folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yarın Pc´Leri Açmayın Diyorlar ?Yarın Pc´Leri Açmayın Diyorlar ?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  arisasteri
  arisasteri's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ağustos/2006
  Erkek
  ben yarin pc deki antivirusu, guvenlik duvarinia ve adwareyi kaldiracam tum portlarida acacam gelsin benim pc yi hacklesinler. Yav bunlar salakca seyler hic oyle sey olurmu.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sigortacı
  DJ_Alper
  DJ_Alper's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  ne salakça birşey ne kadar cahilce tbt de böyle konunun açılması bile neyse yazık

  Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TheColtfire
  TheColtfire's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Kasım/2007
  Erkek

  24 Kasım'da tarihin en büyük virüs saldırısı olacak. Dünyadaki 500 bin bilgisayardan alınan bilgiye göre truva atı ve virüs salgını gelmiş geçmiş en büyük rakama ulaşacak.

  Güvenlik uzmanları, bilgisayar kullanıcılarını 24 Kasım Pazartesi günü için uyardı.

  24 Kasım Pazartesi günü tarihin en büyük virüs saldırısı olacak.

  Dünya çapında 500 bin bilgisayardan alınan bilgilerine göre, 24 Kasım'da truva atı ve virüs salgını gelmiş geçmiş en büyük rakamlara ulaşacak.

  Bilgisayar korsanları, internet üzerinden alışverişin had safhaya çıktığı zamanları özellikle kolluyor.

  Bayram ve yılbaşı gibi özel günler öncesi, internet başında saatlerce alışveriş yapan ve güvenliğine yeterince dikkat etmeyen kullanıcılar, büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalıyor.

  Bu yüzden uzmanlar, internet ortamında alış veriş yaparken tedbirin elden bırakılmaması uyarısında bulunuyor.

   

  http://www.tr-security.com/24-kasim-virus-saldirilari/

   

  Kesılnlıkle Dogru Yarın pcleri acmayın derım


  "Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Nitrous
  Nitrous's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Nisan/2007
  Erkek
  xursi bunu yazdı:
  -----------------------------

  Nitrous bunu yazdı:
  -----------------------------
  benimkini hacklesinler ben bu neti bırakıcam köyümde organik domates yetiştiricem:D 
  -----------------------------
  :D:DD:D::D

            Hoca nerede yetiştirecen ?:D yani bölgeye göre değişiyorda:D:D:


  -----------------------------

  antalya yada mardinde sence hangisinde daha iyi olur:D 


  << Nitrous@TahriBaT.com >>
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nurk
  nurk's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 15/Eylül/2006
  Erkek
  DJ_Alper bunu yazdı:
  -----------------------------
  ne salakça birşey ne kadar cahilce tbt de böyle konunun açılması bile neyse yazık
  -----------------------------

  çek git bebeğim uzaklaraa çek gittt

  :|

  [22817//kaanabak]
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sirpence
  sirpence's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2007
  Erkek
  normalde pazartesileri okul geç bittiği için pek açamıyorum. inadına yarın açacam amq:D
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  OdiN
  OdiN's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Nisan/2008
  Erkek
  23 kasım p.tesi günü tüm pc´ler hacklenecekmiş ?

  bi yanlşlık var sanırım :|
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mosquit0
  mosquit0's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Mart/2008
  Erkek

  SpoofU bunu yazdı:
  -----------------------------
  çernobil virüsünden bi habersiniz sanırım, virüs bilgisayara bulaşıyor ama aktif olmak için çernobil faciasının yaşandığı günü bekliyordu, virüsün tam olarak çalışma mantığını bilmiyorum ama bilgisayarına bu virüsün bulaştığından şüphe eden varsa makinanın saatini ileri alsın.
  -----------------------------

  Çernobil (Chernobyl) virüsü, W95.CIH virüsünün bir türevidir.PE_CIH ya da Çernobil adıyla anılan bu virüs ilk defa Haziran 1998 de Tayvan da görülmüştür.Windows 95 ve Windows 98 çalışan bilgisayarlarda etkin olmakta ve yayılmaktadır. Harekete geçeceği güne kadar kuluçka dönemine giren virüs, hareket günü geldiğinde bilgisayardaki sabit sürücülerin bölüm bilgisini silerek sabit sürücüdeki tüm bilgilerin kaybolmasına ve kullanılamaz hale gelmesine neden olur. Ayrıca bilgisayarın donanım yapısı izin veriyorsa ana kartın BIOS programını da silerek bilgisayarın tamamıyla çalışamaz hale gelmesine sebep olmaktadır. Bu özelliği ile de dünyanın donanıma zarar veren ilk virüsüdür. Çernobil virüsünün üç değişik varyantı mevcuttur. Bunlar arasındaki tek fark harekete geçme zamanlarıdır. Birinci varyantı her ayın 26'sında, ikinci varyantı 26 Nisan da ve son varyantı da 26 Haziran da harekete geçmektedir. Bu ay harekete geçen varyant ikinci varyantıdır. 26 Haziran da da üçüncü varyantı harekete geçecektir.Virüsün ikinci varyantı olan Win.95.CIH.1003, her yılın 26 Nisan tarihinde tekrar etkin oluyor. Geçen yıllarda binlerce bilgisayar 26 Nisan'da zarar görerek büyük ölçüde maddi kayıp meydana gelmişti. Hatta en fazla zarar gören ülkelerin başında Türkiye geliyordu. İyi olan tek durum, virüsün bilgisayardaki verilerle beraber kendini de yok etmesiydi. Ancak "Çernobil" virüsü hala yedekleme cihazlarında, CD-ROM, disket ve ZIP sürücülerinde "uyuyor" olabilir. Bu durum, birçok bilgisayar kullanıcısı için büyük bir tehlike anlamına geliyor. Erken teşhis, tedaviden daha önemli. Ayrıca her antivirüs programı "Çernobil" kadar tehlikeli ve karmaşık virüslere karşı etkili olamıyor, bu yüzden antivirüs yazılımınızı seçerken iyi düşünmenizde fayda var.Virüsün verdiği ikinci zarar bulaştığı makinanın özelliklerine göre değişmektedir. 386 ve 486 tabanlı makinalarda kullanılan eski tip FLASH özelliği olmayan BIOS ları etkileyemeyen virüs, yeni PENTIUM tabanlı işlemcilerin çoğunda kullanılan yeni chipset li anakartlarla gelen FLASH BIOS ları tamamen silerek makinanın kullanılamaz hale gelmesine sebep olmaktadır. Anakart üzerinde bulunan bir anahtar (jumper) FLASH BIOS un güncellenmesini engeller fakat bu anahtar genelde açık olduğundan virüsün etkili olmasının önüne geçilememektedir. Bu anahtar ı kapatmak virüs ün makinanıza ikinci dereceden zarar vermesini engeleyecektir. Eğer BIOS unuz silindiyse makinanız açılmayacak, başlangıçta ekranda herhangi bir görüntü oluşmayacaktır. Bu durumda makinanızı tekrar çalıştırabilmenizin tek yolu, yeni bir BIOS çip i almak ya da yeni bir anakart almaktır. Çernobil virüsü 1998 yılında farkedilmiş olduğundan tüm anti virüs yazılım sirketleri dağıttıkları programlara bu virüsü tanıyan ve temizleyen eklentileri yapmışlardır.

  26 Nisan'da bilgisayarlara büyük zarar veren Çernobil Virüsü'nü yazanlar arasında iki Türk de bulunuyor. Kendilerine Çernobil Grubu adını veren korsanlar,önceki yıllarda, internet'te yaptıkları duyuruda amaçlarının radyoaktif tehlikeye dikkat çekmek olduğunu savunarak virüsten zarar görenlerden özür diliyorlar. DÜNYADA bilgisayar sistemlerinde 4 milyar dolarlık zarara yol açan CIH adlı Çernobil virüsünü yazanlar arasında iki Türk bilgisayar korsanı da bulunuyor. Kendilerini Çernobil Grubu adını veren bilgisayar korsanları, tüm dünyaya gönderdikleri elektronik posta ile, amaçlarının insanları nükleer tehlikeler konusunda uyarmak olduğunu savundular. Bunu kimse unutmayacak! konulu mesajda Çernobil Grubu'nun içinde iki Türk'ün de bulunduğu belirtilerek, şöyle denildi: Çernobil Grubu, bu virüsü tüm dünyaya radyoaktif santralların ne denli büyük tehlike olduğunu hatırlatmak için yazmıştır. Radyoaktif tehlike gözardı edilemez. Her ayın 26'sında Çernobil'i ve doğa katliamını hatırlayacaksınız. Virüsün aslında zarar vermek için yazılmadığı belirtilen elektronik postada, Bu virüs, radyoaktif atıklardan dolayı kirlenen dünyamız rahata kavuştuğu anda geri çekilecek ve anti-virüs programları da Internet üzerinden ücretsiz dağıtılacaktır denildi.

  alıntı oldugu bellı oluyodur herhalde 

   


  adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Holyzone
  Holyzone's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 13/Ekim/2008
  Erkek

  Nitrous bunu yazdı:
  -----------------------------
  benimkini hacklesinler ben bu neti bırakıcam köyümde organik domates yetiştiricem:D 
  -----------------------------

  ahahahahah 


  twitter.com/Selimonder
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Holyzone
  Holyzone's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 13/Ekim/2008
  Erkek
  tarihleri karıştırmışım pardon 

  twitter.com/Selimonder
Toplam Hit: 3903 Toplam Mesaj: 37