folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yardım Tırı Gönderecek Olanların Dikkatine

Yardım Tırı Gönderecek Olanların Dikkatine

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Selamınaleyküm müritler, malumunuz deprem yaşandı Yesevi Alperenler Derneğimiz var Hatay / Kırıkhan deprem bölgesine ilk ulaşan ekiplerdeniz ilk gün profesyonel ekipler gelene kadar ekibimiz orada arama kurtarma faaliyetine katıldı gündüz yardım dağıttık gece arama kurtarma faaliyetimiz profesyonel ekiplerle devam etti bölgede büyük bir depomuz var ilk gün Afad' a kayıt olduk ve askeriyeyle de entegreyiz geldiğimiz bu noktada şuanda elimizdeki yardım malzemesi stoklarımız azaldı biz kendi imkanlarımızla yine yardım toplayıp bölgeye göndermeye devam ediyoruz fakat bölgede uzun soluklu kalacağımız için bölge halkının ihtiyaçları devam edecek sonuç olarak eğer bölgeye yardım tırı / tırları gönderecek tanıdıklarınız varsa Hatay Kırıkhan'daki ekibimiz tırı karşılayacak ve adaletli bir şekilde dağıtımını gerçekleştirecek, ayrıca bahsetmek istediğim husus bölgede AFAD'da çalışma yapıyor ama yetişemiyorlar ve kalabalığız yağmacılara asla geçit vermiyoruz EĞER TANIDIKLARINIZ YARDIM TIRI GÖNDERECEK VARSA VE DAĞITIM ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİRECEK GÜVENİLİR EKİP ARIYORSANIZ LÜTFEN BU NUMARADAN BANA ULAŞIN : +90 536 894 46 14

Konu Rene'den izinli açıldı, acil durum söz konusu lütfen gereksiz yorum yapmayın nasıl güvenicez diyenler olursa "eğer yardım tırlarını kendi çıkarına kullanan olursa ALLAH BELASINI VERSİN" başka da bir şey demiyorum olumsuz, gereksiz yorumlara tek tek cevap vermeye uğraşamam sürekli irtibat kurmaya çalışıyorum destek yönlendirmelerinizi bekliyorum.

helyum_pasha tarafından 16/Şub/23 18:49 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Kolay gelsin. Allah razı olsun.

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Kolay gelsin. Allah razı olsun.

Eyvallah abi bir nebze bile olsa Allah yardım desteğinde bulunan herkesten razı olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Yardım dağıtımı için log tutan basit bir script kodladım alan kişileri tekrar tekrar almaması için işine yararsa kurayım bir yere 

Kullanan 1-2 yer var adıyamanda

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Yardım dağıtımı için log tutan basit bir script kodladım alan kişileri tekrar tekrar almaması için işine yararsa kurayım bir yere 

PM attım hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Up

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Şu çok mantıklı olur eğer gelen adamı da doğrulayacak bi aksiyonu varsa. Alperen ocakları vs bilmem ama kalabalık ekip olması çok iyi olmuş adamların. bırak dağıtılan malzemeyi götü bile kurtaramayağı yerler olabiliyor insanın böyle zamanlarda, malzeme de boşa gidiyor üstelik.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

Şu çok mantıklı olur eğer gelen adamı da doğrulayacak bi aksiyonu varsa. Alperen ocakları vs bilmem ama kalabalık ekip olması çok iyi olmuş adamların. bırak dağıtılan malzemeyi götü bile kurtaramayağı yerler olabiliyor insanın böyle zamanlarda, malzeme de boşa gidiyor üstelik.

Hocam çok doğru ve yerinde bir tespit ekip ilk bölgeye giden 3-4 ekipten biridir sokakta kimse asayiş yokken yardım dağıtıldı ve bölgeye az kişiyle yardım dağıtmaya gelenler dağıtamadı sebebi yağmaladılar bir anda ellerinden yardımlar uçtu gitti bir çok kişi yardım dağıtmaktan vazgeçip organizasyonu görünce yardımları bize teslim edip gittiler bizim ekip dağıttı ekip arkadaşlarımdan birinin sözü var adam diyor ki ilk 3 gün anlamadım ama düşünüyorum da asker sokağa inene kadar Allah bizi korumuş ayrıca belirtmek isterim ki mürit TheAvenger sağolsun durum hakkında iletişime geçtim 

helyum_pasha tarafından 20/Şub/23 01:52 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

Hocam çok doğru ve yerinde bir tespit ekip ilk bölgeye giden 3-4 ekipten biridir sokakta kimse asayiş yokken yardım dağıtıldı ve bölgeye az kişiyle yardım dağıtmaya gelenler dağıtamadı sebebi yağmaladılar bir anda ellerinden yardımlar uçtu gitti bir çok kişi yardım dağıtmaktan vazgeçip organizasyonu görünce yardımları bize teslim edip gittiler bizim ekip dağıttı ekip arkadaşlarımdan birinin sözü var adam diyor ki ilk 3 gün anlamadım ama düşünüyorum da asker sokağa inene kadar Allah bizi korumuş ayrıca belirtmek isterim ki mürit TheAvenger sağolsun durum hakkında iletişime geçtim 

Bizde de aynen öyle oldu zaten, bildiğimiz ettiğimiz bir bölge değildi Kırıkhan. İlk gittiğimizde girişteki afad koordinasyon'a bıraktık (naim aktaş) araçtakileri, sonra baktık oradaki malzemeleri dağıtacak birileri yoktu dedik bize adres/konum verin yükleyip yükleyip dağıtalım araçla. Konumlara giderken sağını solunu turlamış olduk ilçenin, o sırada yıkımın şiddetine şaşırmaktan durumu kavrayamadık ama sonradan biz de "lan götümüzü kesseler keserlerdi" diye konuştuk.  Mesela ilk gittiğimiz adreste de dediğin gibi aracı 10 sn'de boşalttılar bizi ittire kaktıra bi tırstık, kalabalık bi ekibe denk gelseydik sizinki gibi onlara dahil olurduk biz de 4 kişi sakat oluyormuş.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    helyum_pasha bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

Bizde de aynen öyle oldu zaten, bildiğimiz ettiğimiz bir bölge değildi Kırıkhan. İlk gittiğimizde girişteki afad koordinasyon'a bıraktık (naim aktaş) araçtakileri, sonra baktık oradaki malzemeleri dağıtacak birileri yoktu dedik bize adres/konum verin yükleyip yükleyip dağıtalım araçla. Konumlara giderken sağını solunu turlamış olduk ilçenin, o sırada yıkımın şiddetine şaşırmaktan durumu kavrayamadık ama sonradan biz de "lan götümüzü kesseler keserlerdi" diye konuştuk.  Mesela ilk gittiğimiz adreste de dediğin gibi aracı 10 sn'de boşalttılar bizi ittire kaktıra bi tırstık, kalabalık bi ekibe denk gelseydik sizinki gibi onlara dahil olurduk biz de 4 kişi sakat oluyormuş.

Abi ekibi görseydiniz yada haberim olma durumu olsaydı da direk ekibe dahil olurdunuz harbiden, kapımız acil durum bölgesinde her şartı göze alan herkese açık zaten en alttaki fotoğraftaki abla - kardeş 2 kişi Tekirdağ / Çorlu'dan gelmişler yanlarında yardım getirmişler onlarda yardımı dağıtamadıkları için ekibe sonradan dahil oldular politik vs. amaçla söylemiyorum adam giderken bende bundan sonra Alperenim diyordu = ) 

helyum_pasha tarafından 20/Şub/23 18:23 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

yine bi 6.4 oldu hocam nası durumunuz. internet erişimi varsa tabi

.
Toplam Hit: 1562 Toplam Mesaj: 14
yardım çağrısı