folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yeni Hdd Ye Orijinal Windows

Yeni Hdd Ye Orijinal Windows

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

merhaba notebookun 500 gb hddsi yetmiyor artik.1 tb ye gecmek gerekiyor.su anda pc uzerinde hpnin kurdugu windows duruyor.ben bu yeni hddye benim lisansi nasi aynen atabilirim ? 

hdd onerisi olanlar da paylasirsa sevinirim

hp g6 2212et notebook.

ssd onermeyin lutfen

tesekkurler

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

8.1 ise lisans numaranı kullanarak Microsoft'un sitesinden indireceğin media creation tool ile indirdiğin isoyu kurabilirsin. Orijinal ve güncel kurulum indirir. Lisansını girer, orijinal olarak kullanırsın.

Austen tarafından 20/Nis/15 21:23 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

8.1 ise lisans numaranı kullanarak Microsoft'un sitesinden indireceğin media creation tool ile indirdiğin isoyu kurabilirsin. Orijinal ve güncel kurulum indirir. Lisansını girer, orijinal olarak kullanırsın.

Nasıl kullanıyoruz hocam bunu ?Dvd ye usb ye mi atacak benim windowsu 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media 

dosya oluşturuyor sanırım sonra onu nero gibi programla boot dvd si oluştur diyeceğiz yeni hdd ye mi kuracağız ? 

Orijinal lisansı nereye gireceiz hangi aşamada ?

rapidhacker550 tarafından 20/Nis/15 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

2 seçenek var. Ya seçtiğin USB'ye yazdırabilirsin ya da iso olarak bilgisayarına indirip sonrasında rufus vb. yazılımlarla kendin kurulum haline getirirsin.

Sürüme dikkat et. Kendi lisansının kayıtlı olduğuyla aynı olmalı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

2 seçenek var. Ya seçtiğin USB'ye yazdırabilirsin ya da iso olarak bilgisayarına indirip sonrasında rufus vb. yazılımlarla kendin kurulum haline getirirsin.

Sürüme dikkat et. Kendi lisansının kayıtlı olduğuyla aynı olmalı.

benim ki hangisi ki ? single language mi pro mu ? bilgisayarım sağ tık özellikler bkıyorum windows 8.1 yazıyor sadece.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Biriside cikip image alip yeni hdd ye kurulum yap dememis.

bknz. Acronis.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    UTHO bunu yazdı

Biriside cikip image alip yeni hdd ye kurulum yap dememis.

bknz. Acronis.

hocam gereksiz programlar da var o yüzden.

Ben sadece lisanslı windowsum olsun ve hp destek paketi olsun istiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Yüklü windows sürümü neyse onu yüklediğinizde key sormadan aktifleşecektir. Örneğin sisteminizde windows 8.1 single language TR var, oem 8.1 single language'nin Türkçe sürümü ile kurulum yapmanız gerekmektedir. 

http://www.nirsoft.net/utils/firmware_tables_view.html adresindeki programla BIOS'a gömülü lisans var mı? Varsa key nedir diye görebilirsiniz. Tavsiyem yeni diske kurulumu tamamlayıp tam olarak emin olmadan eski diskte işlem yapmamanız.

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

SSD önermeyin demişsin ama laptopları uçuracak bilgisayar parçasıda SSD.

şu SSD,yi düşünebilirsin

Hi-Level 120 GB SSD Disk SSD30ULT/120G + Aparat

http://www.sinerji.gen.tr/hi-level-120-gb-ssd-disk-ssd30ult-120g-aparat-pmu50619

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı

şu SSD,yi düşünebilirsin

http://www.sinerji.gen.tr/hi-level-120-gb-ssd-disk-ssd30ult-120g-aparat-pmu50619

120 gb neyime yeter hocam gerek yok . csgo gta 5 farcry 4 fsx takiliyorum uc bes de dizi filan 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı

şu SSD,yi düşünebilirsin

120 gb neyime yeter hocam gerek yok . csgo gta 5 farcry 4 fsx takiliyorum uc bes de dizi filan 

DVD romu sök oraya aparatla HDD tak. Normal hdd bölümüne SSD tak. Ben öyle kullanıyorum. SSD tek başına yetiyor.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 1304 Toplam Mesaj: 14