiştirin

Valla özeti yazdığın iyi oldu usta :)
    Artık nasıl bi kanal* sevinciyse az uzun kasmışız :).
    Baya sorun olmuştu bu dalga yarın yeni modem alıcaktım :)

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    kanal 11 deydi kanal 1 yaptım şimdi sinyal arttı mı yani?

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı:
    kanal 11 deydi kanal 1 yaptım şimdi sinyal arttı mı yani?
    Eğer etrafında çok fazla kablosuz modem yoksa büyük bi fark olucağını sanmıyorum.
    Belki daha mantıklı açıklaması felan vardır bunun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

bende soyle bir soru sorayim.

sifresiz bir wireles buldum ve internete bagllanmayi denedim internete baglaamadim. Akabinde web arayuzune girdim (ki acikti oylece)  baktim sifreleme yok, wep sifrelemesini secip sifre koduktan sonra tekrar denedim ve bu sefer internete girebildim.

neyse kisaca problem su sifresizken internete giremiyorum. ancak kendim sifre koysuktan sonra girebiliyoru bu nasil bir istir ya..

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

thrbtcell bunu yazdı:

bende soyle bir soru sorayim.

sifresiz bir wireles buldum ve internete bagllanmayi denedim internete baglaamadim. Akabinde web arayuzune girdim (ki acikti oylece)  baktim sifreleme yok, wep sifrelemesini secip sifre koduktan sonra tekrar denedim ve bu sefer internete girebildim.

neyse kisaca problem su sifresizken internete giremiyorum. ancak kendim sifre koysuktan sonra girebiliyoru bu nasil bir istir ya..

AirTies dır o.. AirTies wireless üzerinden internete erişim için şifre konmasını şart koşuyo. Ama nasıl bi salaklıksa artık dışarıdan giren bi insanın da şifre koymasına imkan tanıyolar :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    evet aynen airteis modem kullaniyor eleman

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

sinyal seviyesinin 1 kanalda artmasi soz konusu degil.

etrafta 1. kanalı kullanan baska modemlerde olursa sinyalin tekrar dusecektir.

6. kanalda telefon telsizleride calistigi icin 6. kanalda verim almak pek mantikli degil..

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sequoia
    sequoia's avatar
    Erkek
    şu kanal işi olursa eger çok rahatlıcam sagolasın :)

Neden?
Toplam Hit: 6131 Toplam Mesaj: 10