folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Yazılımcı İçin Blog Ne Kadar Önemlidir

Yazılımcı İçin Blog Ne Kadar Önemlidir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

kardelen94 bunu yazdı:
    -----------------------------

yaa şimdi php öğreniyorum, hocamız ilk önce blog yazarsınız felan dedide hiçbişey anlamadım yani htmlyle phpyi nasıl harmanlıyıcaz, blog yazmak sanırsam onun için işe yarıyor olabilir.

wordpress.com`da blog aça bilirsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen94
    kardelen94's avatar
    Dişi

omerelili bunu yazdı:

kardelen94 bunu yazdı:

yaa şimdi php öğreniyorum, hocamız ilk önce blog yazarsınız felan dedide hiçbişey anlamadım yani htmlyle phpyi nasıl harmanlıyıcaz, blog yazmak sanırsam onun için işe yarıyor olabilir.

wordpress.com`da blog aça bilirsin.

yanlış anlamışım, blog yazmayı kastettiğini sandım.

youtube.com/watch?v=I45yNCOlbTY
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Tabi güzel, yani abdullahazadın dediği gibi kullanmayacaksan blogu, onun yerine yaptığın projelerde ince noktalar, problemler gibi konular işlersen, yani blogun kelime anlamına uygun paylaşımlar yaparsan iyi olur. Ama ben ibne bir patron olsam "blog yazmaya zamanı olan adam yeterince sıkı çalışmıyordur" gibi bile düşünürüm, sonuçta ibneyim. Ne biliyim, ben Flash konusunda açsam müşteri toplarım diye düşünüyorum, koddan ziyade bir Showcase daha ilgi çekici olur, her kesimi kendine çekersin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

blog değilde şöyle  naptım nettim cinsinden kişisel bi site olursa + olur 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ya hacılar blog boş iş 1

hanginiz kendi algoritmasını yazıp yeni bir proje üretiyor 2

hanginizin bloğuna girsem yeni bir şey öğrenirim 3

iyi bir yazılımcının vakti olmaz(türkiye) 4

blog yazıcağına 1-2 ingilizce yazılım üzerine makale okusan iş başvurusunda adamı daha çok etkilersin 5

sabah kadar yazılır.

hiç bir büyük işveren "aa adamın bloğu var aga alalım işe" demez. Abi siz iş görüşmesini msnden mi yapıyorsunuz? gidiceksin mülakata anlatacaksın ne yaptım ne ettim ya işe alınırsın ya da alınmazsın.

ha ama mesela kimler blog yazsa okumaya doyum olmaz;

aytek,güçlü, tugberk, firex gibi..

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Blog önemlidir. İstiyorsan kod paylaş, istiyorsan aklından geçenleri paylaş. Hepsinin bir değeri var. Basit bir iş için bile lazım olan kodları paylaşıp not defteri olarak kullansan bile internet için güzel bir içerik olur.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SettingZ
    SettingZ's avatar
    Homo

ben 10. sınıfta staj yaparken blog üstünde durduk web in başlangıcı blog gibi gösterdiler bana. bilgisayarında kod aramaktansa hazır olarak kalıplar sunarsan hem senin için faydası olur aramazsın hem vatana millete faydan olur ileride ne kadar faydası olur bilmiyorum ama asla işe yaramaz diye birşey yok biri kalkar projelerini ister o zaman hazır döküman için süper bi olanak olur senin için 

Fortçu Gandalf..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Kendin için olmasa bile piyasada işi bilmeyenler için çok faydalı olabilir. Ben 2008'den beri yazıyorum ve yazdığım şeyler de öyle ahım şahım şeyler değil. Çoğu zaten Türkçe olmayan kaynaklarda var olan şeyler. Ama 2008'den beri yüzlerce kişi ordaki o ufak tefek bilgilerden faydalandı. Bilişim alanında maalesef ki Türkçe içerikli blog sayısı çok yetersiz.

Ayrıca ben şu anki işimi blogum aracılığıyla buldum. Şu anki genel müdürüm google'den bloguma ulaşıp sonra da bana ulaşmış ve iş teklif etmişti. Son 1 yılda 8 farklı firma yetkilisi arayıp iş teklifinde bulundu. Elbette ki amaç şirketlerin sizi bulması için bir araç olmamalı, zaten kurumsal ölçekli yerlerde işe girmek için fazlasını yapmaya ihtiyaç var.

Özetle yazılımcı için blog önemsizdir diyemeyiz.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

JPriest bunu yazdı:

Kendin için olmasa bile piyasada işi bilmeyenler için çok faydalı olabilir. Ben 2008'den beri yazıyorum ve yazdığım şeyler de öyle ahım şahım şeyler değil. Çoğu zaten Türkçe olmayan kaynaklarda var olan şeyler. Ama 2008'den beri yüzlerce kişi ordaki o ufak tefek bilgilerden faydalandı. Bilişim alanında maalesef ki Türkçe içerikli blog sayısı çok yetersiz.

Ayrıca ben şu anki işimi blogum aracılığıyla buldum. Şu anki genel müdürüm google'den bloguma ulaşıp sonra da bana ulaşmış ve iş teklif etmişti. Son 1 yılda 8 farklı firma yetkilisi arayıp iş teklifinde bulundu. Elbette ki amaç şirketlerin sizi bulması için bir araç olmamalı, zaten kurumsal ölçekli yerlerde işe girmek için fazlasını yapmaya ihtiyaç var.

blogunun adresini paylaşırmısın hocam

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Gharzvog bunu yazdı:

JPriest bunu yazdı:

blogunun adresini paylaşırmısın hocam

Profilinde var.

http://www.oguzozkeroglu.com/

Toplam Hit: 3995 Toplam Mesaj: 46