folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Wordpress Yazıların İçinde Eklemediğimiz Bir Link Çıkıyor

Wordpress Yazıların İçinde Eklemediğimiz Bir Link Çıkıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba, wordpress sitemizde yazıların içinde eklemediğimiz bir link çıkıyor. Bir resim eklenmişte onun açıklamasıymış gibi gözüküyor tıklandığında ana konuya yönelniyor yine, sanki virüs bulaşmış gibi konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Gözüken yazı: 

Sheer delight! Cardi B shows off her curves in black sequin bodysuit and thigh-high boots at Vogue bash in NYC

Örnek sayfa:

https://www.academicopinion.org/uyghur-qanat-karez-water-channels.html

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    reffkok
    reffkok's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı

Hocalar merhaba, wordpress sitemizde yazıların içinde eklemediğimiz bir link çıkıyor. Bir resim eklenmişte onun açıklamasıymış gibi gözüküyor tıklandığında ana konuya yönelniyor yine, sanki virüs bulaşmış gibi konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Gözüken yazı: 

Sheer delight! Cardi B shows off her curves in black sequin bodysuit and thigh-high boots at Vogue bash in NYC

Örnek sayfa:

https://www.academicopinion.org/uyghur-qanat-karez-water-channels.html

sitene basan basana olmuş hocam tanıtım yazısı hacklink olarak kullanıyolar büyük ihtimal

$-$
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

sucuri kur düzelir..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cahitnuri
    cahitnuri's avatar
    Erkek

O kısmı bende adblock engelliyor. Eklentilerini incelersen çıkartırsın olayı bence. muhtemelen seo eklentisi falan kullanıyorsan oradan hacklink vb. bir şeye onay verdiğin için çıkmış olabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

@refflok siteyi yeni açtım hocam bunu nasıl tespit ederim ?

@cybermole daha açık bir şekilde eklentinin adını söyleyebilirmisiniz hocam ?

@cahitnuri hocam dediğin gibi all in seo kullanıyorum onu içe aktar diyerek virüslü bir sitemdeki all in seo ayarlarını içe aktarmıştım fakat içe aktarma çalışmamıştı. Şuan all in seo eklentisi sildim fakat halada duruyor ?

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cahitnuri
    cahitnuri's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı

@refflok siteyi yeni açtım hocam bunu nasıl tespit ederim ?

@cybermole daha açık bir şekilde eklentinin adını söyleyebilirmisiniz hocam ?

@cahitnuri hocam dediğin gibi all in seo kullanıyorum onu içe aktar diyerek virüslü bir sitemdeki all in seo ayarlarını içe aktarmıştım fakat içe aktarma çalışmamıştı. Şuan all in seo eklentisi sildim fakat halada duruyor ?

ftp deki dosyaların içerisinde wp-admin kısımından eklentilere girip ordan silebilirsin daha garanti olur. onun dısında kodların içerisinde bir şey var mı bakmak lazım. tüm dosyaları filezilla ile falan indirip sublime text içerisinden Sheer delight! Cardi B shows off her curves in black sequin bodysuit and thigh-high boots at Vogue bash in NYC su yazıyı aratabilirsin. ordaki bi kod falan cıkar muhtemeln o kodu silip sadece o dosyayı geri yükleyebilirsin ftpden yine . jscript ile çekiyorsa o linki onu nasıl çözebilirsin bilmiyorum.

en kotu ihtimalle wp'nin içerisinden direk kendi yedegini alıp sıfırdan kurulum yapabilirsin sonra sadece yazıları geri yüklersin. bu da bi yol tabi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

bu işlem için yardımcı olabilecek biri yokmudur ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

sucuri kur düzelir..

hocam kurdum şu yazıyor 

• No malicious JavaScript
    • No malicious iFrames
    • No suspicious redirections
    • No blackhat SEO spam
    • No anomaly detection

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek

Hocam sitende kullandığın text editörünü update et. Ck editör ün 4.3.3 versiyonundan öncekilerde böyle bir açık mevcut. Sonra içerikleri tek tek düzeltmen gerekiyor 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paşa.
    OkudukdaNeOldu
    OkudukdaNeOldu's avatar
    Erkek

Backlink,hacklink olup olmadığını kontrol edebilecek bir eklenti var mı acaba

...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

temanın eklentilerini kaldırdım sorun düzeldi ama neden oldu bilmiyorum. 

Toplam Hit: 5509 Toplam Mesaj: 12
wordpress sorun