Yedek Astsubaylık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

s.a hocalar tecilim 2019/31 aralığa kadar.

31 ağustosa kadar tecili kaldırmayı düşünüyorum ancak yedek astsubaylık için ayrıyetten mi başvuru oluyormuş 20 ağustosa kadar ? 

normalde 31 ağustosa kadar şubeye gidip orada seçim yapamıyormuyuz ayrı bir işlem mi gerekiyor anlamadım yapan varmıdır ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

hocalar ilkten e devletten asal yoklama sayfasını doldurup belgeleri alıyorum, daha sonra sağlık muayenesi olup belgeyi alıp direkt askerlik şubesine gidiyorum değil mi ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

takip edeyim.. Gelişmeleri adımlarını bildirirsen hoş olur hocam

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://furkanpolat.com/yeni-askerlik-yasasi/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

hocam e-devlette asal bölümünde kayıt yaptırdım..ama aralıkta muayene olmaya gitsem. tecilim 31 aralık 2019, bu geçen zaman süresince kaçak durumda mı oluyorum ? 

yani asalda kayıt oldum şuanda en kısa sürede muayene olmazsam kaçak mı oluyorum ?

ve celp dönem tercihi ertelemek istiyor musunuz ?

- evet seçeneğini seçtim.

ReyiZ tarafından 18/Ağu/19 20:31 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

hocam e-devlette asal bölümünde kayıt yaptırdım..ama aralıkta muayene olmaya gitsem. tecilim 31 aralık 2019, bu geçen zaman süresince kaçak durumda mı oluyorum ? 

yani asalda kayıt oldum şuanda en kısa sürede muayene olmazsam kaçak mı oluyorum ?

yok hocam kaçak durumuna düşmezsin ki zaten kaçak olsan nolcak tecilin var . tecil bitene kadar kaçak değilsin .

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

yok hocam kaçak durumuna düşmezsin ki zaten kaçak olsan nolcak tecilin var . tecil bitene kadar kaçak değilsin .

aynen hocam şuanda hali hazırda aralığa kadar tecilliyim.muayene olduktan sonra gitmezsem kaçağa düşüyorum sanırım değil mi ?

bunu yapmamın sebebi kasım gibi uygundu ama ekimde çağırma ihtimalleri de varmış celp dönemi ekimde de varmış. ekim bana uygun değil. e erteletmekte zor kafaya göre celp ertelenemiyor.

hocam @qoqo 

ReyiZ tarafından 18/Ağu/19 21:04 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Durumun biraz karışık yarın detaylıca araştırıp döneceğim hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yeni askerlik yasası ile celp dönemleri değişti dikkat etmek lazım eskisi gibi eylülde tecil bozayım ocakta askere gideyim olmuyor neredeyse (ki galiba öyle) her ay celp var 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

yeni askerlik yasası ile celp dönemleri değişti dikkat etmek lazım eskisi gibi eylülde tecil bozayım ocakta askere gideyim olmuyor neredeyse (ki galiba öyle) her ay celp var 

aynen hocam da benim durum dediğim gibi 

tecili bozdurmadım şubede sadece e-devlet asalda kayıt ettim, muayene de olmadım. Acaba muayene olursam ekimde alırlar mı dedim de @qoqo hocam sağolsun aydınlattı beni 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Yedek Astsubay olarak başladık diyelim 12. ay dolmuş olsun.. Ben kalmak istiyorum dediğimiz zaman direk kalabiliyor muyuz? ne şartları var? tamamen şans mı acep_?

next next next install
Toplam Hit: 1610 Toplam Mesaj: 13
yedek astsubaylık