[YARDIM] Xiaomi Telefon Kilitlendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba Mürid ve Mürideler.

Eski bir Xiaomi A2 (Bazı yerlerde 6X diye geçiyor) cihaz vardı. Kardeşimin telefonu bozuldu ona vereyim diye cihazı sıfırladım. Sonrasında cihaz kilitlendi. Yani cihazı açtığımda https://imgur.com/a/FA4D1u3 burda kalıyor. Bu cihazın bağlı olduğu telefon numarasını kapattırmıştım numaranı değiştirdim yani eski numaram bu. Mi şifresini de eski olduğundan hatırlamıyorum. Elimde sadece numara var yani.

Araştırmalarım sonucunda FastRom atmam gerektiğini öğrendim. Cihazın bootloader kilidi açık zaten. Neyse... FastRom atarken de missmatching image and device hatası aldım. Araştırmalarım sonucu bir şeyler denedim en sonunda o hatayı geçebildim. Şimdi de rom atarken https://imgur.com/a/uWLRWff bu aşamada takıldı kaldı böyle duruyor saatlerdir. Bu konuda yardımcı olabilecek bir mürit ya da müride var mıdır? Bu cihazı nasıl sıfırlayabilirim? Cihaz biraz eski 4-5 yıllık felan.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

TBT den bir mürid yardım etti telefon açıldı teşekkürler :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam problemi çözmene sevindim :d

çözümü de yazsaydın ilerde birinin işine yarayabilirdi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

TRWP den Cloud Service ve Find Phone uygulamalarını kaldırdım rom attıktan sonra düzeldi. Fakat artık MI servislerini kullanamıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hocalar ben yardımcı oldum

sırasıyla şu işlemleri yaptık cihaza twrp yükledik daha sonra mount ayarına girip systemi yanında tik atıyoruz daha sonra advanced sekmesine girip file manager diyoruz 

oradan cloud service apk ve findphone apkyı siliyoruz daha sonra eğer cihaza rom yüklenmediyse kilit kalkıyor eğer rom yüklendiyse wifi kapalı olarak kurulum yapıyoruz 

No way out
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Laa benim kitlenmişti 1 2 sene önce 200mü 300 mü ne verip açtırmıştım xiaomiforum mu ne sitesine. Bu ekrana 3 4 defa tıklayınca sana kod veriyor o kodu adama vermiştim. 3 5 güne kilit kalkmıştı. 

Her şeyin bir yolu var demek ki. Atın favoriye

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Yeni xiaomi lere böyle müdahale etmek imkansız zannedersem yol yaptılar.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

cihaz orjinal faturalıysa neden böyle bir sorun oluyorki onu anlamadım ben :S xiaomi servisleri bazen işe yarayabiliyor 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek
    seyhzade bunu yazdı

Laa benim kitlenmişti 1 2 sene önce 200mü 300 mü ne verip açtırmıştım xiaomiforum mu ne sitesine. Bu ekrana 3 4 defa tıklayınca sana kod veriyor o kodu adama vermiştim. 3 5 güne kilit kalkmıştı. 

senin cihazda kalıcı kaldırıldı  o yuzden o kodu verdın  200/300 verdın

yukardakı arkadasın kı gecıcı  sıfırladıgında yada yazılım attıgında gene cıkacak   ikisi aynı şey degil

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    kady bunu yazdı
    seyhzade bunu yazdı

yukardakı arkadasın kı gecıcı  sıfırladıgında yada yazılım attıgında gene cıkacak   ikisi aynı şey degil

Hocam server üzerinden siliniyor sanırım bu

sildiğimiz apkları temiz şekilde kursak cihaz internete bağlanınca tekrar aynı hatayı mı alırız? 

No way out
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    kady bunu yazdı
    seyhzade bunu yazdı

Hocam server üzerinden siliniyor sanırım bu

sildiğimiz apkları temiz şekilde kursak cihaz internete bağlanınca tekrar aynı hatayı mı alırız? 

Bunu ben de merak ediyorum. En son telefon Vodafone aradık dedik hesap var böyle böyle kitlendi numaraya sms gelcek onu alma gibi bir hizmetiniz var mı diye. Yok dediler. Hattı sıfırdan satın alıp açtırmak lazımmış vs. vs. Kayıp başvurusunda bulunmak gerekiyormuş falanda filan.  Şu an bu yöntem işe yaradı ama mi services ve bazı ayarlar çalışmıyor :D

Toplam Hit: 1131 Toplam Mesaj: 12
rom xioami