Yaratıcı Fotoğraf Örnekleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hocam bak ben eleştiri yapmayı seven bir insan değilim. Çıkıntısı ukalalık olan bir şey olduğu için, pek tat vermiyor açıkçası ama sana gerçekten bir yorum yapmak istedim, müsadenle açıyorum ağzımı...

Şimdi öncelikle o ''link'' yazısına tıkladım ve fotoğraflarına baktım ve sonuç olarak ''fotoğraflar'' gördüm. Ama biraz Ara Güler, ama biraz Vivian Maier, çeşitli esinlenmelerden bir kolajı andırıyor atölyen. 

Mesela ben de yazarlıkla uğraşmaktayım ve yazdıklarımdan, okuduklarımdan ve araştırdıklarımdan önce her zaman ''benim bir tarzım var'' diyorum kendime. Çalışmalarımı bu şekilde yönlendiriyorum. Belli isimlerden feyz alınabilir fakat, yaratıcılık dediğin şeyden de önce senin kendini, kendi tarzını bulman gerekir.

Nasıl yani ? diye sorduğunu varsayıyorum; Sadece çamur birikintilerinde oluşan ayakkabı izlerini bile çekersen, bu senin tarzın olur ve bu ilgi çekicidir. Çektiğin fotoğraflar göze çok güzel görünüyor, hatasız ve temiz ancak, bence ve çoğunluk bir toplum için de öyle olduğuna inanıyorum ki, mükemmeli yakalamaya çalışan ürünler sevilmiyor. Mesela ben artık kedi suratı, uzun uzadığa dağ ve tepeler veya uzaklara dalmış dedeler görmek istemiyorum. Daha minimal, daha maskülen veya daha içe dönük çalışmalar yapabilirsin. Mesela çekmiş olduğun 'Taş Camii' fotoğrafı güzel fakat, bu fotoğraf senin yıllar sonra çocuklarına filan gösterip, bir gün Taş Camii'ni gezmiştik diyeceğin bir fotoğraf. Bir ısınma turu, alışma çekimi. Bunun yanında 5 ay çok kısa bir süre. Makinene alışmış olman güzel fakat, dediğim gibi, kendine bir tarz belirlemelisin. Gözüne güzel görünen her şeyi çekebilirsin ama sunduğun ürünlerin özel ve seni yansıtan şeyler olması lazım. Tabii eğer insanların ilgisini çekmek istiyorsan.

Kolay gelsin.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

umudum kalmamıştı kimse yazmayınca bakmamıştım bi bakayım dedim güzel şeyler yazılmış . 
    hepsini okudum şimdilik cevap veremiyorum işteyim. 
    fotoğrafçılık çok farklı bir konuymuş,  ve yeni öğreniyorum. Güzel gittiğine inanıyorum. 
    değişik şeyleri görmeyi seviyorum o yüzden bir çok fotoğrafçıyı takip ediyorum . 
    değerli yorumlar için teşekkür ederim . 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Fotoğrafı bilmem de Salvador Dali' nin eserlerine bir göz at.

Belki aklına fikirler gelir.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telos00
    telos00's avatar
    Erkek

5 aydır iyice merak saldım demişsin, ben 3 yıldır fotografcılık ile amatör olarak ugraşıyorum senin kadar güzel fotograflarım yok :)) birde soruna gelirsek kurgulu fotograflar cektikce yaratıcılık kendiliginden gelişiyor zaten , kendi fikrim kurgulu fotograflar cek yeter.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek
    telos00 bunu yazdı

5 aydır iyice merak saldım demişsin, ben 3 yıldır fotografcılık ile amatör olarak ugraşıyorum senin kadar güzel fotograflarım yok :)) birde soruna gelirsek kurgulu fotograflar cektikce yaratıcılık kendiliginden gelişiyor zaten , kendi fikrim kurgulu fotograflar cek yeter.

Teşekkür ederim , dediğin gibi kurgulayıp çekmeye çalışıyorum gün geçtikçe daha iyi olmaya başladı. 
    ama henüz tatmin olamıyorum daha iyisini arıyorum hep . 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

https://www.instagram.com/psychedelicmaniac/?hl=es 

(:      

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Buyur hocam photoshopsuz cekim acilariyla yapilmis fotolar

http://twizz.ru/20-neveroyatnyx-foto-ty-ne-poverish-no-zdes-net-ni-gramma-fotoshopa/?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=miCCCP

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

Kanka bunlar foto değil. Manipülasyon diyorlar. Arat karizmatik google'dan :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

vay bee 2016 da açmışım konuyu. 
    O günden bu güne neler değişti diye merak ederseniz buyrun link 

ek: https://t24.com.tr/haber/altin-safran-fotograf-yarismasi-sonuclari-aciklandi,902657 
    ek2: https://www.mustafacebecioglu.com.tr/odullerim/ 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Tebrik ediyorum hobini hedeflerinin paralelin de geliştimene.

Benim makinanın da donanım eksikleri var pil,şarj kablosu vs.yoksa bir yandan fotoğraf çekmeye başlarım.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 4252 Toplam Mesaj: 21
fotoğrafçılık instagram