folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yazıcı Tavsiyesi Lazım

Yazıcı Tavsiyesi Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

hp 1100 serisi.

Sınıfta 7. yılını doldurdu, halen taş gibi. Sıfır tonerle 600-700 sayfa çıktı alırsın, ki ben arada resim falan da basıyorum.

Başka makine kullanmadım, ama dediğim gibi sağlamlık ve verimden memnunum.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

kafam çok karıştı aklımdada net birşey oturmadı. Çok güzel modeller belirtmişsiniz araştırdım cidden güzel cihazlar. Amma velakin 500 tl sınırını geçemem :(   1500 diyenler var  900 diyenler var sölediniz modellere :(

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı

kafam çok karıştı aklımdada net birşey oturmadı. Çok güzel modeller belirtmişsiniz araştırdım cidden güzel cihazlar. Amma velakin 500 tl sınırını geçemem :(   1500 diyenler var  900 diyenler var sölediniz modellere :(

O zaman hp 1100 serisi

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

gaza gelmemle beraber fiyatta   lexmark mx310dn  almaya karar kıldık ofisçe. Bu yazıcıyla ilgili bilgisi olan yoksa alıcam 2 güne :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    VEXTA bunu yazdı

gaza gelmemle beraber fiyatta   lexmark mx310dn  almaya karar kıldık ofisçe. Bu yazıcıyla ilgili bilgisi olan yoksa alıcam 2 güne :D

İyi araştir ucuz yazicilarin kartuşlari zor bulunuyor. Bulsanda güzel kazikliyorlar. Amaç yazicidan degil kartuştan kazanmak.

Lexmark aldigimizda hicbiryerde kartus bulamadik tek kullanimlik oldu. Sonra buldugumuzda da hp almistik öyle kaldi.  Ama sizin modeli bilmiyorum. Yerinde olsan hp alirdim.  Yada bunu iyi araştir 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    VEXTA bunu yazdı

İyi araştir ucuz yazicilarin kartuşlari zor bulunuyor. Bulsanda güzel kazikliyorlar. Amaç yazicidan degil kartuştan kazanmak.

Lexmark aldigimizda hicbiryerde kartus bulamadik tek kullanimlik oldu. Sonra buldugumuzda da hp almistik öyle kaldi.  Ama sizin modeli bilmiyorum. Yerinde olsan hp alirdim.  Yada bunu iyi araştir 

http://www.poyrazkartus.com/Lexmark-MX310-605H-60F5H00-Muadil-Toner-Yuksek-Kapasiteli__UD87694?gclid=Cj0KEQjwmIrJBRCRmJ_x7KDo-9oBEiQAuUPKMrouqmYERfVIfc2JbPBaLonfYsSLGFqTEczbVP1UCMwaAtgl8P8HAQ#

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı

canon pixma 2400 mürekkep tanklı modelini almıştım.

fotokopi ve tarayıcı özelliği var, fax yok, wifi yok.

http://www.hepsiburada.com/canon-pixma-g2400-tarayici-fotokopi-murekkep-tankli-yazici-p-BD804645

wifi li modeli pixma 3400 ise 100 tl daha pahalı.

http://www.hepsiburada.com/canon-pixma-g3400-tarayici-fotokopi-wi-fi-murekkep-tankli-yazici-pm-bd804644

yazdığınıne göre 6000 sayfa siyah beyaz, 7000 sayfa renkli çıktı veriyormuş.

ancak ilk kullanımda mürekkebin bir miktarı hortumlar tarafından kullanıldığı için anca ikinci dolumda tam performans alırsın.

mürekkeplerini kendin dolduruyorsun sadece siyah kullanacaksan şisesi 25 tl

http://www.hepsiburada.com/canon-gi-490-135-ml-siyah-murekkep-kartusu-p-BD804943

yazıcı baskı kalitesi oldukça iyi.  

siyah beyaz baskı hızı da iyi.

fotokopi için tek tek çekmek zorundasın. seri şekilde toplu almıyor.

makina üzerinde tek tuşla fotokopi çekiyor ister siyah beyaz, ister renkli.

tarama özelliği ise kendi yazılımıyla yapıyorum tek tuşla direk pdf olarak tarıyor kaydediyorum.

dediğim gibi her sayfayı tek tek elle taratıp, fotokopisini çekmek zorundasın.

ilk yazıdrmaya hazırlanması biraz uzun sürüyor.

bi 5-6 dakika hazırlanma süresi var.

bir de baskı kafası ömrü vardı.

tam emin değilim ama 100bin sayfaydı sanırım.

genel olarak şimdilik memnunum.

edit: @futurist müride haklı çıktı benim yazıcı cortladı :D

siyah hortum mürekkep çekmiyor.

bayramdan sonra garantiye göndericem iişin gücün yoksa bir de bunla uğraş.

almayın canon manon! mürekkep tanklılardan da şimdilik uzak durun!

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Canon mf416dw al.. kafan rahat olsun hocam. Böyle yazıcı alırsan yazıcı programını full gelişmiş olarak kur. Direkt driver tanıtıp geçersen mesela üst üste yazdır dediğinde ilk sayfa 5-10 saniye beklersin ikinciyi yazdırmak içinde aynı süreyi beklersin o yüzden full olarak kurarsan bu kadar beklemezsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

hocalar hp lazerjet ultra MFP M134a  aldık 900 küsür liraya ve tek tek değerldiriyim dedim artı ve eksileriyle

+ 3 adet full dolu  donerle verdiler

Kalan Tahmini Sayfa Sayısı *: > 7350 †
    Bu Sarf Mlz ile Yzd Sayfa Sayısı *: 981 

+980 sayfa yazdırdım daha tonerin %90 nı dolu tahminen  7350 sayfa daha çıktı alıcam. ve daha full 2 tane daha toner var

+tonerin tanesi 70 lira felan 

- üstten çoklu alıp fotokopisi yok yani fotokopiyi tek tek çekebilirsiniz ancak

+çift taraflı yazdırma mevcut arkalı önlü

+yüksek çözünürlüklü tarama işlemi var ( evrakta sahtecilik için çok tatlı )

- gürültülü çalışıyor. tangır tungun çat çat çat felan sesler geliyor servisi aradım normal dediler.

+arayüzü çok basit  kullanışlı

+ocr si iyiymiş kullanan ofisten sölediler. ben daha denemedim açıkcası

+++ huzur varmış amk tonerle uğraişmaktan eve zenci gibi gidiyodum simsiyah 

VEXTA tarafından 05/Tem/17 17:12 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı
    cann bunu yazdı

canon pixma 2400 mürekkep tanklı modelini almıştım.

fotokopi ve tarayıcı özelliği var, fax yok, wifi yok.

http://www.hepsiburada.com/canon-pixma-g2400-tarayici-fotokopi-murekkep-tankli-yazici-p-BD804645

wifi li modeli pixma 3400 ise 100 tl daha pahalı.

http://www.hepsiburada.com/canon-pixma-g3400-tarayici-fotokopi-wi-fi-murekkep-tankli-yazici-pm-bd804644

yazdığınıne göre 6000 sayfa siyah beyaz, 7000 sayfa renkli çıktı veriyormuş.

ancak ilk kullanımda mürekkebin bir miktarı hortumlar tarafından kullanıldığı için anca ikinci dolumda tam performans alırsın.

mürekkeplerini kendin dolduruyorsun sadece siyah kullanacaksan şisesi 25 tl

http://www.hepsiburada.com/canon-gi-490-135-ml-siyah-murekkep-kartusu-p-BD804943

yazıcı baskı kalitesi oldukça iyi.  

siyah beyaz baskı hızı da iyi.

fotokopi için tek tek çekmek zorundasın. seri şekilde toplu almıyor.

makina üzerinde tek tuşla fotokopi çekiyor ister siyah beyaz, ister renkli.

tarama özelliği ise kendi yazılımıyla yapıyorum tek tuşla direk pdf olarak tarıyor kaydediyorum.

dediğim gibi her sayfayı tek tek elle taratıp, fotokopisini çekmek zorundasın.

ilk yazıdrmaya hazırlanması biraz uzun sürüyor.

bi 5-6 dakika hazırlanma süresi var.

bir de baskı kafası ömrü vardı.

tam emin değilim ama 100bin sayfaydı sanırım.

genel olarak şimdilik memnunum.

edit: @futurist müride haklı çıktı benim yazıcı cortladı :D

siyah hortum mürekkep çekmiyor.

bayramdan sonra garantiye göndericem iişin gücün yoksa bir de bunla uğraş.

almayın canon manon! mürekkep tanklılardan da şimdilik uzak durun!

mürekkep hortumlarında hava boşluğu olanlar, bazı renk mürekkep çekmeyenler  vb benzer sorun yaşaynalar için çözümü yazayım.

teknik servise göndermekten veya youtube daki  şırıngalı tornavidalı videolardakini yapmadan önce

user manuali iyice bi okuyun. (online olanı daha geniş ve güncel)

http://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/Manual/All/G2000%20series/TR/CNT/Top.html

tavsiyem direkt olarak şu işlemi yapmanız

(sistem temizleme)

http://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/PrinterDriver/W/G2000%20series/1.0/TR/PPG/dg-c_cleaning.html

denetim masası ->aygıtlar/ yazıcılar/tarayıcılar -> canon pixmag2400-> bakım sekmesi - sistem temizleme

(bu sıralama sizde biraz daha farklı olabilir.)

buradan tek bir renk veya bütün renkler için yapabiliyorsunu bu işlemi

bu işlem yaklaşık 10 dakika kadar sürecek. sakın müdahale etmeyin bitti sanıyorsunuz ama bi kaç dakika sonra devam ediyor yine :)

bittikten sonra hortumlarıdaki hava boşluğunu gittiğini yazıcının çalıştığını göreceksiniz.

edit: firmware ve driver güncellemesi yapmayı da unutmayın

http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/fax__multifunctionals/inkjet/pixma_g_series/pixma_g2400.aspx?type=firmware

cann tarafından 05/Tem/17 21:00 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
Toplam Hit: 3403 Toplam Mesaj: 21
yazıcı fotokopi tarayıcı toner