Yeni İphone Tanıtılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kumanaga bunu yazdı

FaceID ile açılacak olan iphoneX sahibi birisinin telefonunu uyurken herhangi birisi alıp açabilir mi acaba?

Gözlerin açık olması gerekiyor filan gibi bir şart koşmuşlarmıdır :)

Aynen öyle. Göz bebeğinin hareketleriin takip ediyor yazılım.

Buda dünyadan iphone 8'in satışa çıktığı günden fotoğraflar. Millet ya teknolojiye doydu yada iphone X'i bekliyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-plus-reviewed-the-best-smartphone-camera-ever-tested/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple şöyle bir yeni SE modeli çıkarsa bi an düşünmem.

https://www.youtube.com/watch?v=Q6DYMm2n1PA

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

S8 i8 Plus
    photo
    DXOMARK MOBLE 88 < 96 ??? !!! 
    Exposure & Contuast 89 = 89
    Color 85 > 78
    Autofous 93 > 74
    Texture 92 > 64
    Noise 92 > 68
    Arifacts 75 > 73
    Flash 87 > 84
    Zoom - * 51
    Bokeh - * 55

yorumlarda gördüm

gördüğünüz gibi zoom ve bokeh, renkten noiseden otofokusdan kısaca herşeyden önemli 

iphone 8 ile instagramda artık 250 beğeni fazla alabilirsiniz

appleda keyifler akparti

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

S8 i8 Plus
    photo
    DXOMARK MOBLE 88 < 96 ??? !!! 
    Exposure & Contuast 89 = 89
    Color 85 > 78
    Autofous 93 > 74
    Texture 92 > 64
    Noise 92 > 68
    Arifacts 75 > 73
    Flash 87 > 84
    Zoom - * 51
    Bokeh - * 55

yorumlarda gördüm

gördüğünüz gibi zoom ve bokeh, renkten noiseden otofokusdan kısaca herşeyden önemli 

iphone 8 ile instagramda artık 250 beğeni fazla alabilirsiniz

appleda keyifler akparti

Fanboyluk veya haterlık yapmaya gerek yok. S8 in test puanları sitenin eski sistemine göre yapılmış.

https://www.dxomark.com/analysis-comparing-original-updated-dxomark-mobile-test-protocols/

Yakında yeni puanlarama sistemine göre test edildiğinde tartışılır.

Ek olarak toms guide iphone 8'e benchmark uygulamış:

https://www.tomsguide.com/us/iphone-8-benchmarks-fastest-phone,review-4676.html

Tahminim iphone x in benchmark skorları iphone 8 den biraz daha düşük olacak (ekrandan dolayı)

torpedo_XL tarafından 26/Eyl/17 18:51 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Hala ama hala apple ın mantıgını anlayamıyormu insanlar ? apple ın ilk yaptıgı şeyler var ama apple ın hayatımıza soktugu şeyler var.

kablosuz şarj yokmuydu şimdiye kadar 99 yıldır samsung da vardı vs. Kaç kişi samsung aldıktan sonra yada lg aldıktan sonra yada nokia aldıktan sonra kablosuz şarj standı aldı 

şimdi kaç milyon kişi alacak ? hesaplayabiliyormusunuz. örnek vereyim.

dünyanın ilk kablosuz kulaklıgını apple mı yaptı ? Hayır. Ama dünyada en çok bluetooth kulaklık satan firma şuanda apple hemde o yüksek fiyatına rağmen insanlar bayılıyor ve alıyor.

dünyanın ilk akıllı saatini apple mı yaptı ? Hayır. Ama dünyada en çok akıllı saat satan marka apple. 

dünyada en fazla orjina aksesuar satan ( adaptor kablo kılıf ) yine apple ve yine ekstra kazık fiyatına rağmen.

şimdi adam iphone + airpods + apple watch ı beraber alan bu müşterilerine kablosuz şarj standı yapmış tabiki deli gibi satacak. lightning kablo kadar olmasada.

samsung s8 satın alan s8 plus satın alan kaç kişi retina tarama kullanıyordu şimdiye kadar ? 

peki soruyorum iphone x alan kaç kişi FaceID yi kullanacak ? neredeyse alanların hepsi.

özellikleri daha önce koymanız sizi daha başarılı yapmaz, o koydugunuz özellikler kullanılmıyorsa ki android tarafında amiral gemilerinin çogu özelliklerini alanlar kullanmıyor fazla yol kat etmiyorlar.

LG V20 kullanan ve zamanında körü körüne androidci sonra 3 yıl apple cı biri olarak teknoloji işinize yaradıgı kadar kullanın fanatik olmayın fakat kim ne yapmış bilin diyorum.

samsung bizim bataryalarımız çıkıyor diye apple ile dalga geçti yıllarca sonra bataryası çıkmayan telefon furyasına katıldı

yine LG parmak izi ile dalga geçti siz uyurken sevgiliniz parmak izinizi okutup cihazı açar knock code kullanın diye şuan lg de parmak izi olmayan telefon yok

yine samsung s6 ve note 5 de yıllarca hafıza kartı reklamı yapmasına ragmen hafıza kartsız seri üretti sonra geri çekti 

yani alay etmek ilk mi demek kolay 

üretin ve milyonlara satın. 

dünyanın en iyi yedekleme uygulamasını yapmış olmanız hiç bir işe yaramaz milyonlar kullanmıyorsa. 

Bu anlattıklarının hiç biri iyi reklam yapıp kullandırttırıyor anlamına gelmez hocam. O kadar kısıtlı telefon veriyorlarki kullanıcılar sıkıntıdan bütün özelliklerini keşfedip kullanmaya çalışıyor, sıkıldıkları için yan cihaz lazımsa bir özelliğe onu da alıp sıkıntı gidermeye çalışıyorlar. Hava atma olayını da unutmayalım. Android özgür olduğu için tonlarca ek özellik kazandıran uygulama sayesinde sıkılmıyorlar. Screen mirroring yapılmayan bir telefona tonlarca para bayılıp yanına 150 liralık android tablet almak zorunda kalan insanlar var yarın apple gidip screen mirroring koysa tabiki herkes vaay canına diyecek adam görmemişki daha önce appledan kafayı kaldırıp sonra teknolojiye yön veriyor filan diyorlar bir gülme alıyor beni.

pesimistzombie tarafından 26/Eyl/17 18:54 tarihinde düzenlenmiştir

:|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Hala ama hala apple ın mantıgını anlayamıyormu insanlar ? apple ın ilk yaptıgı şeyler var ama apple ın hayatımıza soktugu şeyler var.

kablosuz şarj yokmuydu şimdiye kadar 99 yıldır samsung da vardı vs. Kaç kişi samsung aldıktan sonra yada lg aldıktan sonra yada nokia aldıktan sonra kablosuz şarj standı aldı 

şimdi kaç milyon kişi alacak ? hesaplayabiliyormusunuz. örnek vereyim.

dünyanın ilk kablosuz kulaklıgını apple mı yaptı ? Hayır. Ama dünyada en çok bluetooth kulaklık satan firma şuanda apple hemde o yüksek fiyatına rağmen insanlar bayılıyor ve alıyor.

dünyanın ilk akıllı saatini apple mı yaptı ? Hayır. Ama dünyada en çok akıllı saat satan marka apple. 

dünyada en fazla orjina aksesuar satan ( adaptor kablo kılıf ) yine apple ve yine ekstra kazık fiyatına rağmen.

şimdi adam iphone + airpods + apple watch ı beraber alan bu müşterilerine kablosuz şarj standı yapmış tabiki deli gibi satacak. lightning kablo kadar olmasada.

samsung s8 satın alan s8 plus satın alan kaç kişi retina tarama kullanıyordu şimdiye kadar ? 

peki soruyorum iphone x alan kaç kişi FaceID yi kullanacak ? neredeyse alanların hepsi.

özellikleri daha önce koymanız sizi daha başarılı yapmaz, o koydugunuz özellikler kullanılmıyorsa ki android tarafında amiral gemilerinin çogu özelliklerini alanlar kullanmıyor fazla yol kat etmiyorlar.

LG V20 kullanan ve zamanında körü körüne androidci sonra 3 yıl apple cı biri olarak teknoloji işinize yaradıgı kadar kullanın fanatik olmayın fakat kim ne yapmış bilin diyorum.

samsung bizim bataryalarımız çıkıyor diye apple ile dalga geçti yıllarca sonra bataryası çıkmayan telefon furyasına katıldı

yine LG parmak izi ile dalga geçti siz uyurken sevgiliniz parmak izinizi okutup cihazı açar knock code kullanın diye şuan lg de parmak izi olmayan telefon yok

yine samsung s6 ve note 5 de yıllarca hafıza kartı reklamı yapmasına ragmen hafıza kartsız seri üretti sonra geri çekti 

yani alay etmek ilk mi demek kolay 

üretin ve milyonlara satın. 

dünyanın en iyi yedekleme uygulamasını yapmış olmanız hiç bir işe yaramaz milyonlar kullanmıyorsa. 

Bu anlattıklarının hiç biri iyi reklam yapıp kullandırttırıyor anlamına gelmez hocam. O kadar kısıtlı telefon veriyorlarki kullanıcılar sıkıntıdan bütün özelliklerini keşfedip kullanmaya çalışıyor, sıkıldıkları için yan cihaz lazımsa bir özelliğe onu da alıp sıkıntı gidermeye çalışıyorlar. Hava atma olayını da unutmayalım. Android özgür olduğu için tonlarca ek özellik kazandıran uygulama sayesinde sıkılmıyorlar. Screen mirroring yapılmayan bir telefona tonlarca para bayılıp yanına 150 liralık android tablet almak zorunda kalan insanlar var yarın apple gidip screen mirroring koysa tabiki herkes vaay canına diyecek adam görmemişki daha önce appledan kafayı kaldırıp sonra teknolojiye yön veriyor filan diyorlar bir gülme alıyor beni.

screen mirroring dediğin olayın çözümü zaten apple tv veya hdmi kablo değilmi ? bende ikiside var şuan iphone um yok fakat apple tv yi hep kullanıyorum. yani o iş kolay.

+ olarak android özgür bir platform milyon tane seçenek var fakat hangi seçenekler adam gibi düzgün çalisiyor veya herkez tarafından kullanılıyor.

genelde apple bir özellik eklediğinde dünya değişiyor hocam hala farkında değilmiş gibi davranma.

sadece 2 modelde iphone 7 ve iphone 7 plus da jac girişi kalktıgı için bluetooth kulaklık satışları 1 yılda %365 arttı.

daha çıkalı bir yıl olmayan apple airpods dünyanın en çok satan bluetooth kulaklıgı oldu ki kulaklık işini 30 yıldır 40 yıldır yapan firmalar olmasına ragmen.

bu arada tekrar tekrar ediyorum fanboy degilim o an ki koşullarda ki en iyi cihazı en uygun fiyata almaya çalışan biriyim.

apple kulaklıklarıın hiç sevmem

beats audio yu hiç sevmem 

ama macbook ve telefonda adamın eline hala su dökemiyosun yapacak bişi yok hala 2017 de 2017 model android cihazlar donma kasma yapıyor sınırsız ram ve işlemci yetmiyor demekki.

çoktan vadesi dolmuş bada lı samsung wave cihazım şimdiki android telefonlardan daha stabildi.

hepsi bir yana apple müşterilerine iyi bir müşteri memnuniyeti ve ekosistem satıyor. teknik servis kullanıcı hatası demiyor anakart değiştirmiyor cihaz değiştiriyor. 

an itibari ile note 8 5000 TL hocam az para mı ? s8plus 4500 tl az para mı ? onlar neden bunu yapmıyor?  niye müşterisini memnun etmek için uğraşmıyor.

apple müşteri hizmetlerini arıyorsun adam sana sıkıntını çözdüğünde daha nasıl yardımcı olabilirim lütfen diyor yapayım diyor senin için iste diyor.

samsung müşteri hizmetlerini arıyorsun karşındaki sanki ilk okul mezunu bile değil düzgün konuşmasını bilmeyen cihazları tanımayan biri. sanki samsung da çalışmıyor iletişim için eğitim almamış yoldan geçen birini koymuşlar.

işte para buraya gidiyor hocam o kısıtlı dediğin cihazda yapamadıgın androidde ufkunu genişleten ne var?  

PanxeR tarafından 26/Eyl/17 21:09 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    pesimistzombie bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

screen mirroring dediğin olayın çözümü zaten apple tv veya hdmi kablo değilmi ? bende ikiside var şuan iphone um yok fakat apple tv yi hep kullanıyorum. yani o iş kolay.

+ olarak android özgür bir platform milyon tane seçenek var fakat hangi seçenekler adam gibi düzgün çalisiyor veya herkez tarafından kullanılıyor.

genelde apple bir özellik eklediğinde dünya değişiyor hocam hala farkında değilmiş gibi davranma.

sadece 2 modelde iphone 7 ve iphone 7 plus da jac girişi kalktıgı için bluetooth kulaklık satışları 1 yılda %365 arttı.

daha çıkalı bir yıl olmayan apple airpods dünyanın en çok satan bluetooth kulaklıgı oldu ki kulaklık işini 30 yıldır 40 yıldır yapan firmalar olmasına ragmen.

bu arada tekrar tekrar ediyorum fanboy degilim o an ki koşullarda ki en iyi cihazı en uygun fiyata almaya çalışan biriyim.

apple kulaklıklarıın hiç sevmem

beats audio yu hiç sevmem 

ama macbook ve telefonda adamın eline hala su dökemiyosun yapacak bişi yok hala 2017 de 2017 model android cihazlar donma kasma yapıyor sınırsız ram ve işlemci yetmiyor demekki.

çoktan vadesi dolmuş bada lı samsung wave cihazım şimdiki android telefonlardan daha stabildi.

hepsi bir yana apple müşterilerine iyi bir müşteri memnuniyeti ve ekosistem satıyor. teknik servis kullanıcı hatası demiyor anakart değiştirmiyor cihaz değiştiriyor. 

an itibari ile note 8 5000 TL hocam az para mı ? s8plus 4500 tl az para mı ? onlar neden bunu yapmıyor?  niye müşterisini memnun etmek için uğraşmıyor.

apple müşteri hizmetlerini arıyorsun adam sana sıkıntını çözdüğünde daha nasıl yardımcı olabilirim lütfen diyor yapayım diyor senin için iste diyor.

samsung müşteri hizmetlerini arıyorsun karşındaki sanki ilk okul mezunu bile değil düzgün konuşmasını bilmeyen cihazları tanımayan biri. sanki samsung da çalışmıyor iletişim için eğitim almamış yoldan geçen birini koymuşlar.

işte para buraya gidiyor hocam o kısıtlı dediğin cihazda yapamadıgın androidde ufkunu genişleten ne var?  

İşte hocam kendin diyorsun apple kullanan adam çözüm için ya kabloya bağlı olacak ya da apple tv alacak sonra da gelip apple aksesuar satışında bir numara diyeceksin. apple seni kısıtladığı için aksesuar satabiliyor yoksa kimin umrunda apple tv?

apple yine sizi kısıtlayıp jack kaldırdığı için bluetooth kulaklığa mecbur kaldınız sen milleti kısıtlayıp bir özellik kullandırtmak için pahallı aksesuar satmayı dayatırsan elbette hem zengin hem bir numara olursun ve satışları patlar o kadar parayı bayılan eleman da buna kalkar inovasyon der saflığını belli etmemek için oysa bilmezki bluetooth kulaklıklar nokia zamanından beri satışta pili biter bunun diye burun kıvırdığı kulaklığa jack kalktı diye mecbur kalınca dünya değişecek alışmam lazım sanıyor kendisini değişen dünya değil çaresiz kaldığını sanman sadece.

Diğer konulara itirazım yok tek itirazım aksesuar satışı ve dünyaya yön vermesi. İnsanlar kısıtlanmanın iyi birşey olduğunu sanıyorlar ve neye alışıyorlarsa başka seçenekleri yokmuş gibi davranıyorlar. 

Kısıtlı dediğim cihazda yapamadığım ama androidde hem ufkumu hem keyfimi geliştiren en basiti screen mirroring var arkadaşımda projeksiyon var bağladım tek tuşla, hem online tv izlettirdim hem youtube izlettirdim adam hırsından telefonunu parçalayacaktı daha nasıl bir örnek verebilirim? ben s8 plusu yurtdışından 2bin liraya getirttim kendisi aldı 3.200 liraya SE olanından benimkisi iş görürken o çaresiz kaldı gidip şimdi apple tv mi alsın arkadaş? ya da bi hdmi kablo mu uzatsın koltuğuna kadar? adam akıllı application bulup yansıtabilirse benim tek tuşla verdiğim hazzı anca alır telefonundan.

Müşteri hizmetlerine de katılmıyorum genpaya değişime giderken bana mail atın size yardımcı olacağım diyen temsilci randevumuz olmasına rağmen geri dönüş yapmadı kendisine mail attığımız da da değişim yaptırmışsınız daha ne yapabilirim ben diye geri mail attı. Türk heryerde Türk sadece samsungda değil yani.

:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://youtu.be/GAb-l2CWPtw

mkyb tarafından 26/Eyl/17 23:58 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

64 GB iphone X Türkiye satış fiyatı. Hakan yavaş...

Toplam Hit: 7342 Toplam Mesaj: 63
iphone iphone