folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yeni Bir Madde Üretildi: Metalik Hidrojen

Yeni Bir Madde Üretildi: Metalik Hidrojen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Harvard üniversitesi bilim adamları daha önce dünyada hiç var olmamış bir madde üretmeyi başarmışlar. Metalik Hidrojen.

https://www.youtube.com/watch?v=IJ38AxBPZZ4 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

e bu bildiğin maddenin hal değiştirmiş hali olmuyor mu? nasıl yeni madde oluyor? yanlış mı anladım ben? atom numarası falan değişmemiş anladığım kadarıyla.

edit: madde demiş zaten ben niye element olarak algıladıysam :D

csfrt tarafından 04/Şub/17 01:25 tarihinde düzenlenmiştir

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

helal olsun adamlar çalışıyor saygı duyuyorum , bizdede papaz eriğini müslüman eriği yapsınlar ancak...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    csfrt bunu yazdı

e bu bildiğin maddenin hal değiştirmiş hali olmuyor mu? nasıl yeni madde oluyor? yanlış mı anladım ben? atom numarası falan değişmemiş anladığım kadarıyla.

Doğru diyorsun. Kimyacı değilim ancak anladığım kadarıyla hidrojenin sıvı katı halinden tekrar gaz a geçiş sırasında çok yüksek enerji çıkıyormuş.

Hemde katı halindeyken karışmadığı için diğer maddenin yanında duruyor ne zaman hal değişikliği olunca  o zaman o maddeyle etkileşim oluyor.

Kendide diyor "uygulamada ne yapılır tam bilmiyoruz"  zamanla onuda bulurlar.

Adamlar çalışıyor

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

edit: madde demiş zaten ben niye element olarak algıladıysam :D

Hayır hal değiştirme değil faz geçişi sonucu oluşmuş.

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bizim imam hatipler daha iyi programlanabilir madde yapacaklar 2023 de

Sadece Osmanlı.V2 programlama diliyle programlanabilecek

Tüm dünya korkacak bizden :D

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Türk milletini küçümsemeyi bıraksanız artık ? Sizde bi türksünüz ve hiçbiriniz de bir boka yaramıyorsunuz dediğinize göre...

Bakalım ilerde neler olacak. bence 2020 de çıkması beklenen bir çip vardı vücuttaki oluşan hastalığı doktora mail / bildirim / mesaj yolu ile ileten bir çip. Onu çok merak ediyorum açıkcası. cambridge idi sanırım

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Türk milletini küçümsemeyi bıraksanız artık ? Sizde bi türksünüz ve hiçbiriniz de bir boka yaramıyorsunuz dediğinize göre...

Bakalım ilerde neler olacak. bence 2020 de çıkması beklenen bir çip vardı vücuttaki oluşan hastalığı doktora mail / bildirim / mesaj yolu ile ileten bir çip. Onu çok merak ediyorum açıkcası. cambridge idi sanırım

@mhmdalmz ben küçümsemiyorum hocam zaten milliyetçiyim

Sadece alay ettiğim konu malum koyunlar ve iktidar

Askeri okul kapat imam hatip yap

Tubitaka proje gelir kötü de led ampullu ekmek dolabını seç....

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Bizim bilim insanlarımız ne yapmakta acaba merak ediyorum? Bilime dair neden bizim ülkemizden de haber olacak projeler çıkmıyor. Biz de çıkan haberler genelde 15 yaşındaki gencin projesini tubitak red etti ama dünya bilim örgütü tarafından onur belgesi aldı ne bileyim tubitak geri çevirdi ama harvard havada kaptı gibi şeyler görüyoruz en fazla.

Herkesin ağzında bir bor var ama bor tek başına hiçbir değeri olmayan bir mineral, bilim insanları bunu kullanacakları bir sektör geliştiremezse şimdi olduğu gibi bor'dan deterjan yapmaya devam ederiz.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

haberi görüncre aklıma ledli ekmek dolabı geldi  :( 

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

Bizim imam hatipler daha iyi programlanabilir madde yapacaklar 2023 de

Sadece Osmanlı.V2 programlama diliyle programlanabilecek

Tüm dünya korkacak bizden :D

niye bu kadar kendimizi aşağılamayı seviyoruz anlamadım gitti.

Toplam Hit: 2028 Toplam Mesaj: 20
metalik hidrojen