folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Yapay Zekalar Programın Dısına Cıkabılıyorlar Mı?

Yapay Zekalar Programın Dısına Cıkabılıyorlar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

Bence bu olayda en büyük etken vicdan. Bizi diğer canlılardan ayıran en büyük özellik bence. Yapay zekaya vicdan özelliği ekleyemediğimiz sürece insanoğlunun en büyük tehlikesi bu.

NOT: Bu arada son zamanlarda gördüğüm en ilginç ve en güzel cevapları verilen hep görmek istediğim konu bu. Soruyu soran ve güzel cevaplar veren arkadaşlara teşekkür ederim. Büyük bir heyecanla diğer fikirleri bekliyorum. 

İmza mı? O da ne demek?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Vicdan nedir? Bir şeyin kötü olduğuna o an mı karar veriyoruz yoksa öğrenilmiş bir şey mi?

Peki yapay zekaya insan öldürmenin kötü bir şey olduğunu söylesek ne yapar?

İnsanlar insanları öldürürken kötü olduğunu bilmiyor mu?

Bir sürü soru bıraktım cevap sorularda gizli :) 

Si vis pacem para bellum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

2018 de doğaya saygı için ustura ile traş olmaya baişlamışken zikerim yapay zekayı. 3 bıçaktanda vazgeçtim . kaliteli ustura spariş,i verdim. sinekkaydı traş olup buluşmaya gidecem. kimse beni üzemez.

ne varsa eskilerde var mantığı ile karşıma öyle bir alet çıksa tek hamlede keserim kablolarını ustura ile. 

zalimadam tarafından 16/Eki/18 11:55 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

2018 de doğaya saygı için ustura ile traş olmaya baişlamışken zikerim yapay zekayı. 3 bıçaktanda vazgeçtim . kaliteli ustura spariş,i verdim. sinekkaydı traş olup buluşmaya gidecem. kimse beni üzemez.

ne varsa eskilerde var mantığı ile karşıma öyle bir alet çıksa tek hamlede keserim kablolarını ustura ile. 

Peki ya o alet bir alet değil de her şey olduysa?

İnternet ağının kablosunu kesemezsin.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

mesela ne gibi birşey  olduysa ?. wifi sinyalini 30 dolarlık aletle kesebiliyorum mesela. hemde 5 ghz iptal oluyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

hacı başkan bi ara tanışalım. nerdeysen gelicem mk :)))

imzayı bıraktım basıyorum artık
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

mesela ne gibi birşey  olduysa ?. wifi sinyalini 30 dolarlık aletle kesebiliyorum mesela. hemde 5 ghz iptal oluyor.

AI bu hacı abi, senin bu girişimlerinden sonra local olarak çalıştırmaya başladı yansılarını diyelim. O zaman ne yapacaksın?

EMP çakıp tüm birikiminden, oturmuş düzeninden feragat mı edeceksin :F

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Çok bilim kurgu izliyorsunuz. Bir image classifier gidip de ses sınıflandırmaz. @sandman in bahsettiği gibi bir algoritma ile kontrol edilmediği sürece. O durumdada programın dışına çıkmış olmuyor zaten.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

cahil gibi şu linki bırakmak istedim, özür dilerim :(

https://www.chip.com.tr/haber/yapay-zeka-kendi-ozel-dilini-gelistirdi_70948.html

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=kHBcVlqpvZ8&t=0s&list=PLl27XdH_S3kfBOYhMnH4vcGG4Mwr-bA03

siz AI yı çok yanlış anlamışsınız biz bunun  için uğraşıyoruz siz jiletle falan kesiyosunuz

daha yalıyan modelini çıkarıcaz :P

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
Toplam Hit: 4985 Toplam Mesaj: 37
yapay zeka