folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yazılımcı İçin Klavye Ve Mouse Önerisi

Yazılımcı İçin Klavye Ve Mouse Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Bundan sonra home office çalışacağım için yazılımcıya yönelik güzel sessiz bir klavye mouse bakıyorum. Sizin kullanıp memnun kaldığınız ürünler nelerdir? Tavsiyelerinizi alabilir miyim.

Mouse: Logitech Mx Master 3

Klavye : Logitech Mx Keys

Bu ürünler gerçekten çok güzel ama  dolar kurundan dolayı ülkemizde fiyatları uçuk :) 

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Mx Keys'e ben de bi yükselmiştim de fiyatlardan dolayı vazgeçtim :) Kablolu fakri klavyemle devam ediyorum şimdilik.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Microsoft Curve ve Scuplt klavye serisi çok iyi; Bendeki;

https://www.hepsiburada.com/microsoft-comfort-curve-3000-klavye-3tj-00011-pm-bd131096

param yok diye en ucuzundan aldım. :( ama bu bile çok iyi. Tr de satışı bitmiş.

https://www.pielektronik.com/index.php?route=product/product&product_id=436

bu firma satıyor ama dikkat et hocam dolandırıcı olmasın. Stok falan sor alacaksan. 50tl ye koymuşlar gerçi ben 1 sene öncesinde 80-90 a falan almıştım.

Curve ve scuplt klavye olayı; işaret parmağıyla yetişmekte zorlanacağın tuşların kavis verilerek yakınlaştırılmış olması. Birkaç noktası var ki temeli bu zaten görsellerinde dediğim kavisi anlarsın 5 cm yukarda :D

Sculpt serisi çok güzel, mağazada deneyimledim boşluk tuşu ikiye ayrılmış. biri space diğeri backspace yani silme :) ayrıca yazma hissi de çok iyi. Benim kullandığım klavyeye göre kavisi daha yukarda.

Bu klavyelere alışınca akıp gidiyorsun. Ama sculpt bi tık tuzlu.

Bu curve ün üst versiyonu; bunun yerine sculpt alınır.

https://www.amazon.com.tr/dp/B00ECCLW6S/ref=asc_df_B00ECCLW6S1618938180000/?creative=380333&creativeASIN=B00ECCLW6S&linkCode=asn&tag=cimritr-21

Bu da sculpt;

https://www.amazon.com.tr/dp/B07BBQKBK2/ref=asc_df_B07BBQKBK21618920180000/?creative=380333&creativeASIN=B07BBQKBK2&linkCode=asn&tag=cimritr-21

kablosuz bunlar güzel ama pahalı oluyor kablosuz.

Eğer yukardaki 50tl lık olanda stok hatası yoksa al geç hocam çok ucuza alırsın. 

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

Bundan sonra home office çalışacağım için yazılımcıya yönelik güzel sessiz bir klavye mouse bakıyorum. Sizin kullanıp memnun kaldığınız ürünler nelerdir? Tavsiyelerinizi alabilir miyim.

Bu ürünler gerçekten çok güzel ama  dolar kurundan dolayı ülkemizde fiyatları uçuk :) 

mousea düştüm :/

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    enesshn18 bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

mousea düştüm :/

:D

wert tarafından 22/Nis/21 19:31 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

MX master çok düşündüm sonra kompakt olsun küçük olsun diye anywhere aldım. mouse tıklamasına çocuk uyanır mı? bende uyandı. ertesi gün iade ettim. mx master da öyle mi ses olarak? gerçi m580 aldım artık çok oldu ama klavyeye hallenmedim değil. bu mu apple klavye mi?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Apple Magic Keyboard kullanıyorum. Yazılım konforu için aldım. Çok memnunum.

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

gecen  konumda yazdim bende asagidaki resimdeki klavydeden var

cok memnunum klavyeden, gayet hizli kod yazilabiliyor, türkiye'de satiliyor mu bilmiyorum ama satiliyorsa almani tavsiye ederim. Mouse'unu henüz almadim ama onu da alacagim, bunlar egonomic olarak geciyor, hem rahatlik acisindan iyi hem ele yatkinlik olarak iyi (mouse u hic deneme sansim olmadi ama). Mouse bilegi agirtmayacak sekilde tutulabiliyor yani dikey olarak

klavye => logitech ergo k860

mouse => logitech mx vertical

Bu klavye bulamazsan bir önceki klavyem olan microsoft natural ergonomic 4000 i tavsiye ederim (su döküldügü icin bozuldu, onun üst segmen klavyesi var sculpt diye, inceledigimde oyuncak klavye gibi gelmisti, mouse'u daha komik :) )

bu klavyeye tus atamalari yapabiliyorsun yani su tusa basinca bu acilsin suna basinca bu acilsin diye bazi fonksiyonel tuslari var..

özet gecmek gerekirse ergonomic klavye ve mouselara bakabilirsin

unbalanced tarafından 23/Nis/21 02:03 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

cok memnunum klavyeden, gayet hizli kod yazilabiliyor, türkiye'de satiliyor mu bilmiyorum ama satiliyorsa almani tavsiye ederim. Mouse'unu henüz almadim ama onu da alacagim, bunlar egonomic olarak geciyor, hem rahatlik acisindan iyi hem ele yatkinlik olarak iyi (mouse u hic deneme sansim olmadi ama). Mouse bilegi agirtmayacak sekilde tutulabiliyor yani dikey olarak

Bu klavye bulamazsan bir önceki klavyem olan microsoft natural ergonomic 4000 i tavsiye ederim (su döküldügü icin bozuldu, onun üst segmen klavyesi var sculpt diye, inceledigimde oyuncak klavye gibi gelmisti, mouse'u daha komik :) )

bu klavyeye tus atamalari yapabiliyorsun yani su tusa basinca bu acilsin suna basinca bu acilsin diye bazi fonksiyonel tuslari var..

Hocam bu klavyeleri hep tavsiye olarak görüyorum fakat beni çok ürkütüyorlar. Sanki alırsam alışamayacakmışım ve bin pişman olacakmışım gibi hissettiriyor bana.

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

müdür bende alttaki klavyedende var bende 2 adet 1 tanesi bozuk bazı tuşlar basmıyor

çok büyük ya boeing 747 kokpiti gibi :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

microsoft natural ergonomic 4000 klavye çok güzel ama üretimi yok sanırım. Aradığımda bulamamıştım. Sculpt modeline geçmişler bence güzel. Kullanmadım ama bu eski ergonomik ayrılmış klavye modellerinin ortasındaki çük mouse bence inanılmaz bir detay. yazarken habire elin ok tuşlarına gidiyor. Ama o tasarımla elini hiç kaldırmadan neredeyse tüm klavyeye hakim oluyorsun. Tabi umarım öyledir ben kullanmadım :D

Şimdi ki modelin böyle keşke bu çük mouse muhabetini çıkarmasalarmış

https://www.amazon.com.tr/Microsoft-LXM-00004-Ergonomik-Klavye/dp/B07YGNN6N1/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Microsoft+Ergonomik+klavye&qid=1619155224&s=computers&sr=1-1

Bu klavyeler genelde çok pahalı

ride or die..
Toplam Hit: 1871 Toplam Mesaj: 17
logitech mx serisi yazılımcı klavyesi