folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD Android TV Box Evdeki Televizyonumda Çalışır Mı ?

Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD Android TV Box Evdeki Televizyonumda Çalışır Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Annem babam tutturmuş Netflixten belgesel izliycez, youtube'dan müzik dinliycez bilmemne,

Geçenlerde Sıcak Fırsatlarda şu ürünü gördüm, 300küsür liraya düşmüştü. Bundan alıp televizyona taksam, bir ucuna da usb wifi alıcısı taksam, bu insanlar Netflix, youtube vs girip izleyebilirler mi ?

Evdeki televizyon bu, eski model biraz : https://www.samsung.com/tr/support/model/UE40EH6030WXTK/

Almak istediğim cihaz bu : https://www.amazon.com.tr/dp/B07K3KC5CP/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_dlT4_ZFk4FbJFNB99K

Dediğim gibi bu cihaza USB Wifi adaptör takıp evin internetine bağlayıp, devamında bu cihaz sayesinde elimdeki TV'den netflix, youtube izleyebilir miyim ?  Vereceğiniz cevaba göre bu yada başka bir ürünü alıcam.

Hali hazırda harici uydu alıcısı ile tv izliyorlar. Bu harici uydu alıcısına çanaktan bir kablo geliyor koaksiyel deniyor sanırım, onu yayına çeviriyor işte. Internet yada usb girişi yok bu takılı olan cihazın. 50 liralık dankik birşeydi zaten.

Edit : Bakıyorum şimdi internete, diyor ki tv izlemek için internet lazımmış, İnternet sorun değil ama sadece internete bağlı olması yeter mi normal ulusal kanalları izlemek için ?

Birisi bu cahili aydınlatırca çok büyük sevaba girer

GodKlaus tarafından 23/Ara/20 18:47 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Hocam 

Wifi kendi içinde var ve gayet güçlü çalışıyor ek olarak bir şey takmana gerek yok

dediğin her şeyi içinde yapabilirsin playstoredan indirip

tv olayı ise şöyle eğer tüm kanallar açık olsun diyorsan para ile iptv alman gerekiyor 

ama sadece normal kanallar bana yeter dersen play storedan canlı tv uygulaması indirip izleyebilirsin

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

ben 2004 yılından kalma phlips monitöre taktım.  önce hdmi vga ses dönüştürücü aldım. çalışıyor ama ekran kare benim. dikdörtgen şimdi ki videolar. hafif insanlar biraz uzun ama sıkıntı değil benim için. ses çıkışına da hoparlör bağladım. sıkıntı yok. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

Hocam 

Wifi kendi içinde var ve gayet güçlü çalışıyor ek olarak bir şey takmana gerek yok

dediğin her şeyi içinde yapabilirsin playstoredan indirip

tv olayı ise şöyle eğer tüm kanallar açık olsun diyorsan para ile iptv alman gerekiyor 

ama sadece normal kanallar bana yeter dersen play storedan canlı tv uygulaması indirip izleyebilirsin

Yani kendi içinde işte kanald atv fox show tv vs yok mu bunun ? 7 numaralı kanala gidip ne bileyim kanalD'yi izleyemiyor muyum :(

Bana peki hem netflix hem youtube hemde normal kanallar olan bir uydu alıcısı önerebilir misiniz acaba ?

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

hocam cihazın Av çıkışı var gözüküyor. Eski tvde scart girişi vardır. AV scart kablo alacaksın. Bir tarafı 4 katmanlı jack kablo diğer tarafı bildiği scart girişi. O şekilde ses de görüntü de tvden gelir. Diye yazmıştım ki tv ye baktım Led tv zaten eski falan sayılmaz. HDMI dan bağlayıp izleyecekler başka kabloya gerek yok kutunun içinde çıkar. neyse

cihaz android bir cihaz olduğu için iptv uygulamalarını kullanabilirsin.

Benden sana tavsiye. Vodafone tv üyeliği al. Cihaza kur. Yalnız bu tarz cihazlarla uyumlu olmadığı için mouse ile kullanman lazım. İnternet üzerinden çoğu ulusal kanalları, natgeo viasat falan belgeselleri izlerler. Canlı yayınları geri bile alabilirler. Sadece mouse kullanma zorunluluğu var . Arayüz dokunmatiğe göre ayarlı. Görüntü kalitesi de tatmin eder. Onun haricinde çok kullanmadığım için kumandadan iş görür uygulama ne var bilmiyorum. Vodafone tv 10tl galiba aylık ben memnunun. Bir sene bedava vermişti zaten. Süre bitince muhtemelen devam edicem.

yok anlamazlar dersen iptv destekli uydu alıcıları var. Onu kullanabilir ama kurulum yapıp vermen lazım. Hiç olmazsa da mecbur dsmart tarzı abonelik alıp uydudan izlettircen.

Liquid tarafından 23/Ara/20 19:04 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Canlı tv uygulamaları var ama ara ara güncelleme falan geldiğinde baban yapabilir dersen şu uygulamayı önerebilirim: 

https://globaltvlive.github.io/app/download.html

Bunun haricinde Blutv canlı tv izleme özelliğini bedavaya sunuyor olması lazım. O da ulusal kanallar için kullanılabilir. Seyirtürk uygulamasının da IPTV kısmı ücretsiz. Eğer paralı üyelik açarım dersen de Turkcell TV+ veya Vodafone TV üyelikleri de açılabilir. Ben ağırlıklı olarak yukarıda linkini verdiğim uygulamayı kullanıyorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Televizyonda 2 tane hdmi girişi var. Birisinde bu suandaki dandik uydu alicisi olsa kanallari buradan izleseler

digerine de xiaomi cihazı taksam ve izleyecekleri zaman source degistirsem çalışır heralde

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Televizyonda 2 tane hdmi girişi var. Birisinde bu suandaki dandik uydu alicisi olsa kanallari buradan izleseler

digerine de xiaomi cihazı taksam ve izleyecekleri zaman source degistirsem çalışır heralde

tabi ki

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Bende bu ürünü aldım, tavsiye uygulama bekliyorum. açıkcası amacım IPTV bulup maçları vs free donmadan izleyebilmek. Önerilere açığım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

Bende bu ürünü aldım, tavsiye uygulama bekliyorum. açıkcası amacım IPTV bulup maçları vs free donmadan izleyebilmek. Önerilere açığım

selcuksports un uygulaması var. tribuntv vardı onu engellemişler güncel var mı bilmiyorum

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Hangi web browser önerirsiniz film izlemek için? 

adam akıllı bi tane çalışan bulamadım. bulduklarımda klavye mause istiyor.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
Toplam Hit: 1982 Toplam Mesaj: 13
xiaomi samsung tv tv box