folder Tahribat.com Forumları
linefolder Domain - Hosting - Reseller - Dedicated Server - Virtual Server - IRC Shell - Seedbox
linefolder Yaklaşık 100 Tane Siteyi Hostlamak İçin Nasıl Bir Sunucu Yeterli Olur ?

Yaklaşık 100 Tane Siteyi Hostlamak İçin Nasıl Bir Sunucu Yeterli Olur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

merhaba

100 tane ufak tefek köşedeki restorant sitesi kafasında, siteyi host etmek için nasıl bir sunucuya ihtiyacım var ?

plek kurup yürümeyi düşünüyorum

https://www.natro.com/sunucu-kiralama/xserver

şurdaki 39 dolarlık alet yeterli olur mu sizce ?

herkese 1gb alan versem, 20gb da centosa kalsa diye düşünüyorum

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmuT38
    UmuT38's avatar
    Erkek

yeterli olur da veri tabanı acısından ram da şisme felan olabilir .  Sql kullanacaksan .

49 $ biraz daha seni idare eder gibi bence .

Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Digitalocean'dan vps al geç cacheleri iyi ayarla çok hitleri yoksa sitelerin bir problem olmaz

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

dedicated alacaksan fransa ya da ingiltere lokasyonlu almanı öneririm. aynı fiyata daha güçlü bir sunucu kiralayabilirsin. ayrıca 39 dolarlık paket muhtemelen fiziki sunucu değil; büyük ihtimalle sanallaştırma vardır.

son olarak vestacp kullanırsan da boşu boşuna ekstradan para harcamamış olursun.

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

https://www.scaleway.com/pricing/

incelenebilir. hazır webmin imajı var, dilerseniz kendiniz de istediğiniz bir OS'a plesk vs.. kurabilirsiniz. bant genişliği iyidir. işlemci karşılaştırması yapmak lazım, ne tür işlemci kullanıyorlar, i5 mi güçlü yoksa bunların ki mi bakmak lazım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hostgator aylık 12 dolar sınırsız sıkıntısız 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Digital oceanda harddiskler cok ufak, 

Panel olarak plesk trial kurup her ay triali yenileyerek yuruycem(elimdeki bi vds te bi senedir bunu yapiyorum) 

Extra bir eklenti kuracagim icin hosting işimi görmüyor

Avrupa için leaseweb e falan bakinayim bi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

Panel olarak plesk trial kurup her ay triali yenileyerek yuruycem(elimdeki bi vds te bi senedir bunu yapiyorum) 

Plesk triali yenilemek her ay ip değişimi gerektirmiyormu sorunsuz kullanabiliyormusun ?

DigitalOcean da +100GB SSD 10$/ay

Vultr de VDS yada fiziksel sanırım 60$/ay iyi bi sunucu var orada da SSD eklemek aynı fiyat bence iyi bi araştıe bu ikisini ben daha önce DO yu kullandım ve hiç sorun yaşamadım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

Plesk triali yenilemek her ay ip değişimi gerektirmiyormu sorunsuz kullanabiliyormusun ?

Vultr de VDS yada fiziksel sanırım 60$/ay iyi bi sunucu var orada da SSD eklemek aynı fiyat bence iyi bi araştıe bu ikisini ben daha önce DO yu kullandım ve hiç sorun yaşamadım.

Bi senedir ip degismeden kullanıyorum, bi sıkıntı çıkmadı henüz. Patlarsa on dolar verip alcam. Belki site sayisi artarsa kapima dayanirlar. On site falan var su an sunucuda.

Do'da ki ssd ekleme olayina bakayim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    emnimax bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

Bi senedir ip degismeden kullanıyorum, bi sıkıntı çıkmadı henüz. Patlarsa on dolar verip alcam. Belki site sayisi artarsa kapima dayanirlar. On site falan var su an sunucuda.

Do'da ki ssd ekleme olayina bakayim

Trialde belli bir site barındırma sınırı var değil mi ?

ve tavsiye edermisin nasıl stabilmi ağırmı panel ?

DO yerine Vultr öneririm SSD alanı daha fazla

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

plesk işlerine gireceksen, baba bir reseller paketi al daha zahmet çekersin. hele windows kullanmayı düşünüyorsan başlı başına bela servisleri (db server, mail server, spam server, antivirüs, panel vs.) yönetmek.

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
Toplam Hit: 2190 Toplam Mesaj: 13
server load