Yazın Teleskop İşi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bir sorucam şimdi bizim arkadaş 4.sınıftayken felan yapıyormuş anlatıyordu. 2 liraya baktırıyodum millete diyordu para basıyodum diyodu adam haklı kaç kişi bakmış telekopla. Misal öyle bir şey yapan olsa veririm bakarım böyle biraz 2 lira la ne olacak :D

Neyse yazın işim gece 12 sabah 8 arası olacak migros depodayım. Şimdi yazları akşam 8 - gece 11 gibi 3 saat başında dursam 20 lira yapsam günde az düşünüyorum daha fazla olacak elbet. Ayda 600 lira 3 ayda min 2k yapılır.

Gelelim asıl sorularıma.

Zabıta illa karışacak allahın vergisi nereye başvurup ne yapmam lazım ?

2. sorumda hepsi buradadan alayım 1 tane diyorumda çok bütçem yok önerdiğiniz var mı bu güzel işinin görür diye yoksa teleskop teleskoptur lan al en ucuzunu mu diyorsunuz ?

Şu konu açığa çıksın forumdaki müritlerde yazın 3 saat takılabilir turizm bölgesinde ise.

Ben bodrumdayım baktım oluru var alırım 1 tane daha diğer plaja kuzenimi koyarım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

hocam hangi şehirdesin bilmiyorum ama yazlık yerlerde 1 tl atıyosun gösteriyor öyle teleskoplar var belediyenin mesela kuşadasında var izmirde asansörde var fln. mantıklı iş yazlık bi yere kaçarsan on numara iş yapabilirsin . teleskopunu iyi bişey al farkın ortaya çıksın :)7

alttaki linkteki gibi bişey iş görür heralde

http://www.hepsiburada.com/celestron-powerseeker-127eq-teleskop-127x1000mm-p-SPORCL21049 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Erkek

usta 19 yıldır bodrumdayım öyle bir şey duymadım yok yani kuracağım yer iğne atsan düşmez

bilen bilir Bodrum Barlar Sokağı 7-70 herkes orda sokağın adı barlar diye 20-30 sanmayalım adı öyle bodrumun en işlek caddesidir diyelim olmadı gümbete oda olmadı biteze bir yere kurarım sorun değil

peki zabıta olayına ne düşünüyorsunuz ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Erkek
    mesutb bunu yazdı

hocam hangi şehirdesin bilmiyorum ama yazlık yerlerde 1 tl atıyosun gösteriyor öyle teleskoplar var belediyenin mesela kuşadasında var izmirde asansörde var fln. mantıklı iş yazlık bi yere kaçarsan on numara iş yapabilirsin . teleskopunu iyi bişey al farkın ortaya çıksın :)7

http://www.hepsiburada.com/celestron-powerseeker-127eq-teleskop-127x1000mm-p-SPORCL21049 

bütçem yani param yok diyorum 900 liralık mal atıyorsun ortaya ustam :D

ya inceleme yapmayacak gece bakınca uzayı daha detaylı görsün marsı jüpiteri görsün yeterli 2 lira vercek adam :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı
    mesutb bunu yazdı

bütçem yani param yok diyorum 900 liralık mal atıyorsun ortaya ustam :D

ya inceleme yapmayacak gece bakınca uzayı daha detaylı görsün marsı jüpiteri görsün yeterli 2 lira vercek adam :D

bütcen ne kadar hocam arkadaşım var bunlarla ilgili söyliyim ona

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Erkek

hocam en dandiği olmasına gerek yok ya dediğim gibi millet merakını gidersin bakınca marsı görsün yeter :D bütçe max 200

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

200 tlye marsi gosteren alet varsa duzgun bende alim hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1. uyanık olmalısın .  etrafta çiçekçi , su vs satan birinin yanına kapak atarsan ne zabıta laf söyler nede bulaşan olur. 

2. yanında şu dilek fenerlerinden satabilirsin . 1,5tl den alıp . 5 ila 20tl arasında satabilirsin. arkadaşım çiçekçi kanka yapmıştı kendine dilek fenerlerine ona bırakıp yolun orta yerinde elinde 2-3 tane satıyordu . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Erkek
    oksijen bunu yazdı

200 tlye marsi gosteren alet varsa duzgun bende alim hocam.

uzayı göstersin yeter :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

1. uyanık olmalısın .  etrafta çiçekçi , su vs satan birinin yanına kapak atarsan ne zabıta laf söyler nede bulaşan olur. 

2. yanında şu dilek fenerlerinden satabilirsin . 1,5tl den alıp . 5 ila 20tl arasında satabilirsin. arkadaşım çiçekçi kanka yapmıştı kendine dilek fenerlerine ona bırakıp yolun orta yerinde elinde 2-3 tane satıyordu . 

1. için hocam ben mesela bakmak 2 lira yazıcam diyelim zabıta bunu görüp damlamaz mı ?

dilek feneri iyidir 10 liradan deli para eder hocam ben direkt izinli yapsam uğraşmasam ne kadarını ister devlet

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Uzayı gösteren kaliteli teleskop almak lazım. Onlarda en az 4k-5k civarı. O da en az.

Ben de 100 liralık teleskoplardan almıştım hepsiburadadan. TBT de de konusnu açmıştım hatta. Sonra kutuyu açmadan geri verdim. Bi halta yaramıyorlar.

Toplam Hit: 1020 Toplam Mesaj: 20
teleskop