Workstation Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

5000 TL'ye kadar masaüstü iş istasyonu tavsiyesi verebilir misiniz?

Dell, lenova, sony veya hp markalar olabilir. Xeon işlemcili olabilir.

Bir de Türkiye'de nerelerden alabilirim? Tavsiye ettiğiniz firma var mı?

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Bu iyi gibi ama senin isine yarar mi ?

http://www.dellsunucu.com/DELL-WS-PRECISION-NEW-YORK-T1700-E3-1271v3-2x4G-1x1TB-K2200-4GB-W7PROW81PRO,PR-173838.html

Jubei tarafından 03/Kas/15 16:13 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

olabilir hocam, sağolasın. 

görüntü işleme üzerine bir projede kullanacağım. Matlab programı vs çalıştıracağım.

başka tavsiyeler varsa beklerim.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    r10aldinho bunu yazdı

olabilir hocam, sağolasın. 

görüntü işleme üzerine bir projede kullanacağım. Matlab programı vs çalıştıracağım.

başka tavsiyeler varsa beklerim.

Goruntu isleme ile ne yapiyorsun hocam?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Workstation olarak Dell ürünleri gayet iyi oluyor hocam tavsiye edebilirim. Sorunsuz çalışıyorlar genelde. Tabi elektronik biraz şans işi 100 üründe 1 tane sorunlu alet vardır o da sana gelebilir :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam goruntu islerken cpu mu kullanacaksin gpu mu ?

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

@angels_demos : image segmentation(görüntü bölütleme) yapacağım hocam.

@interfector : evet bende öyle duydum. aman sorunlu olan bana gelmesin  :) 

@rakkoc : cpu kullanacağım hocam.

r10aldinho tarafından 04/Kas/15 11:16 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

hocam sunucular ilgilini çekermi ? 

http://www.r10.net/dedicated-server-amp-co-location-server/1521025-satilik-dell-poweredge-r610-sunucu-server-2-x-6-core-xeon-x5660-64gb-adetli-uygun-fiyat.html

yapılacak işlemleri bilmiyorum ama kullandıgın uygulamalar multi-core falan destekliyorsa 2x6 12 çekirdek , HT ile 24 çekirdek bir sunucu işini görebilir

Ram 64 fazla gelebilir onu satan arkadaşla görüşüp azalttırırsan fiyatıda kırabilir

Genki tarafından 04/Kas/15 11:19 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

hocam sunucular ilgilini çekermi ? 

http://www.r10.net/dedicated-server-amp-co-location-server/1521025-satilik-dell-poweredge-r610-sunucu-server-2-x-6-core-xeon-x5660-64gb-adetli-uygun-fiyat.html

yapılacak işlemleri bilmiyorum ama kullandıgın uygulamalar multi-core falan destekliyorsa 2x6 12 çekirdek , HT ile 24 çekirdek bir sunucu işini görebilir

Ram 64 fazla gelebilir onu satan arkadaşla görüşüp azalttırırsan fiyatıda kırabilir

sunucu vs workstation arasındaki farklara baktım hocam bilmiyordum daha önce. sanırım sunucu benim işimi görmez. 

kullanım alanlarına göre iş istasyonu daha mantıklı değil mi. kullanacağım programlar multi core destekleyen programlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

http://www.snc.com.tr/

bak hocam fiyatlar biraz daha uygun olur

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

hocam sunucular 7/24 yük altında calısmak için tasarlanmıştır

Aslına bakarsan sunucu/workstation diye ayırmadan önce en basite indirgeyerek

vatandan aldığın i7 işlemlciler ile xeon işlemleri ayırmak gerekir diyebiliriz.

Sonuçta workstation diye alacağın makinelerde de xeon işlemci kullanılacak AMA

xeonlarda kendiliğinden ayrılıyor

e serisi = yük altında uzun süreli stabil kullanım için X serisinden daha az yakan ancak biraz daha az performans veren  ( web server vs işleri için ideal diyebilirim )

x serisi = e serisinden daha performanslı , biraz daha fazla yakan sunucu veya workstaion tarafında çokca tercih edilen bir işlemci ( şayet e serisine göre tercih ederim )

w serisi = workstationlar için, 2.0 benzinli motor gibi düşünebilirsin. Heyvan gibi şii yapar güzel performans verir ama çok yakar. Tower bir kasada kullanım benim tercihim olur biraz daha iyi soğutma gerekecektir

l serisi = az yakar , az performans sunar ama yinede yük altında stabil calısabilecek şeiklde tasarlanmış işlemciler diyebiliriz 

GPU ya ihtiyaç olmadığını söyleyince , x serisi rack bi tane sunucu bence senin işini görecektir.

O linkde satışı yapan arkadaş ofisime gelip sunucuları deneyebilirsiniz diyordu, bence at programlarını bir usbye git dene derim.

Genki tarafından 04/Kas/15 11:45 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1869 Toplam Mesaj: 12
workstation iş istasyonu desktop xeon