folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Yeni AKN Sisteminde Kota Ve Zaman Tasarrufu İçin Öneriler

Yeni AKN Sisteminde Kota Ve Zaman Tasarrufu İçin Öneriler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yeni AKN düzeninde geceleri 02:00 -- 08:00 arası kotaya dahil olmayacak, kotanız dolsa bile sahip olduğunuz paket hızında indirmeye devam edeceğiz. Sürekli kullandığımız bazı programlara ufak ayarlamalar yaparak kotalarımızı koruyarak, AKN takılmadan daha uzun süreli yüksek hızlı internet kullanabiliriz. Gelelim ayarlara.

Steam :

Steam için ayarlara tıklayarak, açılan pencereden indirmeler sekmesine tıklıyoruz.

İndirme Kısıtlamalarının altındaki, ” Şu saatler arasında oyunları otomatik güncelle: Bant genişliğini sınırla ” seçeneğinin yanındaki kutucuğa tik koyuyoruz. Altta beliren saat aralarını “02:00” ile “08:00” olarak ayarlıyoruz ve altaki “Tamam” butonuna basarak işlemimiz tamamlıyoruz. Artık Steam oyun güncellemelerini ve indirmelerini gece 02:00 -- 08:00 arasında yapılacak ve kotamıza etki etmeyecek ayrıca daha hızlı inmiş olacak.

Internet Download Manager:

IDM’i açıyoruz ve Sol taraftaki “Kuyruklar” sekmesine sağ tıklayarak ” Yeni Kuyruk Oluştur” diyoruz.Açılan pencereden kuyruğumuza istediğimiz ismi verebileceğimiz gibi dokunmadan “Tamam”a basmamız da yeterli.

Açılan pencereden ” İndirmeyi Başlat ” seçeneğinin yanındaki kutucuğa tik koyuyoruz.Üsteki yere indirmelerin başlayacağı saati yani “02:00″ giriyoruz. Altındaki seçeneklerde istetiğiniz gibi gün ayarlarını yapabilirsiniz. Daha sonra altta yer alana ” İndirmeyi durdur” seçeneğinin yanındaki kutucuğa tik koyup “08:00″ olarak ayarlayıp, alttaki seçeneklerden ” uygulaya basıyoruz.Ayar işlemi tamam.

Şimdi bu kuyruğa nasıl indirme ekleyeceğimize geldi. IDM herhangi bir indirme yakaladığında açılan pencerede, sol alt köşede yer alan ” Daha Sonra İndir” butonuna tıklıyoruz. Açılan ufak pencereden, “Dosyaları Kuyruğa Ekle” seçeneğinin altındaki bölüme tıklayarak, Yukarıda oluşturduğumuz indirme kuyruğunu seçiyoruz ve “Tamam” seçeneğine tıkladığımızda, indireceğimiz içerik oluşturduğumuz kuyruğa eklenecek. Bu şekilde indirmeler ayarladığımız saatler arasında olacak ve kota tasarrufu sağlamış olacağız.

Diğer indirme programlarında da benzer şekilde zaman ayarı yapabilirsiniz.

mkyb tarafından 30/Nis/17 23:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSoCan
    iSoCan's avatar
    Erkek

Kapalı pcyi saat 2 de kendi kendine açtırıp 8 de kapattırabilirmiyiz ?

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bittorent & utorrent için

Sol üst '' SEÇENEKLER '' 

seçenekler menüsü içinde '' TERCİHLER '' 

tercihler içinde '' ZAMAN ÇİZELGESİ '' 

şimdi gece 2 sabah 8 arasını siyah kalacak şekilde diğer kalan bütün stunları '' BEYAZ '' yapın.

ayarları kaydettiğinizde seçtiğiniz günler sadece o saatler arası download & upload yapar.

1.jpg (324×396)

2.jpg (673×501)

ben yurtta kalırken gece 12 ile sabah 6 arası kimse girmiyordu , sabah 6 da bir tayfa vardı erken kalkp sabah ödev yapanlar felan

sabah 6 ile 9.30 arası (üniv saatine kadar ) gene kapatıyodum 9.30 ile akşam 3 e kadar full download gene 3 ile aksam 12 arası gene kapatıyodum

bu sayede bütün filmleri HD olarak çatır çatır indir-izle yöntemi ile izliyordum ah ne günlerdi bea. 

PanxeR tarafından 30/Nis/17 23:44 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    iSoCan bunu yazdı

Denemedim ama bu programla oluyo sanirim. http://www.dennisbabkin.com/wosb/

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek
    iSoCan bunu yazdı

açığı kapatırsın da bunu bilemiyorum

Mesafe her zaman iyidir... Ne haddini aşan olur azizim, Ne de canını sıkan...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Sol üst '' SEÇENEKLER '' 

şimdi gece 2 sabah 8 arasını siyah kalacak şekilde diğer kalan bütün stunları '' BEYAZ '' yapın.

ayarları kaydettiğinizde seçtiğiniz günler sadece o saatler arası download & upload yapar.

1.jpg (324×396)

2.jpg (673×501)

ben yurtta kalırken gece 12 ile sabah 6 arası kimse girmiyordu , sabah 6 da bir tayfa vardı erken kalkp sabah ödev yapanlar felan

sabah 6 ile 9.30 arası (üniv saatine kadar ) gene kapatıyodum 9.30 ile akşam 3 e kadar full download gene 3 ile aksam 12 arası gene kapatıyodum

bu sayede bütün filmleri HD olarak çatır çatır indir-izle yöntemi ile izliyordum ah ne günlerdi bea. 

benimki yeşil :(

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

güzel öneriler saolasın hoca.

ulan yıl olmuş 2017, bizi hala şöyle şeylerle uğraştırmak zorunda bırakan sistemin taaanasını s.. 

millet tam sevindi akk gidiyo filan fistan diye, bu sefer de cıkartılar kota zımbırtısı.

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Sol üst '' SEÇENEKLER '' 

1.jpg (324×396)

2.jpg (673×501)

benimki yeşil :(

sınırsız ve kapat renkleri yazıyor sağda sende utorrent olduğu için ayarlar ayni renk farklı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    devil_bugatti bunu yazdı
    iSoCan bunu yazdı

açığı kapatırsın da bunu bilemiyorum

Bios'ta özelliğin varsa yapabiliyorsun. Benim eski anakartta vardı. Yenisine bakmadım.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek

Youtube indirmelerini nasıl yapacağız? Idm'ye eklenen Youtube indirmeleri bir süre sonra time out oluyor. Onun için bir çözüm var mı?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek

Torrent Olayını Beceremedim Ben Ayarlar Anlatıldığı Gibi Ama Torrent Başlamadı O Saatte.. 

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
Toplam Hit: 2929 Toplam Mesaj: 13
akk