Yeni Başlayanlar İçin Linux

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

ubuntu yada kubuntu ile başla

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

ubuntu kurdum geçen hafta bende win7 nin yanına alışamadığım şey, her halt için konsol kullanmak ve bir şeyler yazmak. Bir şeyi nasıl yükleyeceğim veya bulacağım diye soruyorum veya sağa sola bakınıyorum adamlar yeri geliyor satır satır bir şeyler yazıyor. 

Sonuçta standart kullanıcıyım hızlı ve stabil olsun istiyorum sadece. Ama yinede kullandıkça seveceğimi düşünüyorum.

Paket yöneticisine sahip Linux dağıtımlarının en güzel yanı istediğin uygulamayı 1 dakkada kurman. Hemen hemen kullandığım uygulamaların %90 paket depolarında var. Tek komutla kurmak bence çok rahat. Windows 'un en sevmediğim özelliğidir o site senin bu site benim program indirip kurmak.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek

Hocalarım kafam çok karıştı. Ben linuxte c# görsel programlama, html, php ve genel amaçlı kullanım için istiyorum. Ama linuxle ilgili hiç komut bilmiyorum sıfırdan başlıcam halaa belirleyemedim hangisinden başlayayım diye. Kafamda deli sorular var :D

Gerçeğin Mayası Gözle Görülmez__
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Egeizm bunu yazdı

Hocalarım kafam çok karıştı. Ben linuxte c# görsel programlama, html, php ve genel amaçlı kullanım için istiyorum. Ama linuxle ilgili hiç komut bilmiyorum sıfırdan başlıcam halaa belirleyemedim hangisinden başlayayım diye. Kafamda deli sorular var :D

linux mint ozaman.

Sen dua et, sana CENTOS ile başla diyen olmamış :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

Madde 1 - Sağ tıklayınca yenile butonu yok.

Yazıklar olsun... !!

imza mı gelmiş?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

sen en iyisi sanal makinaya linux mint mate kur, biraz takıl alış sonra varsa sorunu sor

başlangıç düzeyde zaten terminali kullanmana gerek yok.

https://www.visualstudio.com/en-us/products/code-vs.aspx

php için lamp kurup sublimetext ile kodlarını yazabilirsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı

sen en iyisi sanal makinaya linux mint mate kur, biraz takıl alış sonra varsa sorunu sor

Teşekkürler hocam, Linux mint'i sanal makina yerine direkt kursamda olurmu zaten windows'u kaldırmıcam, şuan windowsta sadece chrome yüklü program olarak sabah photoshop'u kuracam, Yani bilgisayarımda iki tane işletim sistemi kurulu olucak biri windows photoshop için biride linux.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek
    UTHO bunu yazdı
    Egeizm bunu yazdı

linux mint ozaman.

Sen dua et, sana CENTOS ile başla diyen olmamış :)

:) tavsiyeniz için teşekkürler hocam 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Egeizm bunu yazdı
    BlackApple bunu yazdı

Teşekkürler hocam, Linux mint'i sanal makina yerine direkt kursamda olurmu zaten windows'u kaldırmıcam, şuan windowsta sadece chrome yüklü program olarak sabah photoshop'u kuracam, Yani bilgisayarımda iki tane işletim sistemi kurulu olucak biri windows photoshop için biride linux.

olur fakat kurulumu disk partiton yapamazsan yanlışıkla windıwsu silebilirsin önce sanala kur ne neymiş gör, baktın sıkıntısız kurulum yaptın dual boot yaparsın

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı
    Egeizm bunu yazdı
    BlackApple bunu yazdı

olur fakat kurulumu disk partiton yapamazsan yanlışıkla windıwsu silebilirsin önce sanala kur ne neymiş gör, baktın sıkıntısız kurulum yaptın dual boot yaparsın

Teşekkürler hocam ilk sizin söylediğiniz gibi yapayım sabah :) birde bu verdiğiniz linki inceledim https://www.visualstudio.com/en-us/products/code-vs.aspx

burada linux platformunda da çalışacağını söylüyor tüm linux dağıtımda çalışır değilmi? birde ben visual studio'yu kullanıyordum ama linux kurucam diye kaldırmıştım tüm her şeyi. Visual studioyu kullanırken hem görsel programlama yapıyordum hemde consol ekranı için yapıyordum yine aynı şekilde bu verdiğiniz linkten indireceğim linux için visual studioda tüm her şey vardır değilmi?

Toplam Hit: 2229 Toplam Mesaj: 21
linux