folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yazıcı Tavsiyeleriniz (Masaüstü Tip, Tonerli, Laser) (Yazıcı İşi Yapan Mürid Var Mı?)

Yazıcı Tavsiyeleriniz (Masaüstü Tip, Tonerli, Laser) (Yazıcı İşi Yapan Mürid Var Mı?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar. (Yazıcı işi yapan mürid varsa alışveriş yapalım.)

İş yerimde "Samsung SCX-5835 Laser" marka yazıcı var. Fotoğrafını aşağıda bırakıyorum. (Bu arada sıfırı sanırım satılmıyor ama ben de ikinci el aldım tavsiye ederim. Çipi kırılabiliyor. Toneri çok uzun süre gidiyor. Dakikada 30 sayfa gibi bir performansla yazdırıyor. Kronik arızasını pek görmedim. Ekonomik ve başarılı bir yazıcı. Ben 2 sene önce 2.el halde 700 TL gibi çok uygun bir fiyata bulmuştum.)

Gördüğünüz üzere bayağı kaba ve büyük bir alet. Masamın yanında duruyor. Gün geçtikçe gözümü rahatsız etmeye başladı. Yüklü çıktılar için bunu başka yere ayırıp masaüstü tipte, yine laser ve tonerli (sanırım böyle deniyor, kartuşlu pahalı aletler istemiyorum) daha nazik bir yazıcı almak istiyorum. Çok da işin detayından anlamıyorum tavsiyede bulunabilecek mürid var mıdır?

Aradığım özellikler:

1- Aylık ortalama 500-750 sayfa arası çıktı alıyorum. Dakikada 30 gibi bir sayıya alıştığım için dakikada asgari 18-20 sayfa performanslı falan bir makine olursa benim için çok sorun olmaz.

2- Toner dolumdu bakımdı fazla kafa ağrıtmayacak ortalama miktarlara kolayca dolum yapabileceğim,

3- WIFI bağlantısı olan

4- Tarama özelliği olan ve tararken DPI(düşük-yüksek) seçim yapabildiğim, mümkünse pc uygulaması olan (Bilgisayara PDF/TIFF formatında renkli-renksiz taramalar sıkça yapmam gerekiyor.)

5- Kağıt sıkıştı yok bilmemne oldu kronik arızalar vermeyen.

6- Tabi fiyatı da çok da uzaya varmayan. (2k civarları çok üzmez)

Bir yazıcı arıyorum.

Görünüş olarak fikir vermek adına HP smart tank 615'in fotoğrafını aşağıda paylaşıyorum. Buna benzer tipte benim aradığım standartlarda tavsiye verecek mürid olursa, hatta direk satışını yapan olursa iletişime geçerse sevinirim. (Bu arada merak eden olursa; bu smart tank serilerinin birçok ürün tanıtım videosunu izledim. Aletler bence tırt. Dakikada 10 sayfa. Mürekkepler Ucuz. Yazdırma kafasının tanesi 350 TL gibi rakamlara satılıyor. Ömrü belli değil. Kağıt sıkışma şikayetleri var falan filan.)

Sevgiler.

Ephesus tarafından 24/Şub/21 01:20 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Elindeki yazıcıyı bence koru çok sağlam alet bulamazsin onun gibisin kağıt falan sıkıştırıyorsa kolay çözümü  ama o kalitede bir ürün bulamazsin yazık etme alete 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

Elindeki yazıcıyı bence koru çok sağlam alet bulamazsin onun gibisin kağıt falan sıkıştırıyorsa kolay çözümü  ama o kalitede bir ürün bulamazsin yazık etme alete 

Yok onu da tutacağım hocam başka bir makineye baglayacagim onu ofiste. İkinci bir alet olarak ufak nazik bir şey düşünüyorum 

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-laserjet-m1522-multifunction-printer-series/3442750/model/3442754

ben de senin kadar çıktı alıyorum hemen hemen.

ikinci el şundan aldım 2 ay önce falan. 500 ya da 550 ye aldım. üstünde muadil tonerle geldi, kağıt sıkıştırıyodu. 75 liraya orjinal tonerini aldım. kağıt sıkışma sorunu düzeldi. güzel alet. işini görüyosa öneririm.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Ev için 5-6 ay önce HP smart tank 515 aldım. Oğlanın ödevlerini ve arada resim vs yazdırmak için. Tarayıcısı, wifi ve mobil app felan güzel. Bütün tanklılar gibi ilk açılış ve ilk yazdırma aşaması yavaş. Yine bütün kartuşlular gibi 2-3 ay kullanmazsan kartuşda donma tıkanma sorunu olabiliyor.

Eğer iş yerin için alacaksan lazerden devam et derim. Hatta 2.el uygun fiyata renkli lazer bulursan hiç tanklı/kartuşlu yazıcılara bakma.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

up lütfen

Avukat/Hukukçu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/canon-mf237w-fotokopi-yazici-tarayici-faks-wifi-p-HBV00000JHIYY?magaza=ofisjet

Bunun Toner Muadil olarak ucuz dolum yapılır uzun süre çalışır senin yazıcıdan biraz yavaştır Üzmez 

Sıfir alırken samsung ve hp lazer yazıcidan uzakdur dışı farklı olsada içleri ve Tonerler aynı dolum olma ihtimali var ama zor Tonerler küçük alacağın çıktı sayısı 1000 sayfalarda ve tonerler buna rağmen pahali xerox ne olduğu belli değil model model çok değişiyor tek tek incelemek lazım pantum diye bi yazıcı var içini dişini hiç bilmem ne desem yalan Brother birde yazıcı güzel tonerleri dolar ugrasinca ama yazıcılar da çok saçma bişey durup dururken bozulur tamir sebebi ve nedeni bulunmaz saçma saçma arızaları var ama Toner başına alınacak en çok sayfa bu yazıcıdan alınır tonerlerinde atık toz olmaz diğer yazıcılar tozunu 3 te 1 birini atar bunda atık sıfır ama dedigim gibi saçma bi arıza verir iki sene sonra deli eder Lexmark ve Ricoh çok içli dişli olmadım ama tonerleri kolay dolmaz bide pahali ondan tercih edilmiyor vs vs yazıcıyı bulup sorarsan araştırıp net bişeyde zamanım olursa soylerim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-laserjet-m1522-multifunction-printer-series/3442750/model/3442754

ben de senin kadar çıktı alıyorum hemen hemen.

ikinci el şundan aldım 2 ay önce falan. 500 ya da 550 ye aldım. üstünde muadil tonerle geldi, kağıt sıkıştırıyodu. 75 liraya orjinal tonerini aldım. kağıt sıkışma sorunu düzeldi. güzel alet. işini görüyosa öneririm.

Eski Model bu yazıcı yarın ne arıza çıkaracağı belli olmaz bide kagit sıkışması olursa kağıt haznesinden kauçuk bir patenle alır kağıdı , o kauçuk kirlenirse kağıt almakta zorlanır veya 2 3 kagit alıp sıkışır temizlerken alkol veya kolonya ve kağıt havlu ile temizleyebilirsin ama bak ıslak mendille değil 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

aramızda nicküstü "Yazıcı Uzmanı" olan bir yazıcı dehası vardı.

https://www.tahribat.com/forum/artik-yazici-tavsiyesi-vermiyorum-kusurabakmayin-246342

ama son duyduğuma göre kendini alkole vermiş, tavsiye isteyenlere "bu ellerle mi" diyormuş..

https://www.youtube.com/watch?v=34K8XlwLZ3o&t=26s

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
Toplam Hit: 808 Toplam Mesaj: 9
yazici tavsi̇ye