folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yarın Motor Alıyorum Yardım Lazım.

Yarın Motor Alıyorum Yardım Lazım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

Konu hortlasında scooter almayın erkek iseniz eğer :)

2 milyarı saklıyorsun yanına 2 milyar daha koyuyorsun apache almaya gidiyorsun CBF bile değil apache, sonra dağa taşa yardırıyorsun.

Ben cool'um diyenler olursa.

KTM duke 200

Yamaha 125x supermoto

Dahada ağar abiyim derse

CBR 600RR

Suzuki 1000RR

Yamaha R1

Baba ramboyum derse,

HONDA GOLDWİNG 1800cc

Scooter ile erkeklik ne alaka müridim? Sende de kaskın dirsek koruma görevi gördüğü felsefesi hakim herhalde? Ayrıca sen şimdi kaskı da gereksiz görürsün değil mi ne gerek var kaska?

YBR muhteşem motordur ama görünümünü pek sevmem. Yakıtı koklar diyeyim sen anla. :) CBF150 var onun görünüşü filan da iyi hani o da YBR gibi akar yakıtta iyidir. Zaten motosiklet alanlar da başta işte efendime söyleyeyim görünüme, motor hacmine bakıyor ama sonradan vergi ve yakıt masrafları keşke dedirtiyor. Şehir içi kullanım için öyle eşek ölüsü ağırlığında ya da yarış motoruna gerek yok. Aslında scooter bile işini görür senin. Yakıtları filan da az, iyi de gidiyorlar.

EK:
    Konuyu motosiklet üzerine kurulmuş forumlarda açman daha mantıklı eğer motosikleti almadıysan hâlen. Görüyorum da burada çoğu kişi R6, R1 yazmış yani motor ile alakası olmayanların acemice acemiye tavsiyeleri. :) Tavsiye yeri değil burası ek olarak da belirteyim dedim.

Hocam, ben 16 yaşından beri motorun üstündeyim ayrıca şu an kuryeyim hala motorun üstündeyim yani işim bu :))

Scooter almamasını şöyle söyledim, kız işi biraz daha scooter yani bas gaza gitsin hesabı şehir içi rahat ama gerisinde tırt, 22 milyarı varsa scooter alsın oda değişik hazlar yapar Honda INTEGRA, mesela, yada majestic, burgmanlar vs.

Genelde scooter alan parası az olan kesim, üstündede kasklı bir adam görünce görüntü acayip oluyor, hele istanbuldaysa hiç almasın yanından heran harley davidsonlu kasklı kızıl saçlı 1 kız geçebilir :)

Vitesli tercih etsin bence scooter nedir hocam ya.

Ayrıca kaskı kışın öneriyorum + yüz maskesiyle yaptığınız işten zevk almak istiyorsanız kötü şartları egale edecek şeyleri kullanmalısınız, içinize thermoform elbise bile önerebilirim, bu şekilde rüzgar soğuk havadan korunup zevk alırsınız, yağmurluğa kadar giyin kışın yazın siz bilirsiniz :)

Kimse  gelip bana yazın 40 derecesinde kask tak demesin hocam. Teknoloji gelişir belki kendinden serinleten kasklar olursa ince böyle değişik şekilde giyebilirim o zaman yazın :)

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam ben de bu çarşamda ehliyeti teslim alacam, Önceden pek kullanmışlığım yok.

Scoterlar çok tırt geliyor, Fakat motorsikletin vitesleri de çok karışık geliyor, bunun otomatik vitesi yada bisiklet vitesi gibi olanları yokmudur?

devriyaj falan olmasın yani. Hız meraklısı değilim, hafif ve kolay kullanılan, kaza yapınca altında ölmeyeceğim bişey arıyorum. 2000-20000 arası bu istekleri karşılayan bişi olabilir. Üzerinde cep tel şarjı, gps falan olan bişiler varsa benim için artıdır.

Bana da bir tawsiyeniz varmıdır

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

scooter iş değil hoca makinalar hariç ama genede sevmem vitesli her zaman işime gelir. sağı solu çok kapalı olmayacak motorun hoca kayış kopar aha yardır motorcuya çalışmaz yürü motorcuya artık beyindenmi bujidenmi ondanmı bundanmı balatalar ayrı dert çoğu scooterde arka lastik patladınmı motor indirsen daha kolaydır velhasıl vitesli candır

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    Zeytun-i bunu yazdı

Kimse  gelip bana yazın 40 derecesinde kask tak demesin hocam. Teknoloji gelişir belki kendinden serinleten kasklar olursa ince böyle değişik şekilde giyebilirim o zaman yazın :)

Yorumunu biraz kırptım ama hocam işte senin gibi böyle düşünenler motorla en ufak kazalarında çok ciddi yaralanmalara maruz kalıyorlar. Zaten ondan sonra ya motor şeytan icadıdır deyip tövbe ediyorlar ya da tövbe edecek halleri kalmıyor yani ölüyorlar. Sadece bir can hakkınız var yani ne trainer kullanabilirsiniz ne de save game. :) Onun için tedbirinizi alın yani 40 derece sıcaklıkta kaskta terlemeyi, sakat kalmaya tercih ederim.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

Yorumunu biraz kırptım ama hocam işte senin gibi böyle düşünenler motorla en ufak kazalarında çok ciddi yaralanmalara maruz kalıyorlar. Zaten ondan sonra ya motor şeytan icadıdır deyip tövbe ediyorlar ya da tövbe edecek halleri kalmıyor yani ölüyorlar. Sadece bir can hakkınız var yani ne trainer kullanabilirsiniz ne de save game. :) Onun için tedbirinizi alın yani 40 derece sıcaklıkta kaskta terlemeyi, sakat kalmaya tercih ederim.

kask yeterli değil hoca full giyinip kuşanıp binecen eksik olmayacak hata affetmez zaten takmıyolar fazla yollarda gözüne kaktırdıklarım önlemini alacan sonra zevkine bakacan ister dağa taşa ister yollara vur kendini

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

sana benim mondial mct250 yi satayım , istanbuldaysan elden veririm 1500 tl ya bırakmayı düşünüyorum 28bin km de , sabah işe onunla geldim bir sorunu kazası falan yok , alacağı vereceği yok . 

herşeyin bir şeyi vardır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    xzxz bunu yazdı

sana benim mondial mct250 yi satayım , istanbuldaysan elden veririm 1500 tl ya bırakmayı düşünüyorum 28bin km de , sabah işe onunla geldim bir sorunu kazası falan yok , alacağı vereceği yok . 

modeli nedir hocam resim filan varmı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    HolyOne bunu yazdı

Hocam ben de bu çarşamda ehliyeti teslim alacam, Önceden pek kullanmışlığım yok.

Scoterlar çok tırt geliyor, Fakat motorsikletin vitesleri de çok karışık geliyor, bunun otomatik vitesi yada bisiklet vitesi gibi olanları yokmudur?

devriyaj falan olmasın yani. Hız meraklısı değilim, hafif ve kolay kullanılan, kaza yapınca altında ölmeyeceğim bişey arıyorum. 2000-20000 arası bu istekleri karşılayan bişi olabilir. Üzerinde cep tel şarjı, gps falan olan bişiler varsa benim için artıdır.

Bana da bir tawsiyeniz varmıdır

Şeyhim sana bu iyi gider (her açıdan :)) ama bu hem ağır hem de büyük hacimlidir. :) Yani acemilere gelmez.

Caliber tarafından 12/Kas/12 12:52 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

Hacım, kaskla ölümün önüne geçebileceğini düşünüyorsun yada sakatlanmanın :) 30 bin tl'lik kask al de bana o zaman, kafanın tırın altında kalmayacağı ne malum kaskın param parça olabilir dandikse ?

İhtimalleri sunuyorsan en kötülerinde ben sunayım, avcılarda iş adamının kafası bariyer demirlerinin içinde kaldı kaskta yani kafa boyun gitti kaskın içinde ?

Sen benim gibi düşünenler deyip duruyorsun ama senin gibi düşünürsekte her şeyden evhamlansak hiç bir boka binemeyeceğiz, motor 2 tekerlik, yok arabayla 100'ü geçme, uçağa binme, paraşütle atlama tehlikeli, rafting yapma ne olur ne olmaz, dalma vurgun yersin tarzında bırakın hocam bu işleri ? Bu gün izinliyim, daha dün 2-3 tane küçük kaza yaptım hemen hemen her gün yapıyorum hatta kış gelince dahada çok yapıyorum ufak kazaların çoğunun sebebi kask, çünkü görüş açısını daraltıyor kafayı rahat kullanamıyorsun, birde yağmur yağdımı vizörde silecek yok nede olsa görüş çok çok kötü oluyor, geçerken dokunduruyorsun vs.

Hocam bu kadar sığ düşünmeyin, ALLAH'a şükür o kadar ufak kaza yaptım hiç şeytan işi vs deyip bırakmadım, böyle saçma 1 sebepten bırakan insanlar yaşamasın hatta yürümesin kafasına saksı düşer, bu tip insanlar paranoyaktır hocam herkesi öyle sanma :))

Ben elini kesti diye işi bırakan şef garson görmedim hiç çünkü.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Caliber:

onun modeli ne hocam? Vitesleri kolaymı? ben bisiklet vitesi gibi isterim devriyaj ne amq 21. yüzyılda?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 4664 Toplam Mesaj: 48