folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Yeni Değiştirilen Fren Balatasında Koku

Yeni Değiştirilen Fren Balatasında Koku

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhabalar aracımın fren disklerini ve balatalarını bosch marka olarak değiştirdim 30-40 km kadar kullandım  ama koku yapıyor normal bir durum mu bu koku ?

Birde ayrıca jant'ı sprey boya ile boyamıştım acaba disklerin ısısı boyaya kokumu yaptırıyor ?

seagate189 tarafından 16/Mar/18 23:33 tarihinde düzenlenmiştir

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

normal olması lazım, ehliyeti olan biri dha net cevap verebilir.

Mevzu derin | Papikolas Planet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Pistonlarin sikismadigindan emin ol.

balatalarin rodaj asamasi vardir ama koku gelecsgini sanmiyorum o kadar.

onceki bitik balatanin seviyesinde kalmissa piston yeni balatayida o seviyebtutuyordur.

temizlenip mengene hibi bir seyle icine iletmek gerek

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

çok sık fren kullandığın zaman mı yoksa her daim mi koku yapıyor? bir de frende tutmama ya da azalma hissediyor musun?

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Mengene ile piston içeri itildi sonuna kadar.

Frenlerde bir azalma yok zaten bu balatalar 30-40 km anca oldu. 

Az önce sert frenler yaptım ondan sonra koku yaptı.

sanırım diski çok ısıttım jantıda boyamıştım o ısı boyanın kokmasına sebebiyet verdi,çünkü balata ve diskler yan sanayide değil

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek

Yeni balata belli bir süre koku yapar hocam.

Dante_
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Mengene ile piston içeri itildi sonuna kadar.

Frenlerde bir azalma yok zaten bu balatalar 30-40 km anca oldu. 

Az önce sert frenler yaptım ondan sonra koku yaptı.

sanırım diski çok ısıttım jantıda boyamıştım o ısı boyanın kokmasına sebebiyet verdi,çünkü balata ve diskler yan sanayide değil

Piston itildiyse temizlendiyse iyice kaliperin ici.sikisma olmaz diye dusunuyorum.diski isitiyordur cok fazla. ondandir muhtemlen.

koku bir kac gun devam ederse kontrol ettirirsin

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

bazı mal ustalar ters takabiliyor balataları dikkat et :D

Ignorance is bliss.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gizlice
    gizlice's avatar
    Erkek

hocam normal bır durum bence ben bırazcık anlarım araba ıslerınden dıger bır arkadasın dedıgı gıbı eskı balata sevıyesındedın balata mengenesı ıle ıteklenıp merkezlere yaglanması lazım dı ve balata ve dısk yenı degıstıgınden anı frenlerden kacın hıc yoktan dısk balataya alısana kadar 

gizlice
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

balataları boyattığını söylemişin o boyalarda sağa sola bulaşmışsa onlarda ısınıp yanıyor olabilir. eğer frene basılı değilken bile fren basılı kalıyorsa ayarda sıkıntı vardır diğer türlü takma kafana..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hatta belirli bir süre yeni balataya güven olmaz. Koku normal... Uzun süre fren kullanacagin yollarda dikkatli olmanda fayda var. Yeni balatalarda ilk başlarda şişme ve ısınmaya bağlı fren tutmaması bile olabiliyor. 

Hatta bu yüzden muayene girecek olanlar balata değişmesi gerekirse ya belirli bir süre önce değişirler veya değişmeden girerler. 

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
Toplam Hit: 1906 Toplam Mesaj: 16
fren balatası