folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yakaladığım Yengeç

Yakaladığım Yengeç

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IEFLaM
    IEFLaM's avatar
    Erkek

Yaklaşık 2 Hafta Önce Tarantula Beslemeye Başladım ve Adını Çüko Koydum. Daha Sling ve 3. Kabuk (Yavru). Bugün Bir Akarsuya Gittik ve Orada Yavru Bir "Tatlı Su Yengeci" Buldum. Araştırmadan Almak İstemedim ve Araştırdım. Beslenebiliyormuş. Tarantulama Aldığım Kap Gibi Bitanede Ona Aldım ve Şuan Yerinden Gayet Memnun. 2 Alana Böldüm. Yarısına Kum Yarısınada Su Koydum. Kumla Su Fazla Karışmasın Diye 2 Sinin Arasınada Güzel Bir Taş Koydum. [Bu Arada Yengeç Gerçekten Çok Zeki. Ayağını Tam Kabın Yukarısına Kaldırıyor, Kafamı Dahi Çevirmiyorum Sadece Bakıyorum. Gözlerim Oraya Gidiyor Sadece. Hemen Kaçmıyormuş Gibi Pozisyon Alıyor. Bunu Tekrarlıyor.] Yengeçler Hakkında Bilgisi Olan Varmı ? Birde Tarantulama "Çüko" İsmini Verdim Sizce Buna Ne İsmini Vereyim :)

NOT ; Akrepte Yakaladım ama Ailem Karşı Çıktılar İzin Vermediler :/

Resimler ;

IEFLAM

IEFLAM

IEFLAM

IEFLAM

IEFLAM

IEFLAM

Sitem hep aşinalardan gelür biganeden gelmez
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IEFLaM
    IEFLaM's avatar
    Erkek

Düzeltildi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocam son fotoğraflardaki akrep değil mi?

EDIT:Yengece suyu çok bol koymuşun :D

u235 tarafından 14/Nis/13 23:56 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IEFLaM
    IEFLaM's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Hocam son fotoğraflardaki akrep değil mi?

Bide maşallah yengece suyu çok bol koymuşun :D

Evet hocam o akrep :) Yazıda Belirttiğim Gibi Onu Getirmeme Ailem İzin Vermedi :/ Bu Arada Yengeç Küçük Olduğundan Su Tam Yengecin Boyundan 0,2-0.3 Milim Daha Fazla :) Tam Orantıladım Diyebilirim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

bu tür hayvanlar besleyenlerin akıl sağlıklarının yerinde olmadığını düşünüyorum kızma ama belki acayip korktuğumdandır :D

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Kutikula bunu yazdı

bu tür hayvanlar besleyenlerin akıl sağlıklarının yerinde olmadığını düşünüyorum kızma ama belki acayip korktuğumdandır :D

Benim babamda pirana ve köpek balığı besliyordu.Timsahda almayı düşünmüştü zamanında :D

Bu arada yengeç zararsızdır gibime geliyor.Ama akrebi beslemem :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

tarantulayı bilmemde bu yengeç çok çükücü bakıyor 1.resimde. sen bunun adını çüko koy  :))) 

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IEFLaM
    IEFLaM's avatar
    Erkek
    Kutikula bunu yazdı

Hocam bende korku yoktu ama sana bir Geçmişimi aktarayım :)

Bundan Yaklaşık 1-2 Sene Önce İpek Böceği Besliyordum. Sadece Ondan. Yani Normal ve Yaygın Olarak Herkesin Besleyebileceği Birşeydi. Tarantula vs Daha Aklımda Bile Yoktu. Sonra Bununla Aynı Odada Yatıyordum. Kaplarında Olmalarına Rağmen Geceleri Onlarla İlgili Rüyalar Görüyor, Kaplarından Kaçtıklarını ve Yatağımın Her Tarafını Kapladıklarını, Biraz Korku ve Birazda Onları Ezme Endişesi İle Geceleri 4-5 Defa Sürekli Uyanıyordum. Uyandığımda 1-2 Saniye Hayla Orada Oluyorlardı ve Sonra Kayboluyorlardı. Normalde Onlardan Korkmuyordum Elimde Sürekli Oynuyordum. Mecburi Doğaya Salmak Zorunda Kaldım. Aradan 1 Yıl Geçti Tarantula Getittirdim. Aynısı Olmaya Başladı ama Bu Sefer Sadece Onu Ezmekten Korkuyordum. Sonra Geceleri Uyanmalar Felan Devam Ediyordu ama Tarantulamıda Çok Sevmiştim Vaz Geçmek İstemiyordum. Şuan Benimle Olmasının 3. Haftasındayız ve 1. Haftasında Bu Sorunumu Çözmeme Yardım Etti Kendileri :) Artık Deliksiz Uyuyorum Diyebilirim.

YANİ Bİ YERDEN SONRA ALIŞIYORSUN :)

IEFLaM tarafından 15/Nis/13 00:02 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IEFLaM
    IEFLaM's avatar
    Erkek
    nights_judge bunu yazdı

tarantulayı bilmemde bu yengeç çok çükücü bakıyor 1.resimde. sen bunun adını çüko koy  :))) 

Hocam Bende Öyle Düşünüyorum ama Daha Tarantulaya Koydum O İsmi 3 Hafta Önce :D Bu Arada İnternette Bir Habere Rastladım Türkün Biri Yengece Tuvalet+Yemek+Sigara Eğitimi Vermiş :D Şok Oldum Açıkcası.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Hocam gözünüzü seveyim adam akllı hayvanlar besleyin kuş besle it besle keçi olur dana olur. Hocam akrep beslemek örümcek beslemek nedir yeaaa.
    Şaka bi yana yengeç besleyenler akvaryum içinde besliyor diye biliyorum o kap içinde ne kadar yaşar o eziyete ne kadar dayanır bilemiyorum bulduğun yerde yaşama devam etmesi daha iyiydi bence ;)

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yengeçleri şişle yakalardık zonguldakta okurken

kıskaçlarını kırardık

kıskaçları kurutup içlerini lehimle doldurur ufakta bi kanca asardım bütün sülaleye yapmıştım

kolye orjinal yengeç kıskacından :D

abi o hayvan kaçarsa ne etcen o evde merak ettim

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 6405 Toplam Mesaj: 67