folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ww'nin 1.2 Tsi 105 Hp Motoru

Ww'nin 1.2 Tsi 105 Hp Motoru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Arkadaslar bu motor hakkinda bilgiye ihtiyacim var fabialarda da var ibizalarda da polodo da golfte de jettada da. kullanilan 1.2 tsi 105 hp. Bu arabalara ayni motor mu takiliyor hicbir fark yok mu aralarinda?

Bir de 1.2 tsi dsg sanziman muhabbeti var o ne oluyor cok fark ediyor mu 1.2 tsi 105 le. 

Kullanan varsa bu motoru özellikleri nedir mesela ben otobanda 140 150 nin altina pek inmem. Beni skntiya sokar mi uzun yolda vs. Genel degerlendirmelerinize ihtiyacim var

Edit: almayi dusundugum model 2012 2011 modelde olan arabalar bunlar 105 hplikmis. Dsg sanzimanlilar 110 beygirlik ve son cikan arabalarmis yeni öğrendim. Yorumlari 105 lige göre alayim

salihgs tarafından 27/Şub/16 13:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

2015 ibiza 1.2 tsi dsg 105bg kullanıyorum. İlk aracım olduğundan kıyaslama yapamam ama ben gayet memnunum. Vites geçişleri hissedilmiyor bile. Kalkış ve hızlanma güzel. 140- 150 yapabilecek yolda denemedim henüz ama 120-130 filan gidiyor düzlük ana yolda bir sıkıntı yok. Hız sabitleme açınca yakıt tüketimi baya düşüyor. Minimum tüketim 90-110 arası oluyor diye biliyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

Otobanda tüketimin yüksek olur ama sonuçta atmosferik değil aşırı besleme bir motor olduğu için seni fazla sıkıntıya sokmaz.

Kiralık station wg ibizada test etme şansı bulmuştum canlı da bir devirlenme aralığı var motorun hoşuma gitmişti.

test sürüşü yapma imkanın varsa en iyi cevabı öyle alırsın aslında.

dsg olayı da tam muamma memnun olan var memnun olmayan var.varsa manuel ben hep manuel tercih ederim karar senin tabiki.

Koca hestiy aya bedenem ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Şöle diyim bizde megane var 2009 model bildiğin takoz manuel.

Turkcellde iken Audi A1 kullandım 1.4 tfsı modeli olan araba uçuyor yakıt tüketimide iyiydi. vites geçişleri hiç hissedilmiyor o derecce,

Geçen bir arkadaşın arabasına bindim polo 2015 mode DSG otomatik araba vites geçişlerinde çok azcık tık ediyor. ama genel olarak güzel arabalar. 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Peki ayni motorun olmasi enteresan degil mi jettada da var fabiada da sonucta jettanin kasası büyük. Bir farklilik oluyor mudur yoksa birebir aynı motor mudur?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

2015 Ww Cady dsg şanzıman kullanıyorum,geçişleri hissetmek imkanız.Dsg candır

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

1.2 polo kullanıyorum hocam 90-110 arası yakıt tüketimi oldukça düşük hızlanması güzel düz yolda araç 190 görüyor aşağı eğimli yolda 210 gördüm ama tabiki sadece test için yapılmış hızlar bunlar normalde agresif kullanan biri değilim 120 yi geçmem. yakıt ortalaması kullanıma çok bağlı özellikle bu 1.2 motorlarda yeni bir teknoloji var ilginç bir şekilde gazı pompalayarak verisen yakıt tüketimi olduça düşüyor benim en düşünk yakıt tüketimi rekorum 4.6 180 km de ama genelde sabit 100 le 5.2 , 5.3 falan eğer arası sıra 120 i geçersen yada 120 ile gidersen 5.7 ,5.8 , 6.0 falan oluyor. manuel şansıman da bu şekilde dsg şanzımanda tüketim biraz daha artar her zaman bunu da göz önünde bulundur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

1.2 tsi İbiza var bizde vites geçişleri performansı ivmelenmesi cok güzel yakıt tüketimi şehir içi 5,5 lt  şehir dışı 110 120 ye sabitlersen 4 lt ye kadar düşüyor e 5 te 190 km yi gördüm..

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

1.2 TSI polo sahibiyim 2015 

aracın motoru oldukça iyi ve tasarruflu ancak TSI nasıl tasarruflu olur ?

TSI arabanın istediği aralıklarda vites atarsan ( gösterse sana söylüyor ) ve agresif kullanmazsan çok performanslı ve az tüketir.

benim gibi agresif kullanırsan diğer arabalara göre az tüketir ama tüketir 

yılda 20 bin km yapıyorum 1.2 tsi ile dizele göre yine de daha ucuza geliyor vergisi bakımıydı hesapladıgın zaman 

DSG candır 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

bende 1.4  85hp normal ibiza var 2014. Aracın dediği aralıklarla vites değiştirirsem, hızlanması vs çok yavaş. Ama kendi kafama göre (3000 devire yakın) değiştirirsem hızlanması çok iyi.

birde nasıl 1.2 motor 105 hp oluyor anlayamadım valla

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Peki ayni motorun olmasi enteresan degil mi jettada da var fabiada da sonucta jettanin kasası büyük. Bir farklilik oluyor mudur yoksa birebir aynı motor mudur?

o konuda biraz firmware/software olayı devreye giriyor hocam , bunun en büyükkk örneklerinden biride vw.

Onlarca modelin her birine farklı motor üretmek yerine , ürettiği sabit motorlarını farklı modellerde kullanıyor ve bunlara farklı yazılımlar yapıyor. (kırmızı örneği)

2.0 tdi passat ile 1.4 tsi passat örneği gibi çok farklı motorlar aynı kasada. 

O motorın üst sekmeleride bulunuyor haliyle , güzel bi yazılımla "yer elması" tadında ufak tefek cüssesine bakmadan açarı kaçarı , basmadığın mı para veren bi araç

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 2658 Toplam Mesaj: 18
golf tsi polo fabia wolkswagen ibiza 1.2 beygir