folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Yeni Dolandırıcılık Metodu

Yeni Dolandırıcılık Metodu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Istanbul da meshurdur. Denk geldigimde saf ayagina yatip ne oldu diye soruyorum. Diyaloglar:

Kadin: Teyze rahatsiz karsiya gidecek parasi yokmus.
    Ben : Tamam bindirin arabaya ben birakirim gidecegi yere.
    Eveleyip geveleyip beni postaliyorlar

Kadin: Ilac alacakmis parasi yokmus
    Ben: tamam valilikte calisiyorum bekleyin ariyayim sosyal yardim müdürlügünü gelip inceleme yapsin
    Yine postaliyorlar

Kadin : Hastaneden yeni cikmis, ameliyat olmus parasi yokmus teyzenin yardim topluyoruz
    Ben : Tamam polisi ariyayim onlar sosyal yardim ile iletisime gecip yardim ederler
    Bizimde aklimiza geldi ama soyle oluyor boyle oluyor gevelemeleri

Birkac defada videodaki motorcu gibi dolandirici bunlar inanmayin diye bagirmistim.

Bunun gibi ....... yuzunden gercekten yardima muhtac olan insanlara yardim edemiyoruz.

ben de açım diye gelenlere gel yemeğe gidiyordum ısmarlayayım diyorum daha gelen olmadı

geçenlerde açım diyen bi teyzeye ekmek alayım sana teyze dedim. tamam dedikten 1-2 saniye sonra birde yağ alabilir misin dedi. dediği yağda markette satılan 5litrelik sıvı yağlar :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

geçenlerde açım diyen bi teyzeye ekmek alayım sana teyze dedim. tamam dedikten 1-2 saniye sonra birde yağ alabilir misin dedi. dediği yağda markette satılan 5litrelik sıvı yağlar :D

Bunun birde market yakınlarında durup çocuğum var param yok bebek maması veya bebek bezi alabilir misin diyen tipleri var. Poşette fiş varsa anında götürüp markete iade edip paraya çeviriyorlar. Fiş yoksa mahalle bakkalarına el altından yarı fiyatına satıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byugr
    byugr's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    byugr bunu yazdı

hocam ne kadar artmış bu dolandırıcılık işi leptopu ilana koyalı 2 gün oldu durmandan üçkağıtçılar denk geliyor. biri mesajla kargoya ver paranı hemen atayım diyor biri kurumsal üyeliğim sen bana gönder cihazı dediğin fiyatı verecem ilandanda kaldır vs vs bir sürü. 

Dolandırıcı dediğin adam vizyoner olacak ağzı laf yapacak. 8 bin liralık laptobu sen kargoya ver parasını sonra atarım dersen bugün 5 yaşındaki çocuk bile hassiktir git lan götoş der.

hocam düşün işte millet ne koparırsam ya düşerse vs nerden nereye geldik kşmseye güven kalmamış. 

Bir namazlık saltanatın olacak, Taht misali o musalla taşında.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

way be türkiye ne hale geldi.. açık hava kerhanesi gibi.. insanlar birbirinin kuyusunu kazıyor

www.tekno50.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadaşlar arada bir gebzeye işim düşüyor gidiyorum. ne igrenç bir semt ya hayatta bukadar sevmediğim yer yok.

insanları sanki mağara devrinden zaman makinesiyle gönderilmiş gibi amk :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

arkadaşlar arada bir gebzeye işim düşüyor gidiyorum. ne igrenç bir semt ya hayatta bukadar sevmediğim yer yok.

insanları sanki mağara devrinden zaman makinesiyle gönderilmiş gibi amk :D

Gebze'de akrabalar oturur hocam.Ne zaman yanlarına gittiğimde  dışarı cıkar ve carsıda hep kavgaya denk gelirim :)

koray tarafından 01/Nis/21 19:39 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3626 Toplam Mesaj: 27
dolandırıcı