folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Yabancı Dilde Kelime Ezberleme Sitesi Projem. (Sen De Bi El At Kodcu Kardeş)

Yabancı Dilde Kelime Ezberleme Sitesi Projem. (Sen De Bi El At Kodcu Kardeş)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

ikelimeogren.tk

Merhaba arkadaşlar. Eğitim amaçlı ve şimdilik test aşamasında olan İngilizce kelime ezberleme sitesi yaptım. Tabi yazılımcı değilim, biraz hazır şablonlardan yararlandım biraz kendim bir şeyler kattım derken ortaya güzel bir proje çıktığını düşünüyorum. Eksikleri ve hataları giderirsem faydalı olur diye düşünüyorum. İleride Almanca gibi başka dillerden kelimeler de ekleyebilirim. Hem kodlama öğrenmemde bir araç olur. 

Genel Özellikler: 

İngilizcede en çok kullanılan kelimeleri gruplandırdım. 

Örneğin İngilizce'de en çok kullanılan 1000 kelime (google versiyon)

(Google verilerine göre İngilizce kitaplarda en çok kullanılan kelimeler bunlarmış...)

İstediğin kelime grubuna tıklayıp "sonraki" butonuna tıkladıkça yeni kelime ve anlamını gösteriyor. Basit bir kullanım mantığı var.

Özellikle telefondan kullanılabilecek şekilde tasarladım. Hem android hem ios platformlarında bir uygulama gibi çalışsın istedim. 

Sağ veya sol elle olmak üzere tek elle hareket halinde kullanılabilir. Örneğin otobüste neyim. 

Herhangi bir kelime grubuna tıklayıp mobil internetinizi kapatsanız bile sayfada çalışmaya devam edebilirsiniz. Yani internetinizi en az şekilde harcar.

İsterseniz telefondaki Chrome tarayıcıdan sayfayı "daha sonra oku" olarak kaydederseniz, yine ilgili sayfayı internet olmadan da her zaman kullanabilirsiniz.

Bunlarla birlikte kelimeler ve anlamlarında veya başka konularda birçok hata olabilir. Dediğim gibi henüz test aşamasında... 

---

Bence sitenin tasarımımda en önemli ve dikkat dağıtıcı sorun anlamı uzun olan kelimeler gelince "Sonraki" butonunun aşağı yukarı kayması. Bu butonu sabitlemenin ve <br> kodu ile tam konumunu ayarlamanın bir yolunu bilen var mı? "Sonraki" butonu altta sabit kalacak, hiç yerinden oynamayacak. Sadece <br> kodu ile tam yerini ben ayarlayacağım? 

Teşekkürler. 

ikelimeogren.tk

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Bahsettiğim sorun özellikle 16000 kelime grubunda görülüyor arkadaşlar. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

osmanlı türkiyede değil zaten amerikada :) dicen ne alaka ama işte biraz araştırın.. ingilizce ve türkçe nerden daha doğrusu latin neyse.. işte.. araştırın.. ama en derini en derini .. do u understand?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

Bahsettiğim sorun özellikle 16000 kelime grubunda görülüyor arkadaşlar. 

iki saattir sonraki tuşuna basıyorum hatayla karşılaşmadım. mobilde mi oluyor bu sorun?

1920x1080 tarayıcıdan girdim sorun yok

---

Edit: hocam o yapıyı toptan değiştir.

tr kelimeleri div içine al, en kelimeleri div içine al, butonu div içine al. sonra hepsine belirli bir height ver. butonunu height vererek yukarıdan istediğin yere getir. orta bölümde yeterince yer bırakırsan aşağı kayma yapmaz.

sonra responsive tasarımı araştırıp ona göre css yaz. 

başka bir önerim: butonu sayfanın en altında ortaya al. kendimden örnek vereyim: telefonu tutuş şeklim itibariyle buton yukarda kalıyor. sayfanın en altında olursa otobüs gibi hareketli ortamda telefonu güveli tutarken butona basabiliriz.

js ile kelime gelen yeri tekrar yazmak isteyebilirsin.

xoxo

NoktaliVirgul tarafından 10/Tem/19 08:33 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Memrise'ı inceleyin hocam

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

random verdiğin kelimeleri arrayden çıkart hocam :-)

bir de tts apilerini arastir.

EDIT2: HOCAM SEN BUNLARI TEK TEK CTRL + C, CTRL + V yaparak yazmadın umarım?

end tarafından 10/Tem/19 08:49 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ornek cumleler nerede ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Js içinde array olarak tutuyorsun kelimeleri. Object olarak kelime ve anlamlarını tutabilirsin. Ayrıca html kodlarını neden js içine yazdın anlamadım, kelime ve anlamlarını dom üzerinde değiştirsen direk daha mantıklı gibi.

Console (Chrome kullanıyorsan f12) açıp sayfaya bakarsan include ettiğin birçok yol bulunamıyor onları düzeltebilirsin.

İnteraktif bir sayfa değilde her sayfayı tek tek yazmışsın anladığım kadarıyla. Hevesini kırmak istemem ama bu yöntem hamallık olur. Forumda programlama dili nasıl öğrenirim veya nereden başlamam gerekir diye aratırsan birçok sayfa da faydalı tartışmalar oldu. 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

İmpossibility

olanaksızıık, imkânsızlık.

abi ingilizce bilene türkçeyi de unutturacan. Nerden aldın bu kelimeleri. Büyük İ neden var ingilizce kelimede :D 

Neden böyle absrt işlerle uğraşıyon zaten tillahı var piyasada :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

zamanında en çok kulalnılan 2500 ingilizce kelime için benzer bir şey yapmıştım.

şöyle yap bence hacım : ingilizcesinin altında türkçesi yazmasın. adam boş bir yere tıklayınca türkçesi çıksın. bu şekilde ezberini kontrol edebilir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

https://kelime-ogren.herokuapp.com/

çok acele yaptım ama bak bakalım. kodları incele fikir verebilir. 

illaki daha güzelleşir, eksikleri olabilir.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 5867 Toplam Mesaj: 39
html css javascript ajax